PS PLAYER

HTML 5 Audio Player

CSS only Müzik Player Elementi

Müzik Player | Audio Player

30’lu yaşlara gelmeden önce halletmeniz gereken 7 olgu

Sosyal Medya 20 Ocak 2016
103 Görüntülenme

20’li yaşlarda mantıklı yatırım yaparsanız kendinize çok geç olmadan o yatırımların karşılığını alırsınız. Aynı şey beceriler içinde geçerlidir. Erken yaşta nasıl konuşacağını, davranacağını öğrenirsen o yaşlarda karşılaşacağın biri hayatını değiştirebilir ve hayalindeki işe sahip olmanı sağlayabilir. 30 yaşına gelmeden öncen halletmeniz gereken bu 7 şey sizi o yaştan sonra daha ileriye taşıyacaktır.

Belirsizliğin üstesinden gelin
Yaşınız ilerledikçe hayatınızda var olan kaoslarına azalacağını ve her şeyin daha kesin bir hal alacağını düşünüyor olabilirsiniz ama o iş düşündüğünüz kadar değil. Belirsizlik daima insanın hayatında var olan bir şeydir. Bu yüzden daha gençken bu sorunu halletmiş olmanız sizin yararınıza olacaktır. En azından her şeyin daima halledilmiş olmayacağını bilip ona göre yaşamalısınız. Bir kaç yıl sonrayı bile planlayamadığımız bu hayatta bunları kafaya takmak gereksiz iken bu yeteneğe sahip olmak ise en önemli becerilerin başında gelecektir.

İletişiminiz nezaket barındırısın
Emeklemeye başladığınız günden beri kullandığınız sözcükler olması sizin gençlik yıllarınızda iyi bir iletişimci olduğunuz anlamına gelmez. Çoğumuz da öyle değiliz. Ama 30’lu yaşları aştıktan sonra durumunuzun hala böyle olmaması gerekir. Artık bu iletişim mevzusunu çözmüş olmanız gerekir. Açık, kibar ve istekli bir dile sahip olmanız gerekir.

Toplantılarda, mail atmadan önce yaşadığınız sıkıntıları bir kez daha aklınıza getirin ve mail atmadan önce yazdıklarınızı bir kez daha okuduktan sonra göndere tıklayın. İşinizde ne kadar iyi olduğunuzun bir önemi olmaz nasıl konuşacağınızı, iletişim kuracağınızı bilmeden. Bunu yapmanın en faydalı dönemi ise 20’li yaşlardır.

Sizden farklı olana saygı duyun
Dünyanın en kolay işlerinden biri insanları kendi değer yargılarımıza göre yargılayıp herkesin kendi yaşamına anlam verdiğine dikkat etmeksizin onları  kendi başarı kriterlerimize göre değerlendirmektir. Herkes biribirinden farklıdır ve farklı yolları dener. Saygı duymalıyız ki saygıyı bekleyelim. Başkalarına saygı aynı zamanda kendimize saygıdır. Kendimizi başkalarının ayakkabısına koyup değerlendirmeliyiz. Onları anlamaya çalışmadığımız kendimizi onların yerine koymadığımız sürece sorun çözmekten uzak olur daha çok sorun yaşarız.

Ne istediğinizi kendinize sormalısınız
Başkalarına saygı duyduğunuz gibi kendinize de saygı duymalısınız. Kendi potansiyelinizi bilip ona göre harekete geçmelisiniz. Kendi konforunuz için bu hayatta neler istediğinizi bilmelisiniz. Eskilerin söylediği bir söz vardır: sormazsan, alamazsın. Çoğu kariyerci ne istediğini kendine bile sormaya korkar. Ne istediğinizi bilmez, korkarsanız onu alamazsınız. Önce iş dışında olan küçük şeyleri istemeye, sormaya başlayarak kendinize bu konuda yardımcı olabilirsiniz.

Aksaklıklara karşı dayanıklı olun
Aksaklıkların olması için ne kadar akıllı, istekli ve yetenekli olduğunuzun bir önemi yoktur. Yaşayacağınız sıkıntılarla nasıl başa çıkacağınız öğrenmeniz gerekir. Aksi takdirde bu sizin cesaretinizi kıracaktır. 20’li yaşlar sizin en sorumsuz ve özgür takılacağınız yaşlardır. Bu tarzın sonraki dönemlere geçmesi demek dayanıklılığınızın. Mücadeleci ruhunuz doğmadan ölmesi demektir. Gençliğinizde nasıl düşüş yaşayacağınızı, hayal kırıklıklarınız, başarısızlıklarınızı yaşayıp bunlardan ders çıkarın yaşam tarzı haline getirmeyin.

Zamanınızı ve paranızı akıllıca harcayın
20’li yaşlar kanınızın aktığı yaşlardır ve her şeyi sınırsız yaşamaya çalışırsınız. Ama unutmayalım ki hem zaman hem de para kolay kolay geri gelmeyen şeyleridir. O yüzden o dönemlerinizde sahip olduğunuz enerjiyi ve parayı doğru şeyler üzerinde harcayarak sonraki dönemlerinizin daha rahat geçmesini sağlayın. O dönemler genellikle eğitim ve gezmekle geçiyor olsa bile en azından paranızı nasıl kullanacağınızı ve bütçenize nasıl sadık kalabileceğinizi öğrenmelisiniz.

Yemek yapın
Çoğunuza ilginç gelebilir ama mutfağa girmenin, zaman harcamanın ne kadar faydalı bir şey olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Bu yetenek hayatınızın hemen hemen bütün dönemlerinde size fayda sağlayacak niteliktedir. İnsanların çoğu ev ve aile hayatından uzak bir şekilde yaşadığı için sağlıklı bir yaşam için yemek yapabilmenin ne kadar faydalı olduğunu yaşamayan bilemez.

Sizin öğrenilmesi gerektiğini düşündüğünüz  farklı beceriler varsa yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Emici Polimerin Hüneri [Video]

Emici Polimerin Hüneri [Video]

26 Aralık 2015
116 Görüntülenme
Çocukken Söylediğimiz 12 Yalan

Çocukken Söylediğimiz 12 Yalan

18 Nisan 2016
95 Görüntülenme
Telefon Şarj Kablonuz Rahat Durmuyor mu?

Telefon Şarj Kablonuz Rahat Durmuyor mu?

29 Ağustos 2015
128 Görüntülenme
Xiaomi’den Mi 4s sürprizi

Xiaomi’den Mi 4s sürprizi

24 Şubat 2016
121 Görüntülenme
404 Not Found Sayfası Tasarımı

404 Not Found Sayfası Tasarımı

29 Ekim 2015
133 Görüntülenme
Alevli Gaydayla Enteresan Gösteri [Video]

Alevli Gaydayla Enteresan Gösteri [Video]

7 Ocak 2016
141 Görüntülenme