PS PLAYER

HTML 5 Audio Player

CSS only Müzik Player Elementi

Müzik Player | Audio Player

4-inçlik Yeni iPhone’un Adı Yine Değişti!

Mobil 28 Şubat 2016
121 Görüntülenme

iPhone 5s ve 5c’nin ardından telefonlarında daha büyük ekran boyutu prensibini benimseyen Apple, yine de eski iPhone severlerin gönlünü almak, hem de biraz daha uygun bir fiyata iPhone üreterek kullanıcı profilini genişletmek adına düğmeye basmıştı.

Apple’ın bu hamlesinden sonra karşımıza 4-inçlik ekranı ile yeni bir iPhone çıkmıştı. Telefonun nasıl özellikler barındıracağı konusunda pek çok detaylı haber yaptık. Yani yeni gelecek bu iPhone hakkında çoğu şey biliyoruz diyebiliriz. Fakat tek bir şeyden emin değiliz; telefonun adı.

Bu 4-inçlik telefon ilk ortaya çıktığında ”iPhone 6c” adı ile anılmaya başlanmıştı. Hatta bizde o dönem yaptığımız haberlerde bu adı kullanmıştık. Sonrasında ise China Mobile, şirket bazında yayınladığı 2016 yol haritasında telefondan ”iPhone 7c” olarak bahsetmişti. Tam biz ”tamamdır sonunda 7c oldu” diyorduk ki, bir anda telefonun ”iPhone 5se” adıyla geleceği haberleri patlak verdi.

Hem de bu ”5se” olayı, önceki isimlere göre çok daha yüksek sesle konuşulmaya başlanmıştı. Yani biz yine ”bu sefer son” demiştik; fakat yanılmışız. Bugün çıkan sızıntılara göre telefonun adı sadece ”SE” şeklinde olacak. Yani çoğu iPhone kullanıcısının söylediği ”5 ne alaka?” olayı Apple’a da mantıklı gelmiş gibi.

Eğer bu haber doğru ise yeni iPhone SE, 2007 yılından bu yana ilk kez isminde bir sayı barındırmayan iPhone modeli olarak da tarihe geçecek. Telefonun beklenen bütün özellikleri ve çıkış tarihi hakkında bilgi verdiğimiz haberimize buradan göz atabilirsiniz (bu arada o zamanlar telefonun adı 5se olarak lanse edildiğinden biz de haberde 5se kullanmışız. Yapacak bir şey yok, sağlık olsun).

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Açır Kutu Şeklinde Twitter Takip Et Butonu

Açır Kutu Şeklinde Twitter Takip Et Butonu

28 Eylül 2016
71 Görüntülenme
Buz Dağının Kaybolduğu An [Video]

Buz Dağının Kaybolduğu An [Video]

12 Aralık 2015
91 Görüntülenme
Kolaya Biraz Süt Eklenince

Kolaya Biraz Süt Eklenince

21 Nisan 2016
131 Görüntülenme
Balonlu Poşet Presslenirse

Balonlu Poşet Presslenirse

21 Mart 2016
102 Görüntülenme
Webrazzi Summit 2015 sponsorlarına teşekkürler!

Webrazzi Summit 2015 sponsorlarına teşekkürler!

13 Ağustos 2015
109 Görüntülenme