Cami Halısı Avrupada Lider Firma Gülseven Halı

Arçelik Güvenilir Servis Hizmetleri

Arçelik Buzdolabı Servisi

WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

2015in en çok büyüyen mobil uygulama kategorileri

Mobil 7 Ocak 2016
146 Görüntülenme

Mobil uygulamalar 2015’te bir diğer görkemli senesi daha geride bıraktı. Mobil uygulama kullanım oranları 2015’te bir evvelki seneye göre toplam yüzde 58 oranında büyürken, üç mobil uygulama kategorisi üç haneli büyüme göstererek bu büyümeye en ehemmiyetli katkıyı sağladı.

Kişiselleştirme kategorisi Emoji klavyeler sayesinde büyüme şampiyonu oldu

Global mobil ekosistemle alakalı en emin kaynaklardan biri olan Flurry‘nin 2015 senesi neticelerinde yer verdiği bu kategorilerden ilki, Kişiselleştirme. 2015’te yüzde 332 oranında büyüyerek sene en hızlı büyüyen mobil uygulama kategorisi olma unvanını elde eden kategoride Emoji klavyelerden Android kilit ekranlarına kadar çok değişik uygulamalar bulunuyor. Ancak Flurry’nin raporuna göre, kategorinin büyümesinin büyük bir çoğunluğu Emoji uygulamalarından (çoğunlukla klavyelerden) geliyor. Emoji klavyelerin artan popülerliği çoğunluk Facebook Messenger, WhatsApp, Line ve Snapchat gibi iletileşme uygulamalarında kullanıldıkları düşünüldüğünde, iletileşmenin 2015’te de mobil için kritik ehemmiyetini savunduğu şeklinde de açıklanabilir.

Haber okuma uygulamaları yükselişe devam 

Flurry’nin raporuna göre sene en çok büyüyen ikinci mobil uygulama kategorisi yüzde 135’lik büyüme oranıyla haber ve mecmualar. Medya tüketim alışkanlıklarının mobile kayma trendinin en açık göstergelerinden biri olan data, bu arada büyük ekran telefonların (phablet) tüketim alışkanlığımızı nasıl etkilediğini de ortaya koyuyor. Çünkü Flurry’ye göre kategoride phablet’ler üzerinden haber ve mecmua uygulamalarından muhteva tüketme oranı 2015’te yüzde 700’ün üzerinde büyüdü.

Üretkenlik uygulamaları senelik yüzde 125 oranında büyüdü

Sene üç haneli büyüme gösteren son kategorisi olan üretkenlik uygulamaları 2015’i yüzde 125’lik büyüme oranıyla kapattı. Büyümede talebelerin mobil aletlerini gittikçe daha fazla bilgisayar yerine kullanmaları ve Google Docs, Quip, Slack ve Microsoft gibi üretkenlik uygulamalarının mobil öncelikli hale gelişinin tesirli olduğunu vurguluyor Flurry.

Flurry’ye göre mobil uygulamalarda geçirilen vakit bir önceki seneye göre yüzde 117 oranında büyüdü. Bunda en dikkat çekici veri, alet bazında phablet’lerdeki yüzde 334 oranındaki artış. Mobilde geçirilen zamanında TV’yi geride bırakmaya başlamasıyla online TV izleme servislerinin mobil, bilhassa phablet odaklı hale gelmesini bekleyebiliriz diyor Flurry.

Bir diğer ehemmiyetli not hayat biçimi ve alışveriş uygulamalarının senelik yüzde 81 oranında büyümüş olması. 2015 seneninde mobil ticaretin yükselişini vurgulayan Flurry, dünya çapında tüm online satın almaların yüzde 40’ının mobilden gerçekleştiği bilgisini paylaşıyor.

Flurry, mobil uygulama kullanımı ölçümlemesi için kullanıcıların bir uygulamayı açmasıyla başlayan ‘seans’ları baz alıyor. Sonuçlar dünya çapında toplam 3.2 trilyon seanstan yola çıkılarak hazırlanmış.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Basit Ama Eğlenceli 5 Flash Tabanlı Oyun

Basit Ama Eğlenceli 5 Flash Tabanlı Oyun

1 Mart 2016
156 Görüntülenme
ZOMBİ OLSANIZ İLK KİMİ YERSİNİZ?

ZOMBİ OLSANIZ İLK KİMİ YERSİNİZ?

27 Nisan 2016
117 Görüntülenme
HTC One M9 Türkiye’de Satışa Sunuldu

HTC One M9 Türkiye’de Satışa Sunuldu

30 Mart 2015
158 Görüntülenme
WordPress veTeknoloji Haberleri Botu – Bot MASTER

WordPress veTeknoloji Haberleri Botu – Bot MASTER

13 Ocak 2016
344 Görüntülenme
Oğluna Sinirlenen Baba Balyozla Odaya Daldı [Video]

Oğluna Sinirlenen Baba Balyozla Odaya Daldı [Video]

23 Aralık 2015
141 Görüntülenme