SESLENDİRME SANATÇILARI VOİCEBROS’TA TOPLANDI!

Android Yazılım Uzmanlığı

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

2016 Kariyer ve Bireysel Galibiyet Trendleri

Fotoğraf Galeri Cumartesi Mayıs 7th, 2016
894 Görüntülenme

Her yılın başında yeni yılın teknoloji trendlerini tanıtan yazılar okuruz. Bu sene da yine Şeylerin İnterneti, Yapay Zeka, Cloud Computing, 3D Printing vb trendler hakkında makaleler mevcut. Halbuki yalnızca teknoloji alanında yok, kariyer ve kişisel başarı alanlarında da trendler değişebiliyor. 

Bu alandaki bu yılki trendleri altında sizlerle paylaşıyorum.

Daha Eksik Çalış, Daha Fazla Iletişim Kur

Irtibat çağında yaşıyoruz, ve bu cebimizdeki zeki cihazları kullanmaktan daha ileriye gidiyor. Teknik becerilerimiz ve önceki projelerimizden aldığımız referanslarımız ne dek iyi olursa olsun, eğer bunu içten şekilde yansıtamıyorsak, bir sonraki girişimimizde başarısız olabiliriz.

Doğru irtibat kurabilmek, dinleyip iyi anlamak ve gerekenleri karsı tarafa aktarabilmek demektir. Eğer bunu başarabiliyorsak işlerimizi daha kolay gerçekleştirebilir ve sorunları daha çabuk ve basit çözebiliriz.

Yeniliklere Açık Ol ve Değişikliklere Harmoni Sağla

Yeniliklere meraklı ve açık olanların başarıya ulaşma şansı daha yüksektir. Her icat beraberinde bir değiştirme yetirir ve bu değişikliğe armoni sağlamak gerekir. Bunu iyi beceremeyip değişikliklerden kaçanlara dünyanın 4,5 milyar senedir metamorfoz geçirdiğini ve doğada çevresindeki değişikliklere armoni gösterebilen canlıların hayatta kaldığını örnek gösterebiliriz.

Büyük değişikler, başka bir ülkeden meslek teklifi alıp o ülkeye taşınmamız veya öğrencilik yıllarında bir staj için yurt dışına gitmek olabilir.

Beden ve Zihin Sağlığına Yatırım Yap

“Her şeyin başı sağlıktır” sözü çok dürüst. Son yıllarda Work-Life dengesini temin etmek hakkında bir çok makale yayınlandı, ayrıca çalışıp ayrıca mutlu olmanın yolları anlatıldı. Halbuki mutluluktan da önce sağlıktır önemli olan. Sağlığımızı pekiştirecek önlemler alırsak, mutluluğumuz da artacaktır, ve işimizi daha hevesli ve başarılı şekilde gerçekleştireceğiz. Onun için mutlaka ayrıca bedenimizi hem de zihnimizi dinç tutacak antrenman ve etkinlikler gerçekleştirelim. Keza stres atarız keza daha mutlu oluruz.

Her Zaman Artı Ol

Olayların tekrar tekrar olumlu tarafını göz önünde bulunduralım. Bu sinirlenmemizi ve stresimizi azaltır ve olaya daha ağırbaşlı ve öbür bakarak, daha dürüst kararı vererek, sonuca daha kolay ve çabuk ulaşmamızı sağlar.

Tanıdık Olmayan Dil Öğren

Ayrıca programlama dili hem tanıdık olmayan dil, her ikisi de olabilir. İkisi de kendimizi ifade etmemiz için bir araçtır ve yurt dışında kariyer yapmamıza ve çalışmamıza yardımcı olabilir.

Hangi dil olacağına cümbür cemaat kendince karar vermeli. Programla dili olarak trend ’de olan teknolojilere yönelik bir tane seçebiliriz. Mesela R istatistik ve tahlil programlama dili olabilir. Tanıdık Olmayan dilde ise gitmek istediğimiz ya da müşteri almak istediğimiz ülkenin dili olabilir.

Gökhan Canpolat | Tubitekuz

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler