Evden Eve Nakliyat

En Çok Para Kazandıran 20 Meslek

Mr. Robot’tan 10 Efsane Sahne

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

7 Milyon Kişinin Şifreleri Çalındı

Oyun 8 Mayıs 2016
67 Görüntülenme

Minecraft konusunda en çok tercih edilen oyun sitelerinden birisi olan Lifeboat güvenlik konusunda zor bir süreçten geçiyor. Sitedeki açıktan yararlanan hackerlar sitede hesabı bulunan 7 milyon kişinin bilgilerini çalarken bu bilgileri satışa çıkardıklarını duyurdu.

Üstelik bilgilerin satışa çıkarılması pek çok kullanıcı için sıkıntılı bir süreç başlatırken kullanıcıların hesaplarının başka birileri tarafından alınacak olması da güvenlik konusunda zafiyetin çok daha sıkıntılı olacağını gösterdi. Zira hesabı alarak aynı site üzerinden oyun oynamayı başlayacak kişilerin hesaplarının çalınıp çalınmayacağı da kesin değil.

Hackerlar tarafından yapılan işlemlerin 2015 yılı içerisinde gerçekleştirildiği belirtilirken bir yıldan beri verilerin saklandığı ve 2016 yılı içerisinde piyasaya sunulduğu belirtiliyor. Böyle bir durum karşısında site yönetimi tarafından herhangi bir işlemin yapılamaması ve sadece kullanıcılardan şifre değiştirmelerini istemesi tepki toplarken bu konuda ele geçirilen şifrelerin hangisinin güncel ve geçerli olduğu da merak ediliyor. Lifeboat için yaşanan bu güvenlik durumu sitenin bundan sonraki işlerini de ciddi oranda etkileyecek.

7 milyon kişinin güvenlik açısından tehlikede bulunması ve bilgilerinin çalınması pek çok oyuncunun istemediği bir durum olduğu gibi oyuna uzun süre vakit ayıran ve iyi durumda olan pek çok oyuncunun da hesabına erişim konusunda sıkıntılar yaşamasına yol açabilir. 

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Quadro’dan 42 Gram Ağırlığında Mini Bilgisayar

Quadro’dan 42 Gram Ağırlığında Mini Bilgisayar

13 Mayıs 2015
112 Görüntülenme
Sosyal Park Yeri Paylaşım Uygulaması: ParkVar

Sosyal Park Yeri Paylaşım Uygulaması: ParkVar

11 Mayıs 2015
95 Görüntülenme
PHP Script Lisans Sistemi

PHP Script Lisans Sistemi

16 Aralık 2015
754 Görüntülenme
Bu Arabada Yok Yok [Video]

Bu Arabada Yok Yok [Video]

6 Ocak 2016
93 Görüntülenme