Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

2019’da kripto yatırımları güvende tutacak 5 öneri

Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

Akıllı Saat Pazarının Tek Hakimi Samsung

Teknoloji Haberleri Çarşamba Mart 11th, 2015
772 Görüntülenme

Akıllı Saat Pazarının Tek Hakimi Samsung

Akıllı saat yeni bir icat değil ancak dün itibarıyla Apple’ın da oyuna dahil olmasıyla işler yeniden alevlendi. Apple’ın akıllı saat pazarında kısa sürede büyük işler başarması bekleniyor ancak şu sıralar bu alanın tek hakimi var; o da Samsung .

Samsung geride bıraktığımız MWC 2015’te beklentilerin aksine yeni bir akıllı saat tanıtmamış, bunun için uygun zamanı (belki de Apple Watch’un çıkmasını) beklemeye koyulmuştu. Nitekim istatistiklere göre her şey Samsung’un lehinde görünüyor. Şimdiye kadar 1,2 milyon akıllı saat satmayı başaran Güney Koreli şirket, pazarda lider konumda. Bu sayı aynı zamanda Samsung’un akıllı saat pazarında yüzde 17,65’lik bir paya sahip olduğu anlamına geliyor.

Statista’nın raporuna göre Samsung’u şimdiye kadar 700 bin adet akıllı saat satan Pebble ve 600 bin satış sayısına ulaşan Fitbit takip ediyor. Alternatiflerin çok olduğu akıllı saat pazarında rakamların birbirine oldukça yakın olması elbette şaşırtıcı değil. Bakalım yeni gözbebeği Apple Watch ile Apple bu rakamları değiştirebilecek mi.

LOG

Haberin Tamamı İçin: http://www.log.com.tr/akilli-saat-pazari…

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler