Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

7 Milyon Kişinin Şifreleri Çalındı

Oyun 8 Mayıs 2016
138 Görüntülenme

Minecraft konusunda en çok tercih edilen oyun sitelerinden birisi olan Lifeboat güvenlik konusunda zor bir süreçten geçiyor. Sitedeki açıktan yararlanan hackerlar sitede hesabı bulunan 7 milyon kişinin bilgilerini çalarken bu bilgileri satışa çıkardıklarını duyurdu.

Üstelik bilgilerin satışa çıkarılması pek çok kullanıcı için sıkıntılı bir süreç başlatırken kullanıcıların hesaplarının başka birileri tarafından alınacak olması da güvenlik konusunda zafiyetin çok daha sıkıntılı olacağını gösterdi. Zira hesabı alarak aynı site üzerinden oyun oynamayı başlayacak kişilerin hesaplarının çalınıp çalınmayacağı da kesin değil.

Hackerlar tarafından yapılan işlemlerin 2015 yılı içerisinde gerçekleştirildiği belirtilirken bir yıldan beri verilerin saklandığı ve 2016 yılı içerisinde piyasaya sunulduğu belirtiliyor. Böyle bir durum karşısında site yönetimi tarafından herhangi bir işlemin yapılamaması ve sadece kullanıcılardan şifre değiştirmelerini istemesi tepki toplarken bu konuda ele geçirilen şifrelerin hangisinin güncel ve geçerli olduğu da merak ediliyor. Lifeboat için yaşanan bu güvenlik durumu sitenin bundan sonraki işlerini de ciddi oranda etkileyecek.

7 milyon kişinin güvenlik açısından tehlikede bulunması ve bilgilerinin çalınması pek çok oyuncunun istemediği bir durum olduğu gibi oyuna uzun süre vakit ayıran ve iyi durumda olan pek çok oyuncunun da hesabına erişim konusunda sıkıntılar yaşamasına yol açabilir. 

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kırmadık Odun Bırakmayan Kadın [Video]

Kırmadık Odun Bırakmayan Kadın [Video]

22 Kasım 2015
115 Görüntülenme
2015 Yılının En İyi 5 Videosu [Video]

2015 Yılının En İyi 5 Videosu [Video]

1 Ocak 2016
138 Görüntülenme
Apple ilk iPad mininin satışlarını durdurdu

Apple ilk iPad mininin satışlarını durdurdu

21 Haziran 2015
170 Görüntülenme