Evden Eve Nakliyat

Bootstrap Giriş Sayfası Tasarımı

Kayıt Sayfası Form Tasarımı

Yatay Mailchimp Kayıt Formu

Google Hesap Giriş Sayfası Benzeri Tasarım

2015in en çok büyüyen mobil uygulama kategorileri

Mobil 7 Ocak 2016
83 Görüntülenme

Mobil uygulamalar 2015’te bir diğer görkemli senesi daha geride bıraktı. Mobil uygulama kullanım oranları 2015’te bir evvelki seneye göre toplam yüzde 58 oranında büyürken, üç mobil uygulama kategorisi üç haneli büyüme göstererek bu büyümeye en ehemmiyetli katkıyı sağladı.

Kişiselleştirme kategorisi Emoji klavyeler sayesinde büyüme şampiyonu oldu

Global mobil ekosistemle alakalı en emin kaynaklardan biri olan Flurry‘nin 2015 senesi neticelerinde yer verdiği bu kategorilerden ilki, Kişiselleştirme. 2015’te yüzde 332 oranında büyüyerek sene en hızlı büyüyen mobil uygulama kategorisi olma unvanını elde eden kategoride Emoji klavyelerden Android kilit ekranlarına kadar çok değişik uygulamalar bulunuyor. Ancak Flurry’nin raporuna göre, kategorinin büyümesinin büyük bir çoğunluğu Emoji uygulamalarından (çoğunlukla klavyelerden) geliyor. Emoji klavyelerin artan popülerliği çoğunluk Facebook Messenger, WhatsApp, Line ve Snapchat gibi iletileşme uygulamalarında kullanıldıkları düşünüldüğünde, iletileşmenin 2015’te de mobil için kritik ehemmiyetini savunduğu şeklinde de açıklanabilir.

Haber okuma uygulamaları yükselişe devam 

Flurry’nin raporuna göre sene en çok büyüyen ikinci mobil uygulama kategorisi yüzde 135’lik büyüme oranıyla haber ve mecmualar. Medya tüketim alışkanlıklarının mobile kayma trendinin en açık göstergelerinden biri olan data, bu arada büyük ekran telefonların (phablet) tüketim alışkanlığımızı nasıl etkilediğini de ortaya koyuyor. Çünkü Flurry’ye göre kategoride phablet’ler üzerinden haber ve mecmua uygulamalarından muhteva tüketme oranı 2015’te yüzde 700’ün üzerinde büyüdü.

Üretkenlik uygulamaları senelik yüzde 125 oranında büyüdü

Sene üç haneli büyüme gösteren son kategorisi olan üretkenlik uygulamaları 2015’i yüzde 125’lik büyüme oranıyla kapattı. Büyümede talebelerin mobil aletlerini gittikçe daha fazla bilgisayar yerine kullanmaları ve Google Docs, Quip, Slack ve Microsoft gibi üretkenlik uygulamalarının mobil öncelikli hale gelişinin tesirli olduğunu vurguluyor Flurry.

Flurry’ye göre mobil uygulamalarda geçirilen vakit bir önceki seneye göre yüzde 117 oranında büyüdü. Bunda en dikkat çekici veri, alet bazında phablet’lerdeki yüzde 334 oranındaki artış. Mobilde geçirilen zamanında TV’yi geride bırakmaya başlamasıyla online TV izleme servislerinin mobil, bilhassa phablet odaklı hale gelmesini bekleyebiliriz diyor Flurry.

Bir diğer ehemmiyetli not hayat biçimi ve alışveriş uygulamalarının senelik yüzde 81 oranında büyümüş olması. 2015 seneninde mobil ticaretin yükselişini vurgulayan Flurry, dünya çapında tüm online satın almaların yüzde 40’ının mobilden gerçekleştiği bilgisini paylaşıyor.

Flurry, mobil uygulama kullanımı ölçümlemesi için kullanıcıların bir uygulamayı açmasıyla başlayan ‘seans’ları baz alıyor. Sonuçlar dünya çapında toplam 3.2 trilyon seanstan yola çıkılarak hazırlanmış.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kibritler Nasıl Yapılır? [Video]

Kibritler Nasıl Yapılır? [Video]

6 Şubat 2016
74 Görüntülenme
Tuğla duvardaki optik illüzyon interneti salladı

Tuğla duvardaki optik illüzyon interneti salladı

27 Mayıs 2016
105 Görüntülenme
Gözleriniz Allak Bullak Olacak

Gözleriniz Allak Bullak Olacak

19 Eylül 2015
62 Görüntülenme
World of Tanks Generals Kapalı Beta İçin Hazır

World of Tanks Generals Kapalı Beta İçin Hazır

17 Şubat 2015
56 Görüntülenme
CS:Go Turnuvasını 1 Milyon Kişi İzledi

CS:Go Turnuvasını 1 Milyon Kişi İzledi

18 Mart 2015
42 Görüntülenme
LG G4 Tanıtım Videosu Yayınlandı

LG G4 Tanıtım Videosu Yayınlandı

3 Mayıs 2015
48 Görüntülenme
Çinli Spiker Maç Ortasında Uyudu [Video]

Çinli Spiker Maç Ortasında Uyudu [Video]

7 Kasım 2015
60 Görüntülenme
Çift Arka Tekerli Güçlü Traktör [Video]

Çift Arka Tekerli Güçlü Traktör [Video]

1 Aralık 2015
81 Görüntülenme
WordPress Temizlik Eklentisi – WP CleanFix

WordPress Temizlik Eklentisi – WP CleanFix

11 Ekim 2015
136 Görüntülenme
2015’in en kaliteli 5 ücretsiz mobil oyunu

2015’in en kaliteli 5 ücretsiz mobil oyunu

15 Ocak 2016
68 Görüntülenme