WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

PS PLAYER

HTML 5 Audio Player

CSS only Müzik Player Elementi

ABDnin eşcinsel evlilik kararı sosyal medyada geniş yankı buluyor

Teknoloji Haberleri 28 Haziran 2015
126 Görüntülenme

Amerika Birleşik Devletleri‘nde Yüksek Mahkeme, aldığı bir kararla eşcinsel evliliğin bir temel hak olduğuna ve ülkedeki eyaletlerin kendi yasalarıyla bunu yasaklayamayacağına hükmetti. ABD anayasasının eşcinsel evliliklere yer vermesi gerektiği kararına varan mahkeme, tüm ABD’yi bağlayan bir karar almış oldu. Karar başta ABD olmak üzere tüm dünyada sosyal medyanın ana konularından biri oldu.

Karar öncesinde ABD’nin 36 eyaletinde eşcinsel evliliğe izin veriliyordu. Fakat karar sonrasında artık tüm eyaletlerde, yani kısacası ABD’nin her yerinde eşcinsel evlilik bir hak olarak görülecek ve tüm eyaletlerde eşcinsel evliliğe izin verilecek.

ABD Yüksek Mahkeme’sinin bağlayıcı kararı kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı. Karar sonrasında Twitter #LoveWins etiketine özel bir gökkuşağı emojisi ekledi. Etiket, hem dünya genelinde hem de Türkiye’de TT listesinin ilk sırasına yerleşmeyi de başardı.

Özellikle ABD’de teknoloji şirketleri, eşitlik ve homofobi konularında en çok ses çıkaran ve öncülük yapan sektörlerden biri. Facebook da çok kısa bir süre içerisinde Celebrate Pride adını verdiği uygulamayı hemen yayınladı. Celebrate Pride uygulamasına facebook.com/celebratepride adresinden ulaşılabiliyor ve uygulama profil resminize özel bir filtreyi otomatik olarak ekleyerek profil resminizi güncellemenize yardımcı oluyor. Facebook’un uygulaması gökkuşağının renklerini profil resminize otomatik olarak uyguluyor ve bunu profil resmi olarak kullanabilmenizi sağlıyor.

ABD Yüksek Mahkemesi’nin kararından sonra, Texas gibi eşcinsel evliliğe izin verilmeyen eyaletlerde eşcinsel çiftler resmi olarak evlenmek için başvuruda bulunmaya başladılar ve ülke genelinde bir kutlama hakim olmaya başladı. Pek çok haber sitesi ve marka, logolarını gökkuşağı renklerine bürürken, Barack Obama da #LoweWins etiketiyle bazı tweet’ler atarak konuyla ilgili yaptığı konuşmayı yayınladı.

Watch the President’s full statement on the Supreme Court’s ruling on marriage equality. #LoveWins http://t.co/nRBI49pQT5

— Barack Obama (@BarackObama) 26 Haziran 2015

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Online Oyun Adresi OyunOyna.LA

Online Oyun Adresi OyunOyna.LA

23 Aralık 2015
150 Görüntülenme
WordPress Interface Kurumsal Tema

WordPress Interface Kurumsal Tema

15 Kasım 2015
351 Görüntülenme
Vine Windows Phone uygulaması nihayet güncellendi

Vine Windows Phone uygulaması nihayet güncellendi

5 Nisan 2015
140 Görüntülenme
iPhone 7 çift kamera ile mi geliyor ?

iPhone 7 çift kamera ile mi geliyor ?

28 Ocak 2016
129 Görüntülenme
Logonuz Arkaplanında Kar Yağsın

Logonuz Arkaplanında Kar Yağsın

17 Aralık 2015
199 Görüntülenme