Transparentia Web Site Tasarımı

Spring Bloom Web Site Tasarımı

Smooth & Sleek Web Site Tasarımı

Simplex Web Site Tasarımı

Akten Kozmetik, 28 yıllık deneyimini Thalia.com.tr ile e-ticarete açıyor

E-Ticaret Haberleri Cuma Ocak 15th, 2016
259 Görüntülenme

1988’de kurulan Akten Kozmetik de Türkiye’de e-ticaretin büyümesine omuz veren perakende firmaları arasına katılıyor. İstanbul merkezli şirket, Thalia.com.tr markasıyla e-ticarette büyümeyi hedefliyor.ace

Kısa bir bilgi verecek olursak; Akten Kozmetik 55 yıllık sektör deneyimine sahip Metin Kara tarafından kurulan bir şirket. Şu anda şirketi yöneten Gökhan Kara ise baba mesleğini küresel bir marka haline getirmeye çalışıyor. Bu noktada e-ticaret silahını da aktif olarak kullanmayı hedefliyor.

Ürünlerinde kullanılan hammaddelerin bir çoğunu kendi laboratuarlarında üreten şirket, Türkiye pazarına ek olarak 15 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Halihazırda 160’a yakın ürüne sahip ve bu sayıyı 2016’da 200’e çıkarmak istiyor.

Thalia.com.tr ile e-ticaret macerası

E-ticarette henüz yolun başında olan Thalia.com.tr, bir yıldır açık olsa da 1 ay önce yapılan altyapı değişimiyle farkedilir bir ilerleme kaydetmiş. Şu anda 2 bin civarında üyesi var ve sepet başına ortalama 3-4 ürün satışı yapıyor.

Doğal kozmetik ürün dikeyi ne durumda?

Doğal kozmetik pazarının hakiki olmayan ürünler nedeniyle sanılandan daha küçük olduğunu söyleyen Gökhan Kara, bu dikeye de çok uluslu şirketlerin hakim olduğunu belirtiyor. Hedeflerinse bu durumu değiştirmek olduğunu ekliyor.

Ürünlerini yurtiçinde 400 satış noktasına ulaştırdıklarını söyleyen Kara, ilk perakende satış mağazasını Hollanda’daki distribitörüyle açtıklarını (thalia.nl) ifade ediyor ve Türkiye’de de bu yıl içinde mağaza açacaklarını belirtiyor.

Türkiye’de e-ticaretin toplam perakendedeki oranının yüzde 1-2 seviyesinde olduğu malum. Bu durumu değiştirmek zaman istese de onlarca yıllık perakende firmalarının ve üreticilerin e-ticarete geçişi bu oranın hızla değişebileceğini gösteriyor.

2016 yılında e-ticarete açılan perakende firmalarımızı ilgiyle takip edeceğiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Xiaomi Mi 6’nın Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi Mi 6’nın Özellikleri Ortaya Çıktı

Pazar Nisan 9th, 2017
59 Görüntülenme
İşte Nokia’nın yeni Android telefonları

İşte Nokia’nın yeni Android telefonları

Cumartesi Ocak 23rd, 2016
242 Görüntülenme
Tesla, otomobilleri için otomatik pilot güncellemesi yayınladı

Tesla, otomobilleri için otomatik pilot güncellemesi yayınladı

Perşembe Ekim 15th, 2015
248 Görüntülenme
Swarmda artık Mayor olabileceksiniz

Swarmda artık Mayor olabileceksiniz

Salı Haziran 23rd, 2015
262 Görüntülenme