Evden Eve Nakliyat

Dünyanın En Pahalı 14 Maddesi

Tek parça 720p türkçe dublaj film izle – 720pfilmizle.tv

En Çok Para Kazandıran 20 Meslek

Mr. Robot’tan 10 Efsane Sahne

​iPhone 7 Kablosuz Şarj Konusunda Muazzam Bir Özellikle Gelebilir

Mobil 19 Şubat 2016
75 Görüntülenme

Bu yılın en merak edilen mobil cihazlarından olan ve Apple‘ın pek çok konuda yenilikçi sistemler sunmasını beklediğimiz iPhone 7 hakkında her geçen gün yeni bilgiler ediniyoruz. Fakat son olarak ortaya çıkan bir özellik, iPhone 7’yi şimdiden zirvede görmemizi sağlayabilir.

Çıkan haberlere göre Apple, WattUp teknolojisini yeni iPhone’da kullanmak için Energous adlı şirket ile el sıkıştı. Bu el sıkışma ile Apple, son derece muazzam bir özelliğin sahibi olacak; 4,5 metre mesafeye kadar cihazı kablosuz şarj edebilme.

Telefona yerleştirilen küçük bir çipe, verici ünitesi sayesinde sinyal gönderebilen WattUp, bu sayede kablosuz şarj imkanı sunuyor. Dediğimiz gibi 4,5 metreye kadar, oldukça sağlam bir uzaklık mesafesi içinde bunu gerçekleştirebilen WattUp, sürekli olarak telefonunuzu şarj halinde tutarak şarj sıkıntısı çekmenizin de önüne geçiyor.

Apple’ın bu sistemi telefonuna getirmesi, şirketin aynı zamanda bir taşla iki kuş vurması anlamına da gelmekte. Şöyle ki; Apple’ın böyle bir sistemi sunması hem sattığı cihaz sayısında artış sağlayacak, hem de WattUp için gereken verici ünitelerini satmaya başlayacak olan Apple’a yeni bir ürün pazarının kapısını açacak (bu ünitenin Apple logosu yemiş olan kaç para olur orası muamma).
 

Şu an için Apple ile Energous arasında yapılmış herhangi bir resmi anlaşma bulunmuyor. Fakat iki şirketin yakın temas halinde olduğu ve Apple’ın bu sistemi oldukça istediği gelen bilgiler arasında. Bu arada olurda iş resmiyete dökülürse özelliğin iPhone 7’ye yetişip yetişemeyeceği kesin değil. Yani bu özelliği iPhone 7s‘te de görmemiz mümkün.

Kaynak: PhoneArena Laptop hediye ediyoruz! Katılmak için tıklayın

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Aselsan yeni mobil sistem geliştirecek

Aselsan yeni mobil sistem geliştirecek

4 Mayıs 2016
83 Görüntülenme
Alışverişin En Keyifli Anı Ereyon Farkı

Alışverişin En Keyifli Anı Ereyon Farkı

22 Mart 2016
67 Görüntülenme
Galaxy Note 6’nın özellikleri ortaya çıktı!

Galaxy Note 6’nın özellikleri ortaya çıktı!

18 Nisan 2016
88 Görüntülenme
Kelimeye Göre Doğaçlama Yap! – Like Alan Kazanır

Kelimeye Göre Doğaçlama Yap! – Like Alan Kazanır

8 Mayıs 2016
102 Görüntülenme
iPad Air 3’te dört hoparlör yer alacak

iPad Air 3’te dört hoparlör yer alacak

1 Şubat 2016
87 Görüntülenme