Cami Halısı Avrupada Lider Firma Gülseven Halı

Arçelik Güvenilir Servis Hizmetleri

Arçelik Buzdolabı Servisi

WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

Akten Kozmetik, 28 yıllık deneyimini Thalia.com.tr ile e-ticarete açıyor

E-Ticaret 15 Ocak 2016
141 Görüntülenme

1988’de kurulan Akten Kozmetik de Türkiye’de e-ticaretin büyümesine omuz veren perakende firmaları arasına katılıyor. İstanbul merkezli şirket, Thalia.com.tr markasıyla e-ticarette büyümeyi hedefliyor.ace

Kısa bir bilgi verecek olursak; Akten Kozmetik 55 yıllık sektör deneyimine sahip Metin Kara tarafından kurulan bir şirket. Şu anda şirketi yöneten Gökhan Kara ise baba mesleğini küresel bir marka haline getirmeye çalışıyor. Bu noktada e-ticaret silahını da aktif olarak kullanmayı hedefliyor.

Ürünlerinde kullanılan hammaddelerin bir çoğunu kendi laboratuarlarında üreten şirket, Türkiye pazarına ek olarak 15 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Halihazırda 160’a yakın ürüne sahip ve bu sayıyı 2016’da 200’e çıkarmak istiyor.

Thalia.com.tr ile e-ticaret macerası

E-ticarette henüz yolun başında olan Thalia.com.tr, bir yıldır açık olsa da 1 ay önce yapılan altyapı değişimiyle farkedilir bir ilerleme kaydetmiş. Şu anda 2 bin civarında üyesi var ve sepet başına ortalama 3-4 ürün satışı yapıyor.

Doğal kozmetik ürün dikeyi ne durumda?

Doğal kozmetik pazarının hakiki olmayan ürünler nedeniyle sanılandan daha küçük olduğunu söyleyen Gökhan Kara, bu dikeye de çok uluslu şirketlerin hakim olduğunu belirtiyor. Hedeflerinse bu durumu değiştirmek olduğunu ekliyor.

Ürünlerini yurtiçinde 400 satış noktasına ulaştırdıklarını söyleyen Kara, ilk perakende satış mağazasını Hollanda’daki distribitörüyle açtıklarını (thalia.nl) ifade ediyor ve Türkiye’de de bu yıl içinde mağaza açacaklarını belirtiyor.

Türkiye’de e-ticaretin toplam perakendedeki oranının yüzde 1-2 seviyesinde olduğu malum. Bu durumu değiştirmek zaman istese de onlarca yıllık perakende firmalarının ve üreticilerin e-ticarete geçişi bu oranın hızla değişebileceğini gösteriyor.

2016 yılında e-ticarete açılan perakende firmalarımızı ilgiyle takip edeceğiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Galaxy S6’nın en iyi konsept tasarımları

Galaxy S6’nın en iyi konsept tasarımları

17 Şubat 2015
103 Görüntülenme
Kendi Adını Yazabilen Köpek [Video]

Kendi Adını Yazabilen Köpek [Video]

28 Aralık 2015
146 Görüntülenme
Karşınızda HTC One M10 (ya da HTC 10)

Karşınızda HTC One M10 (ya da HTC 10)

5 Mart 2016
120 Görüntülenme
Ankara Halı Yıkama

Ankara Halı Yıkama

8 Eylül 2016
210 Görüntülenme