Apple, Sessiz Sedasız Bir Alan Adına 1.5 Milyon Dolar Ödedi

Wix, 16 yıllık tasarım portalı DeviantArt’ı satın aldı!

Akvaryumdaki köpek balığı eşeysiz üredi

Gboard, Türkçe için sesli yazma özelliğini kullanıma sundu

​Facebook Messenger’da ”Reklam” Dönemi Başlıyor

Sosyal Medya 21 Şubat 2016
120 Görüntülenme

Gündelik yaşantımızda sosyal medyanın yeri ve buna bağlı olarak kullanımı ciddi derecede artmış durumda. İşte bu sebeple sosyal medya, bir platformun da ilk hedefi haline geliyor; reklam. Mobil cihazlarda zaman geçirirken zaten sürekli olarak reklamlar ile karşı karşıya kalıyoruz.

Bunun en güzel örneği ise en fazla kullanılan sosyal medya Facebook‘ta karşımıza çıkıyor. Kullanıcıyı kendi uygulaması dışında da takip eden Facebook, gezdiğiniz sitelere göre karşınıza çıkan reklamları bile düzenlemekte. Fakat Facebook, yeni hamlesi ile reklam olayını hız kesmeden bir platforma daha getiriyor; Messenger.

Rekor kullanıcı sayısına ulaşmış olan ve bütün Facebook kullanıcısı olmayan kişiler tarafından bile kullanılan Messenger uygulaması, yakın zamanda kullanıcıların reklamlar ile karşılaştığı bir platform haline dönüşecek.

Facebook’un bu yeni sistemde uygulayacağı reklam metodu ise biraz enteresan. Ortaya çıkan bilgiye göre Facebook, daha önceden herhangi bir işletme ile Messenger üzerinden iletişime geçmiş kullanıcılara o işletmeden reklam mesajları gönderilmesini sağlayacak. Örnek verecek olursak; Adidas’a Messenger üzerinden bir şikayetinizi ilettiniz diyelim. Facebook’un sunacağı sisteme göre bu hamleniz, sizin Adidas’tan reklam almanıza sebep olacak.

Üstte gördüğünüz bildirim, reklamın Messenger üzerinde nasıl görüneceğini göstermekte. Tabi bu durum, Facebook’un uzun süredir platformu üzerinde kurmaya çalıştığı online mağaza olayı ile de ilişkilendirilebilir. Facebook, yavaş yavaş uygulamasını çeşitli ürünleri satın alabileceğiniz bir alışveriş platformuna dönüştürmekte. Bu gelecek reklam olayı da, bahsettiğimiz alışveriş platformunun hazırlıklarından biri olabilir.

Messenger üzerinden reklam olayının bahar aylarında dünya genelinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak: TechCrunch Laptop hediye ediyoruz! Katılmak için tıklayın

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
3 Saçma Ama Komik Ürünü Test Ettik

3 Saçma Ama Komik Ürünü Test Ettik

16 Nisan 2016
174 Görüntülenme
Ekran Boyutuna Göre CSS Kodu Yazma

Ekran Boyutuna Göre CSS Kodu Yazma

30 Eylül 2016
777 Görüntülenme
iPhone 7 Ciddi Ciddi Su Geçirmez Ekran İle Gelebilir

iPhone 7 Ciddi Ciddi Su Geçirmez Ekran İle Gelebilir

16 Şubat 2016
173 Görüntülenme
Deep Learning tabanlı SEO ile geleceğe bağlanmak

Deep Learning tabanlı SEO ile geleceğe bağlanmak

11 Kasım 2015
178 Görüntülenme