Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

1 milyar dolar yeni yatırım alacağı söylenen Magic Leapin gizemi aralanıyor

Yatırımlar 25 Ekim 2015
149 Görüntülenme

Bundan yaklaşık bir yıl önce Google liderliğinde aldığı 542 milyon dolarlık yatırımla adından söz ettirmeye başlayan Magic Leap, dev bir yatırım turuyla yeniden gündemde. South Florida Business Journal’ın konuya yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre Florida merkezli Magic Leap, 4.5 milyar dolar değerlemeyle 1 milyar dolar yeni yatırım alıyor.

Yatırım söylentileriyle birlikte, sinematik gerçeklik adını verdiği teknolojisi üzerindeki çalışmalarını bugüne kadar gözlerden uzak bir şekilde sürdüren Magic Leap’in gizem perdesi de aralanıyor. Yakın zamanda web sayfasını güncelleyen Magic Leap sayfasında, sanal 3D objelerin gerçek dünyayla pürüzsüz bir şekilde bir araya getirilmesi konusunda oldukça iddialı vizyonunu da gözler önüne seriyor. Görüntüler, tıpkı bir sihir gösterisi gibi, ilüzyonu gerçekten ayırmanızı başarılı bir şekilde engelliyor.

l=0″ width=”800″ height=”450″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Bu, Magic Leap’in iki gün önce WSJD teknoloji konferansında paylaştığı türünün ilk örneği olan demo videoyla daha da netleşiyor. Demonun özelliği, hiçbir özel efekt kullanılmadan yalnızca Magic Leap görüntüleri kullanılarak hazırlanmış olması. Geçtiğimiz Mart ayında konsept bir video yayınlan Magic Leap, bu konsepte gerçekte ne kadar yaklaştığı konusunda soru işaretleri uyandırmıştı. Yeni ham kayıtların bu açıdan daha ikna edici olduğu söylenebilir.

Uzun süredir medyada pek görünmeyen Magic Leap CEO’su Rony Abovitz, WSJD konferansına girişimin son bir yılda sağladığı ilerlemeyle ilgili bilgiler de verdi. Magic Leap ile “gerçeklik için bir işletim sistemi” (bu, Google’ın ilgisini çekmesine bir diğer neden olabilir) geliştirdiklerini söyleyen Abovitz, Florida’da eski bir Motorola fabrikasının bir bölümünü aldıklarını ve yeni ürün üretimi üzerinde çalıştıklarını belirtiyor. Magic Leap ekibinde roket mühendisleri dahil olmak üzere yüzlerce kişinin çalıştığı da bir diğer önemli not.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
AMD Bristol Ridge APU ailesi resmiyet kazandı

AMD Bristol Ridge APU ailesi resmiyet kazandı

1 Haziran 2016
185 Görüntülenme
Windows Vista Tarihe Karışıyor

Windows Vista Tarihe Karışıyor

11 Nisan 2016
161 Görüntülenme