SilkSun Corporation Web Site Tasarımı

Ornate Web Site Tasarımı

Old english blog Web Site Tasarımı

Marketplace 1.0 Web Site Tasarımı

30’lu yaşlara gelmeden önce halletmeniz gereken 7 olgu

Sosyal Medya Haberleri Çarşamba Ocak 20th, 2016
223 Görüntülenme

20’li yaşlarda mantıklı yatırım yaparsanız kendinize çok geç olmadan o yatırımların karşılığını alırsınız. Aynı şey beceriler içinde geçerlidir. Erken yaşta nasıl konuşacağını, davranacağını öğrenirsen o yaşlarda karşılaşacağın biri hayatını değiştirebilir ve hayalindeki işe sahip olmanı sağlayabilir. 30 yaşına gelmeden öncen halletmeniz gereken bu 7 şey sizi o yaştan sonra daha ileriye taşıyacaktır.

Belirsizliğin üstesinden gelin
Yaşınız ilerledikçe hayatınızda var olan kaoslarına azalacağını ve her şeyin daha kesin bir hal alacağını düşünüyor olabilirsiniz ama o iş düşündüğünüz kadar değil. Belirsizlik daima insanın hayatında var olan bir şeydir. Bu yüzden daha gençken bu sorunu halletmiş olmanız sizin yararınıza olacaktır. En azından her şeyin daima halledilmiş olmayacağını bilip ona göre yaşamalısınız. Bir kaç yıl sonrayı bile planlayamadığımız bu hayatta bunları kafaya takmak gereksiz iken bu yeteneğe sahip olmak ise en önemli becerilerin başında gelecektir.

İletişiminiz nezaket barındırısın
Emeklemeye başladığınız günden beri kullandığınız sözcükler olması sizin gençlik yıllarınızda iyi bir iletişimci olduğunuz anlamına gelmez. Çoğumuz da öyle değiliz. Ama 30’lu yaşları aştıktan sonra durumunuzun hala böyle olmaması gerekir. Artık bu iletişim mevzusunu çözmüş olmanız gerekir. Açık, kibar ve istekli bir dile sahip olmanız gerekir.

Toplantılarda, mail atmadan önce yaşadığınız sıkıntıları bir kez daha aklınıza getirin ve mail atmadan önce yazdıklarınızı bir kez daha okuduktan sonra göndere tıklayın. İşinizde ne kadar iyi olduğunuzun bir önemi olmaz nasıl konuşacağınızı, iletişim kuracağınızı bilmeden. Bunu yapmanın en faydalı dönemi ise 20’li yaşlardır.

Sizden farklı olana saygı duyun
Dünyanın en kolay işlerinden biri insanları kendi değer yargılarımıza göre yargılayıp herkesin kendi yaşamına anlam verdiğine dikkat etmeksizin onları  kendi başarı kriterlerimize göre değerlendirmektir. Herkes biribirinden farklıdır ve farklı yolları dener. Saygı duymalıyız ki saygıyı bekleyelim. Başkalarına saygı aynı zamanda kendimize saygıdır. Kendimizi başkalarının ayakkabısına koyup değerlendirmeliyiz. Onları anlamaya çalışmadığımız kendimizi onların yerine koymadığımız sürece sorun çözmekten uzak olur daha çok sorun yaşarız.

Ne istediğinizi kendinize sormalısınız
Başkalarına saygı duyduğunuz gibi kendinize de saygı duymalısınız. Kendi potansiyelinizi bilip ona göre harekete geçmelisiniz. Kendi konforunuz için bu hayatta neler istediğinizi bilmelisiniz. Eskilerin söylediği bir söz vardır: sormazsan, alamazsın. Çoğu kariyerci ne istediğini kendine bile sormaya korkar. Ne istediğinizi bilmez, korkarsanız onu alamazsınız. Önce iş dışında olan küçük şeyleri istemeye, sormaya başlayarak kendinize bu konuda yardımcı olabilirsiniz.

Aksaklıklara karşı dayanıklı olun
Aksaklıkların olması için ne kadar akıllı, istekli ve yetenekli olduğunuzun bir önemi yoktur. Yaşayacağınız sıkıntılarla nasıl başa çıkacağınız öğrenmeniz gerekir. Aksi takdirde bu sizin cesaretinizi kıracaktır. 20’li yaşlar sizin en sorumsuz ve özgür takılacağınız yaşlardır. Bu tarzın sonraki dönemlere geçmesi demek dayanıklılığınızın. Mücadeleci ruhunuz doğmadan ölmesi demektir. Gençliğinizde nasıl düşüş yaşayacağınızı, hayal kırıklıklarınız, başarısızlıklarınızı yaşayıp bunlardan ders çıkarın yaşam tarzı haline getirmeyin.

Zamanınızı ve paranızı akıllıca harcayın
20’li yaşlar kanınızın aktığı yaşlardır ve her şeyi sınırsız yaşamaya çalışırsınız. Ama unutmayalım ki hem zaman hem de para kolay kolay geri gelmeyen şeyleridir. O yüzden o dönemlerinizde sahip olduğunuz enerjiyi ve parayı doğru şeyler üzerinde harcayarak sonraki dönemlerinizin daha rahat geçmesini sağlayın. O dönemler genellikle eğitim ve gezmekle geçiyor olsa bile en azından paranızı nasıl kullanacağınızı ve bütçenize nasıl sadık kalabileceğinizi öğrenmelisiniz.

Yemek yapın
Çoğunuza ilginç gelebilir ama mutfağa girmenin, zaman harcamanın ne kadar faydalı bir şey olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Bu yetenek hayatınızın hemen hemen bütün dönemlerinde size fayda sağlayacak niteliktedir. İnsanların çoğu ev ve aile hayatından uzak bir şekilde yaşadığı için sağlıklı bir yaşam için yemek yapabilmenin ne kadar faydalı olduğunu yaşamayan bilemez.

Sizin öğrenilmesi gerektiğini düşündüğünüz  farklı beceriler varsa yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Periscope gitti, Scope geldi!

Periscope gitti, Scope geldi!

Pazar Nisan 2nd, 2017
86 Görüntülenme
Twitter’da büyük değişiklik

Twitter’da büyük değişiklik

Pazar Nisan 2nd, 2017
89 Görüntülenme
Telegram Sesli Arama Özelliğinde de Yüzde 100 Güvenlik Vaat Ediyor

Telegram Sesli Arama Özelliğinde de Yüzde 100 Güvenlik Vaat Ediyor

Cumartesi Nisan 1st, 2017
74 Görüntülenme
Twitter’dan 140 Karakter için Büyük Güncelleme!

Twitter’dan 140 Karakter için Büyük Güncelleme!

Cumartesi Nisan 1st, 2017
80 Görüntülenme
Dünya Çapında Tanınan 150 Sosyal Medya Fenomeni Türkiye Yolcusu!

Dünya Çapında Tanınan 150 Sosyal Medya Fenomeni Türkiye Yolcusu!

Çarşamba Mart 15th, 2017
134 Görüntülenme
Sosyal Medya Devi Twitter’da İşler İyi Gitmiyor

Sosyal Medya Devi Twitter’da İşler İyi Gitmiyor

Çarşamba Mart 15th, 2017
145 Görüntülenme
Bunlar da var!
Anakondaya Kendini Yutturan Adam [Video]

Anakondaya Kendini Yutturan Adam [Video]

Pazartesi Aralık 21st, 2015
209 Görüntülenme
Angry Birds filminin ilk fragmanı yayınlandı

Angry Birds filminin ilk fragmanı yayınlandı

Perşembe Eylül 24th, 2015
283 Görüntülenme
Sapan, indie mobil oyun severler için yeni bir bulmaca oyunu

Sapan, indie mobil oyun severler için yeni bir bulmaca oyunu

Çarşamba Şubat 22nd, 2017
178 Görüntülenme
French Tech Ticket: Girişimcilere Paris yolunu açan program

French Tech Ticket: Girişimcilere Paris yolunu açan program

Çarşamba Haziran 10th, 2015
235 Görüntülenme
Eşcinsellere evlilik hakkı verilsin mi? – Sokak Röportajı

Eşcinsellere evlilik hakkı verilsin mi? – Sokak Röportajı

Salı Nisan 19th, 2016
250 Görüntülenme