Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Akıllı Wi-Fi yönlendirici Eeero, Andy Rubinin katıldığı turda 40 milyon dolar yatırım aldı

Girişimler 5 Kasım 2015
196 Görüntülenme

Geçtiğimiz Şubat ayında prototipini tanıtmasıyla birlikte ilk iki haftasında 2.5 milyon dolarlık sipariş alan Eeero, akıllı Wi-Fi yönlendiricisini 2016 yılında piyasaya sunuyor. Bunun için aralarında Andy Rubin’in yakın zamanda kurduğu donanım odaklı yatırım şirketi Playground Ventures, Redpoint Ventures ve Nest’in yatırımcısı Shasta Ventures’tan 40 milyon dolardan fazla yatırım alan Eero, 50 kişilik ekibini büyütmeye ve Çin’deki üretimine hız vermeye başlayacak.

We’ve raised over $40M in funding from some of hardware’s best VCs, including @shasta @redpointvc @Arubin https://t.co/6csaHWS61l

— eero (@geteero) November 4, 2015

Eero’nun akıllı Wi-Fi sistemi, internetin evin her noktasında çekmesini sağlamak gibi temel bir işlevin yanında, evinizi nesnelerin interneti (IoT) için de hazırlayan bir alt yapı sunuyor. Eeero, evde Nest’in termostatlar için sağladığı yeniliği Wi-Fi ağına getirebilecek bir cihaz olarak görülüyor. Buna ek olarak kolay kurulum ve ağ oluşturma özellikleri, yalın tasarımı Eero’nun bugüne kadar First Round Capital liderliğinde arala rında Stanford University’nin StartX, Menlo Ventures ve Alexis Ohanian’ın olduğu bir grup yatırımcıdan 5 milyon dolar yatırım almasını sağlamıştı.

Eero, evinizdeki kablosuz internet trafiğini yönetmek için kutu görünümünde bir cihaz sunuyor. Üç cihazın büyük bir evin tüm noktalarını kapsama almaya yeteceğini öneren Eero’nun ilk cihazı DSL modeminize bağlanırken, diğerlerini sadece prize takmanız yetiyor. Cihazlar birbirine otomatik olarak bağlanıyor ve mesh bir ağ oluşturarak kablosuz internetin eve homojen bir şekilde dağılmasını sağlıyor.

Mobil uygulamasıyla birlikte kullanılan Eero, telefonunuza Bluetooth üzerinden bağlanıyor. Uygulama üzerinden yeni bir ağ oluşturuyor, dilerseniz başkalarını davet ediyor ve ağ performansını izleyebiliyorsunuz. Kullanım kolaylığıyla öne çıkan Eero ağın performansı konusunda sizden minimum taleple geliyor. Bir sorun olduğunda sistem kendi kendini yeni yüklüyor yani sizin “reset” tuşunu arayıp bulmanıza, 10’dan geriye saymanıza vs. gerek kalmıyor.

Yatırımla birlikte Wi-Fi yönlendiricisinin ABD’deki satışı için gerekli olan Federal İletişim Komisyonu (FCC) onayını aldığını da duyurdu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Bir robot gelecek ve işinizi elinizden alacak

Bir robot gelecek ve işinizi elinizden alacak

25 Ocak 2016
218 Görüntülenme
Apple Watch 31 Temmuzda Türkiyede satışa çıkıyor

Apple Watch 31 Temmuzda Türkiyede satışa çıkıyor

21 Temmuz 2015
188 Görüntülenme
Markafoni, Apple Watchı Türkiyede satışa sundu

Markafoni, Apple Watchı Türkiyede satışa sundu

12 Haziran 2015
187 Görüntülenme
Responsive Arama Alanı Çalışması

Responsive Arama Alanı Çalışması

8 Aralık 2015
285 Görüntülenme
Ağaçtan Kovulan Koala Ağladı [Video]

Ağaçtan Kovulan Koala Ağladı [Video]

8 Ocak 2016
268 Görüntülenme