Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

15 bin kullanıcıya ulaşan Petle hayvan severlerin favori uygulamalarından biri olmaya aday

Girişimler 26 Mart 2016
159 Görüntülenme

Hızlı kentleşmenin en olumsuz etkilerinden biri de artan sayıda hayvanın yaşam alanını yok ediyor olması. Sorumluluk hepimize düşse de, neyse ki eyleme geçmek için beklemeyenlerimiz de var. Hayvan severlik muamma bir kavram olsa da daha iyi bir tanımlama bulununcaya kadar bununla yetinip, tüm hayvan severleri mutlu edebilecek bir habere geçebiliriz.

Türkiye’de hayvan severler için internet henüz 90’ları yaşıyor

Hayvan severlerin birbiriyle iletişime geçmek için kullandığı çok sayıda platform var. Birçoğu web tabanlı bu platformların en önemli sorunu ise dağınık olması. Türkiye’de hayvan severler için internet henüz 90’ları yaşıyor. Bu sorunu adresleyen Petle adlı mobil uyguma, günün standartlarını kullanarak farklılaşıyor.

H. Onar Sözüer, Doruk Kıcıkoğlu ve Can Oğan tarafından yaklaşık altı ayda geliştirilen Petle uygulaması ilk geç geçtiğimiz Aralık ayında yayınlandı. Bugüne kadar yalnızca iOS tabanlı cihazlar için sunulan uygulamanın yapımcıları bizimle, kısa sürede 15 bin kullanıcıya ulaştıklarını paylaşıyorlar. İngilizce versiyonuyla yurt dışından kullanıcıları da hedefleyen Petle’nin kullanıcıların çoğu Türkiye’den.

Petle eylem odaklı bir sosyal ağ

Petle için en iyi tanım hayvan severler için eylem odaklı bir sosyal ağ olabilir. Zira Petle’yi yalnızca bir profil oluşturup evcil hayvanınızla birlikte paylaşımlarda bulunmak, sizin gibi diğerlerinin neler paylaştığını takip etmek için de kullanabilirsiniz. Paylaşımları pati sembolüyle beğenmeniz, bunlara yorum yapmanız ve bunları kendi ağınızda tekrar paylaşmanız mümkün.

Petle’yi eylem odaklı hale getirense ev arayan ve kaybolan hayvanların ilanlarının göründüğü bir haber akışının olması. Konum bazlı olarak çalışan özellik, yakınlarınızda paylaşılan ilanlara/duyurulara öncelik veriyor ve bu sayede sizin eyleme geçmeniz epey bir kolaylaşmış oluyor. Petle’nin bizimle paylaştığı verilere göre, kullanıcıları sosyal ağ üzerinden 25 binden fazla paylaşım yaptı.
Türkiye’nin farklı şehirlerinde kayıp veya yuva arayan hayvanlarla ilgili binin üzerinde duyuru da yine Petle’de yayınlandı.

Önceliği büyümek olarak belirleyen Petle bugün yayınlanan Android uygulamasıyla kısa sürede kullanıcı sayısını üç katına çıkarmayı hedefliyor. Uygulamanın kalıcı bir kitleye ulaşmasıyla birlikte, mobil ticaretten nesnelerin internetine farklı gelir modelleri kurgulaması mümkün olabilir.

İncelemek için iOS uygulaması ve Android uygulamasını incelemek için bağlantıları tıklayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Aşırı Isıtılmış Nikel Top Suya Atılırsa

Aşırı Isıtılmış Nikel Top Suya Atılırsa

11 Eylül 2015
148 Görüntülenme
Apple Watch’a Patent Engeli

Apple Watch’a Patent Engeli

6 Nisan 2015
157 Görüntülenme
At Yalnız Kalınca Bakın Ne Yaptı [Video]

At Yalnız Kalınca Bakın Ne Yaptı [Video]

3 Kasım 2015
175 Görüntülenme
Birbirinden Komik 7 Kardeş Payı Repliği

Birbirinden Komik 7 Kardeş Payı Repliği

24 Mayıs 2016
289 Görüntülenme
3 Saçma Ama Komik Ürünü Test Ettik

3 Saçma Ama Komik Ürünü Test Ettik

16 Nisan 2016
175 Görüntülenme
Tampondan Bir Bu Çıkmamıştı [Video]

Tampondan Bir Bu Çıkmamıştı [Video]

10 Şubat 2016
172 Görüntülenme