WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

PS PLAYER

HTML 5 Audio Player

CSS only Müzik Player Elementi

1 Saniye İçinde Rubik Küpünü Çözebilen Hasta Ruhlu Robot

Mobil 25 Ocak 2016
123 Görüntülenme

İlk olarak 1974 yılında icat edilen ve bu zamana kadar 350 milyondan fazla kez satılan bulmaca türü olan rubik küpü, Jay Flatland ve Paul ismindeki iki kişi tarafından geliştirilen robot sayesinde 1 saniye içerisinde çözülüyor. 

Yapılan denemelerde genel olarak 1.3 ile 1 saniye arasında çözüldüğü görülen küp birbirlerine yakın değerler alıyor olsa da her defasında ufak bir farkın ortaya çıkıyor. Bunun sebebi ise küpün her karıştırıldığında zorluk derecesinin de buna paralel olarak değişkenlik göstermesi.
 


Video, robotların ilerleyen yıllarda insanların yerine geçebileceği alanların sayısının ne kadar fazla olabileceğine dair kuşkuları da beraberinde getiriyor. Zaten bu durumla ilgili (ağırlıklı olarak yapay zeka olsa da robotlar da bunun içerisinde yer alıyor) başta Stephen Hawking olmak üzere birçok bilim insanından çok önemli açıklamalarından gelmişti. Bunun üzerine bir de böyle bir örnekle karşılaşınca yapılan açıklamaların doğruluk payının ne kadar yüksek olduğunu daha iyi anlıyoruz.

Hatırlarsanız bundan iki ay önce de rubik küpünü 4.90 saniyede çözen 14 yaşındaki Lucas Etter’dan bahsetmiştik. Robotlarla kıyaslayacak olursak tabii ki daha geride kalıyor fakat insanlar arasında en hızlısı hala Lucas.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
100 Pin Pon Topu Aynı Anda Yakılırsa [Video]

100 Pin Pon Topu Aynı Anda Yakılırsa [Video]

19 Şubat 2016
116 Görüntülenme
LG G4 Compact tanıtılmadan satışa çıktı

LG G4 Compact tanıtılmadan satışa çıktı

7 Mayıs 2015
95 Görüntülenme
3D Altıgen Paylaş Butonları Tasarımı

3D Altıgen Paylaş Butonları Tasarımı

11 Kasım 2015
155 Görüntülenme
8 Ülkenin Kadın Askerleri

8 Ülkenin Kadın Askerleri

26 Mayıs 2016
115 Görüntülenme