Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

7 Milyon Kişinin Şifreleri Çalındı

Oyun 8 Mayıs 2016
176 Görüntülenme

Minecraft konusunda en çok tercih edilen oyun sitelerinden birisi olan Lifeboat güvenlik konusunda zor bir süreçten geçiyor. Sitedeki açıktan yararlanan hackerlar sitede hesabı bulunan 7 milyon kişinin bilgilerini çalarken bu bilgileri satışa çıkardıklarını duyurdu.

Üstelik bilgilerin satışa çıkarılması pek çok kullanıcı için sıkıntılı bir süreç başlatırken kullanıcıların hesaplarının başka birileri tarafından alınacak olması da güvenlik konusunda zafiyetin çok daha sıkıntılı olacağını gösterdi. Zira hesabı alarak aynı site üzerinden oyun oynamayı başlayacak kişilerin hesaplarının çalınıp çalınmayacağı da kesin değil.

Hackerlar tarafından yapılan işlemlerin 2015 yılı içerisinde gerçekleştirildiği belirtilirken bir yıldan beri verilerin saklandığı ve 2016 yılı içerisinde piyasaya sunulduğu belirtiliyor. Böyle bir durum karşısında site yönetimi tarafından herhangi bir işlemin yapılamaması ve sadece kullanıcılardan şifre değiştirmelerini istemesi tepki toplarken bu konuda ele geçirilen şifrelerin hangisinin güncel ve geçerli olduğu da merak ediliyor. Lifeboat için yaşanan bu güvenlik durumu sitenin bundan sonraki işlerini de ciddi oranda etkileyecek.

7 milyon kişinin güvenlik açısından tehlikede bulunması ve bilgilerinin çalınması pek çok oyuncunun istemediği bir durum olduğu gibi oyuna uzun süre vakit ayıran ve iyi durumda olan pek çok oyuncunun da hesabına erişim konusunda sıkıntılar yaşamasına yol açabilir. 

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
iOS 9.3 Beta 1 Genel Kullanıma Sunuldu

iOS 9.3 Beta 1 Genel Kullanıma Sunuldu

15 Ocak 2016
197 Görüntülenme
LG G5 almak için 7 neden!

LG G5 almak için 7 neden!

11 Mart 2016
224 Görüntülenme
Galaxy S6 ve iPhone 6 kozlarını paylaşıyor!

Galaxy S6 ve iPhone 6 kozlarını paylaşıyor!

28 Mart 2015
172 Görüntülenme
15 Maddeyle Işçi Nedir?

15 Maddeyle Işçi Nedir?

7 Mayıs 2016
200 Görüntülenme
Facebook BlackBerry Platformundan Çekiliyor

Facebook BlackBerry Platformundan Çekiliyor

30 Kasım -0001
222 Görüntülenme
Kızgın Yağa Su Dökülürse [Video]

Kızgın Yağa Su Dökülürse [Video]

10 Ocak 2016
250 Görüntülenme