Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

​The Witcher Serisinin Geliştiricisi Yeni Büyük Oyunlar İçin Kolları Sıvadı!

Oyun 11 Mart 2016
141 Görüntülenme

Çizgisini hiç bozmayan ve her oyunda daha da üstüne koyarak ilerleyen The Witcher serisi, gelişticisi CD Projekt’in de yüzünü güldürmekte. Geçtiğimiz sene en iyi oyun seçilen ve doğrusunu söylemek gerekirse bunun hakkını da başarılı bir şekilde veren The Witcher 3, serinin en fazla satan oyunu olma özelliğini de taşımakta.

Geçtiğimiz Ağustos ayında CD Projekt, The Witcher 3‘ün 6 milyon kopyasını sattığını açıklamıştı. Bu rakamın 4 milyonu ise oyunun çıktığı ilk iki hafta içerisinde gerçekleşerek ayrı bir başarıya imza atmıştı. Serinin bir önceki oyunu The Witcher 2: Assassins of Kings, 3 ayda ise sadece 1 milyona ulaşabilmişti. Yani bu durum serinin üçüncü oyununun ne denli büyük bir başarı elde ettiğinin de göstergesi.

Şimdi ise CD Projeckt açıkladığı veriler ile The Witcher serisinde toplamda 20 milyon kopya sattıklarını belirtmekte. Tabi bu rakam oyun sektöründe oldukça ciddi bir rakam. Ve tahmin edebileceğiniz gibi pastanın en büyük payının sahibi de The Witcher 3.

Durum bu şekilde olunca iyice gaza gelen CD Projekt, yeni işler için de kolları sıvamış durumda. Zaten bir süre önce CD Projekt sıradaki büyük, önemli oyunu Cyberpunk 2077‘yi duyurmuştu. Oyunun çıkış tarihi olarak da 2017 yılını işaret etmişti. Ancak geliştirici şirketin tek hamlesi bu olmayacak.

The Witcher 3 için ”Blood and Wine” adlı yeni genişleme paketini de 2017 yılında yayınlayacak olan CD Projekt, bu yıl için ise bir önemli oyun projesini daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Sundurğu raporda bu oyuna yer veren CD Projekt, oyun hakkında ise henüz bir bilgi paylaşmış değil. Ayrıca şirketin 2021 yılı için bir de RPG oyun planlaması yaptığını belirtelim.

Bakalım The Witcher serisinin geliştiricisi bu yıl nasıl bir oyun ile karşımıza çıkacak?

Kaynak: Polygon 2 Adet iPhone 6S Hediye Ediyoruz! Katılmak için tıkla.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Top 5 Türkiye – EURO 2016 [Video]

Top 5 Türkiye – EURO 2016 [Video]

6 Aralık 2015
146 Görüntülenme
Apple radyo hizmetini ücretli yapacak!

Apple radyo hizmetini ücretli yapacak!

20 Ocak 2016
165 Görüntülenme
Pokemon Go’ya Sanal Gerçeklik Desteği Geliyor

Pokemon Go’ya Sanal Gerçeklik Desteği Geliyor

13 Temmuz 2016
239 Görüntülenme