Evden Eve Nakliyat

HTML5 Form Doğrulama – Tüm Hata Mesajları gösterir

Giriş Formu CSS Doğrulama

Kurumsal Web Paketi Limber v 2.0

Umre Hakkında Bilinmesi Gerekenler

4-inçlik Yeni iPhone’un Adı Yine Değişti!

Mobil 28 Şubat 2016
73 Görüntülenme

iPhone 5s ve 5c’nin ardından telefonlarında daha büyük ekran boyutu prensibini benimseyen Apple, yine de eski iPhone severlerin gönlünü almak, hem de biraz daha uygun bir fiyata iPhone üreterek kullanıcı profilini genişletmek adına düğmeye basmıştı.

Apple’ın bu hamlesinden sonra karşımıza 4-inçlik ekranı ile yeni bir iPhone çıkmıştı. Telefonun nasıl özellikler barındıracağı konusunda pek çok detaylı haber yaptık. Yani yeni gelecek bu iPhone hakkında çoğu şey biliyoruz diyebiliriz. Fakat tek bir şeyden emin değiliz; telefonun adı.

Bu 4-inçlik telefon ilk ortaya çıktığında ”iPhone 6c” adı ile anılmaya başlanmıştı. Hatta bizde o dönem yaptığımız haberlerde bu adı kullanmıştık. Sonrasında ise China Mobile, şirket bazında yayınladığı 2016 yol haritasında telefondan ”iPhone 7c” olarak bahsetmişti. Tam biz ”tamamdır sonunda 7c oldu” diyorduk ki, bir anda telefonun ”iPhone 5se” adıyla geleceği haberleri patlak verdi.

Hem de bu ”5se” olayı, önceki isimlere göre çok daha yüksek sesle konuşulmaya başlanmıştı. Yani biz yine ”bu sefer son” demiştik; fakat yanılmışız. Bugün çıkan sızıntılara göre telefonun adı sadece ”SE” şeklinde olacak. Yani çoğu iPhone kullanıcısının söylediği ”5 ne alaka?” olayı Apple’a da mantıklı gelmiş gibi.

Eğer bu haber doğru ise yeni iPhone SE, 2007 yılından bu yana ilk kez isminde bir sayı barındırmayan iPhone modeli olarak da tarihe geçecek. Telefonun beklenen bütün özellikleri ve çıkış tarihi hakkında bilgi verdiğimiz haberimize buradan göz atabilirsiniz (bu arada o zamanlar telefonun adı 5se olarak lanse edildiğinden biz de haberde 5se kullanmışız. Yapacak bir şey yok, sağlık olsun).

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Google Mapste restoran keşfetmek artık daha kolay

Google Mapste restoran keşfetmek artık daha kolay

3 Eylül 2015
69 Görüntülenme
HTC 10 Hakkında Her Şey

HTC 10 Hakkında Her Şey

14 Nisan 2016
60 Görüntülenme
Dev Kütükten Sanat Çıkardı [Video]

Dev Kütükten Sanat Çıkardı [Video]

26 Aralık 2015
54 Görüntülenme
Helikopter Nasıl Yapılır? [Video]

Helikopter Nasıl Yapılır? [Video]

21 Şubat 2016
85 Görüntülenme
20 Madde ile Türkiye’de Esnaf Olmak

20 Madde ile Türkiye’de Esnaf Olmak

6 Mayıs 2016
54 Görüntülenme
Levent Işıktekin Project

Levent Işıktekin Project

25 Nisan 2016
70 Görüntülenme
WordPress Özel Alan Kullanımı

WordPress Özel Alan Kullanımı

22 Şubat 2015
109 Görüntülenme