İğne Oyası Yazma Modelleri ve Gelişimi

Rüzgar gülü fiyatları; Rüzgar Gülü Nedir

SEO Paketleri İçerisinde Ne Satın Alıyorsunuz?

Türkiye Drone Ligi başlıyor

Airbus Ventures kurduğu 150 milyon dolarlık fonla yatırıma başladı

Yatırımlar 18 Ocak 2016
244 Görüntülenme

Avrupa merkezli lider uçak üreticisi Airbus, geçtiğimiz yıl Airbus Ventures‘ı kurmuş ve bu yatırım için 150 milyon dolarlık fon ayırmıştı.

Havacılık, veri analizi, drone, güvenlik ve uydu teknolojileri girişimlerine ilgi göstereceğini açıklayan Airbus Ventures yeni yılla birlikte fonu kullanarak ilk yatırımını yaptığını duyurdu. Fonun ilk yatırımı 3 boyutlu yazıcılarla üretilebilen ve yola çıkmaya hazır araçlar üreten Local Motors‘a geldi. Phoenix merkezli 8 yıllık bir girişim olan Local Motors hali hazırda 3 boyutlu yazıcılarla üretilebilen araba ve motorbisiklet projeleri üstünde çalışıyordu.

Airbus fonu kurmasıyla birlikte Andreessen Horowitz geçmişi olan Tim Dombrowski‘yi fonun CEO’su olarak atamıştı. Merkez olarak Silikon Vadisini seçen Airbus Ventures, hem Airbus çalışanlarından hem de silikon vadisinden tecrübeli isimlerle çalışıyor. Bununla birlikte Airbus’ın inovasyon merkezi de San Jose’de, Airbus’ın amacı, fonun yatırım yaptığı yatırımları kendi uçaklarının inovasyonları için kullanabilmek olarak nitelendirilebilir.

Fonun CEO’su Dombrowski verdiği röportajda, Airbus Ventures olarak sadece havacılığa odaklanmak istediklerinin altını çizdi. Bu alanda ticari ya da askeri uçak, helikopterler, fırlatma araçları, roketler ya da uydu araçlarının dahil olduğu ekosistem oldukça geniş. Görünüşe bakılırsa tohum yatırımı yapmayı düşünmeyen şirket, daha çok Seri A ve Seri B yatırımlarında giriş yapmayı düşündüğünü belirtiyor. Airbus Ventures’ın tek amacının başarılı bir VC olarak anılmak olmadığı, asıl amacının yatırım yaptığı girişimlerin Airbus firmasının ve havacılığın geleceğine katkıda bulunması olduğunu tahmin ediyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Sony Xperia Z5’i Ücretsiz Deneyin!

Sony Xperia Z5’i Ücretsiz Deneyin!

19 Ocak 2016
238 Görüntülenme
Yıllar Sonra İlk Banyo

Yıllar Sonra İlk Banyo

30 Mart 2016
215 Görüntülenme
Xiaomi’den akıllı saat, ama çocuklara…

Xiaomi’den akıllı saat, ama çocuklara…

1 Mayıs 2016
179 Görüntülenme
Hızlı Minimal İletişim Formu

Hızlı Minimal İletişim Formu

29 Ekim 2016
252 Görüntülenme
Çamaşır Makinesi Tramboline Konulursa [Video]

Çamaşır Makinesi Tramboline Konulursa [Video]

19 Ocak 2016
223 Görüntülenme
Aaron: TaiG 2.0 aracı ile iOS 8.4 jailbreak oluyor

Aaron: TaiG 2.0 aracı ile iOS 8.4 jailbreak oluyor

25 Haziran 2015
202 Görüntülenme