TimeMachine Web Site Tasarımı

Coupon Web Site Tasarımı

Estateidea Web Site Tasarımı

Fahsion 59 Web Site Tasarımı

2015te en dikkat çeken Asya merkezli kitle fonlamalı projeler

Teknoloji Haberleri Cuma Kasım 27th, 2015
304 Görüntülenme

Kitle fonlama siteleri aracılığıyla birçok değişik ve kullanışlı proje hayata geçiyor. Tech In Asia, 2015 yılında Asya merkezli şirketler tarafından geliştirilen ve kitle fonlama sitelerinde başarı yakalayan projeleri listelemiş. Sitenin seçimine göre ilk 10 şöyle:

1-) Remix Mini Android PC

Fonlandığı Platform: Kickstarter Menşei: Çin Toplanan toplam fon: 210.000 Dolar Kargo Tarihi: Kargolanmaya başlandı Proje Detayı: Çin merkezli girişim Jide tarafından geliştirilen “The Remix Mini” avuç içi büyüklüğünde Android tabanlı bir bilgisayar. 30 dolardan başlayan fiyatlarla satılan Remix Mini için monitor, klavye gibi aparatları sizin satın almanız gerekiyor. The Remix Mini insanların kolayca bir bilgisayara sahip olabilmesi ve işlerini hızlıca bununda üzerinden yapabilmelerini sağlamak istiyor.

2-) Stary electric skateboard

Fonlandığı Platform: Kickstarter Menşei: Çin Toplanan toplam fon: 743.000 Dolar Kargo Tarihi: Kargolanmaya başlandı Proje Detayı: Ulaşım ve günlük kullanım için tasarlanan Stary elektrikli kaykay basit bir kumandayla yönetiliyor. Tek bir şarjla 16 kilometre gidebildiği ve saatte 18,6 km hıza çıktığı üretici firma tarafından iddia ediliyor. Ufak kumanda sayesinde de hız verebiliyor ya da kaykayınızı durdurabiliyorsunuz. Normal satış fiyatı ise 399 dolardan başlıyor.

3-) Exploride heads-up car display

Fonlandığı Platform: Indiegogo Menşei: Hindistan Toplanan toplam fon: 663.000 Dolar Kargo Tarihi: Ocak 2016 Proje Detayı: Otomobil içinde kullanılabilecek şık ve kullanışlı bir ekran olan Exploride araç sahiplerinden büyük bir ilgi gördü. Exploride’i otomobilinizin konsoluna yerleştirdikten sonra navigasyon, müzik, gelen aramaları görme ve cevaplama gibi birçok fonksiyonu entegre edebiliyorsunuz.

4-) Solar Paper

Fonlandığı Platform: Kickstarter Menşei: Güney Kore Toplanan toplam fon: 1 Milyon Dolar Kargo Tarihi: Kargolanmaya başlandı Proje Detayı: Seul merkezli olarak geliştirilen Solar Paper, dünyanın en ince ve hafif solar şarjı olma hedefiyle yola çıktı. 3,81 milimetre kalınlığında olan Solar Paper’ın giriş modeli 5KW enerji üretebiliyor ve üzerinde yer alan güç çıkışlarıyla akıllı telefonunuzu da şarj edebiliyorsunuz.

5-) WAY skin analyzer

Fonlandığı Platform: Indiegogo Menşei: Güney Kore Toplanan toplam fon: 127.598 Dolar Kargo Tarihi: Kargolanmaya başladı Proje Detayı: Cildinizin durumu(kondisyonu) hakkında bilgi veren WAY’de Güney Kore merkezli bir ürün. Cildinizin nem ve yağ oranını size söyleyen ürün aynı zamanda mevcut UV index ve ortamın nem oranını da içeren rapor veriyor. WAY skin analyzer tüm bunları avuç içi büyüklüğünde ufak bir aparat sayesinde yapıyor.

6-) Diabeto blood sugar tracker

=”Diabeto-blood-sugar-tracker” width=”800″ height=”330″/>

Fonlandığı Platform: Indiegogo Menşei: Hindistan Toplanan toplam fon: 19.000 Dolar Kargo Tarihi: Kargolanmaya başlandı Proje Detayı: Şeker hastaları için tasarlanmış özel bir cihaz olan Diabete baş parmak büyüklüğünde bir aparat. Glukometre ile kanınızdaki şeker değerini ölçtükten sonra Diabeto’yu glukometreye bağlayarak verilerinin mobil uygulamya aktarılmasını sağlıyorsunuz. Ardından gün içerisinde yaptığınız aktiviteri, yediğiniz yemekleri uygulamaya girdikten sonra size özel tavsiyeler ve analizler yapıyor. Ürün 50 dolardan başlayan fiyatlarla şu an satılıyor.

7-) NextDrive plug for a personal cloud

NextDrive-plug-for-a-personal-cloud

Fonlandığı Platform: Indiegogo Menşei: Tayvan Toplanan toplam fon: 73.893 Dolar Kargo Tarihi: Kargolanmaya başlandı Proje Detayı: NextDrive ekibinin başlangıç projesi aslında kablosuz ağ özelliğine sahip SD kart tasarlamak. Ancak daha sonra asıl problemin yükleme ve indirme olmadan kişilerin dosyalarına nasıl erişebileceği olduğunu fark etmişler. Üzerinde USB girişi ve kablosuz ağ desteği  olan NextDrive’a bağladığınız herhangi bir aparata mobil uygulama üzerinden erişebiliyorsunuz. Örneğin kameranızı bağlıyorsunuz ve uzaktan kameranıza erişebiliyorsunuz ya da mini hard-diskinizi taktıktan sonra içindeki dosyalara mobil uygulama üzerinden istediğiniz yerden erişerek düzenlemeler yapabiliyorsunuz. NextDrive 79 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor.

😎 Atmoph Window

Atmoph-Window

Fonlandığı Platform: Kickstarter Menşei: Japoonya Toplanan toplam fon: 161.000 Dolar Kargo Tarihi: Mart 2016 Proje Detayı: Nintendo’nun eski tasarımcısı tarafından ortaya çıkartılan Atmoph Window 27 inç büyüklüğünde tablo görümünde bir aygıt. Sizin istediğiniz videoyu oynatabiliyor ya da dinamik manzara fotoğraflını yansıtabiliyor aynı zamanda müzik çalma özeliğine de sahip. Atmoph Windows 399 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor.

9-) Fove VR headset

Fove-VR-headset

Fonlandığı Platform: Kickstarter Menşei: Japoonya Toplanan toplam fon: 480.000 Dolar Kargo Tarihi: Kargolanmaya Başlandı Proje Detayı: Fovea ekibi geliştirdikleri sanal gerçeklik başlığı ile kullanıcılara gerçek bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatmak istiyorlar. Fove’yi diğer sanal gerçeklik başlıklarından ayıran ise içerisinde insan gözünün yakalamayacağı ancak insan gözünü takip eden mini kameralar olması. Böylece göz hareketleriniz başlık tarafından analiz ve takip ediliyor ardından da oyun ve uygulama içeriği ona göre şekillenerek hareket ediyor.

10-) Greenopia smart flower pot

Greenopia-smart-flower-pot

Fonlandığı Platform: Wishberry Menşei: Hindistan Toplanan toplam fon: 15.000 Dolar Kargo Tarihi: Kargolanmaya Başlandı Proje Detayı: Greenopia akıllı bir saksı uygulaması. Greenopia saksısı barındırdığı bitkiye, çiçeğe ait verileri (günışığı, toprak nemi gibi) mobil uygulama üzerinden kullanıcılara iletiyor. Greenopia üzerinde ayrıca ufak bir sulama deposu bulunuyor ve sensörler üzerinden elde ettiği verilere göre bitkiyi sulayabiliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Artık Youtube’un da okulu var

Artık Youtube’un da okulu var

Çarşamba Mart 15th, 2017
271 Görüntülenme
LeEco Le X850 Özellikleri ve Çıkış Tarihi Açığa Çıktı

LeEco Le X850 Özellikleri ve Çıkış Tarihi Açığa Çıktı

Çarşamba Mart 15th, 2017
251 Görüntülenme
Marmara Mekatronik ve İnovasyon Günleri

Marmara Mekatronik ve İnovasyon Günleri

Pazartesi Mart 13th, 2017
282 Görüntülenme
Akvaryumdaki köpek balığı eşeysiz üredi

Akvaryumdaki köpek balığı eşeysiz üredi

Cuma Şubat 24th, 2017
295 Görüntülenme
CloudFlare’den Milyonlarca Kişisel Veri Sızmış Olabilir!

CloudFlare’den Milyonlarca Kişisel Veri Sızmış Olabilir!

Cuma Şubat 24th, 2017
289 Görüntülenme
Verizon, Yahoo’yu 350 milyon dolar ucuza satın alacak

Verizon, Yahoo’yu 350 milyon dolar ucuza satın alacak

Cuma Şubat 24th, 2017
304 Görüntülenme
Apple 32 GB’lık iPhone üretmeyecek

Apple 32 GB’lık iPhone üretmeyecek

Cuma Şubat 24th, 2017
253 Görüntülenme
NASA açıkladı: Üçü yaşanabilir 7 yeni gezegen keşfedildi

NASA açıkladı: Üçü yaşanabilir 7 yeni gezegen keşfedildi

Perşembe Şubat 23rd, 2017
325 Görüntülenme
Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

Çarşamba Şubat 22nd, 2017
306 Görüntülenme
Bunlar da var!
Xiaomi, parmak izi tarayıcılı Redmi Note 3ü tanıttı

Xiaomi, parmak izi tarayıcılı Redmi Note 3ü tanıttı

Salı Kasım 24th, 2015
315 Görüntülenme
Samsung’un yeni tableti Galaxy Tab A 7.0

Samsung’un yeni tableti Galaxy Tab A 7.0

Cumartesi Şubat 20th, 2016
309 Görüntülenme
Hayrettin Yeni Kanal Tanıtımı

Hayrettin Yeni Kanal Tanıtımı

Cuma Nisan 29th, 2016
298 Görüntülenme
Son Güncellemeyle Instagram’a Müthiş Özellikler Eklendi

Son Güncellemeyle Instagram’a Müthiş Özellikler Eklendi

Cuma Ocak 15th, 2016
289 Görüntülenme
Matematik Öğretmeni Aşkını Nasıl Anlatır? [Video]

Matematik Öğretmeni Aşkını Nasıl Anlatır? [Video]

Cuma Eylül 25th, 2015
279 Görüntülenme