Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Akten Kozmetik, 28 yıllık deneyimini Thalia.com.tr ile e-ticarete açıyor

E-Ticaret 15 Ocak 2016
227 Görüntülenme

1988’de kurulan Akten Kozmetik de Türkiye’de e-ticaretin büyümesine omuz veren perakende firmaları arasına katılıyor. İstanbul merkezli şirket, Thalia.com.tr markasıyla e-ticarette büyümeyi hedefliyor.ace

Kısa bir bilgi verecek olursak; Akten Kozmetik 55 yıllık sektör deneyimine sahip Metin Kara tarafından kurulan bir şirket. Şu anda şirketi yöneten Gökhan Kara ise baba mesleğini küresel bir marka haline getirmeye çalışıyor. Bu noktada e-ticaret silahını da aktif olarak kullanmayı hedefliyor.

Ürünlerinde kullanılan hammaddelerin bir çoğunu kendi laboratuarlarında üreten şirket, Türkiye pazarına ek olarak 15 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Halihazırda 160’a yakın ürüne sahip ve bu sayıyı 2016’da 200’e çıkarmak istiyor.

Thalia.com.tr ile e-ticaret macerası

E-ticarette henüz yolun başında olan Thalia.com.tr, bir yıldır açık olsa da 1 ay önce yapılan altyapı değişimiyle farkedilir bir ilerleme kaydetmiş. Şu anda 2 bin civarında üyesi var ve sepet başına ortalama 3-4 ürün satışı yapıyor.

Doğal kozmetik ürün dikeyi ne durumda?

Doğal kozmetik pazarının hakiki olmayan ürünler nedeniyle sanılandan daha küçük olduğunu söyleyen Gökhan Kara, bu dikeye de çok uluslu şirketlerin hakim olduğunu belirtiyor. Hedeflerinse bu durumu değiştirmek olduğunu ekliyor.

Ürünlerini yurtiçinde 400 satış noktasına ulaştırdıklarını söyleyen Kara, ilk perakende satış mağazasını Hollanda’daki distribitörüyle açtıklarını (thalia.nl) ifade ediyor ve Türkiye’de de bu yıl içinde mağaza açacaklarını belirtiyor.

Türkiye’de e-ticaretin toplam perakendedeki oranının yüzde 1-2 seviyesinde olduğu malum. Bu durumu değiştirmek zaman istese de onlarca yıllık perakende firmalarının ve üreticilerin e-ticarete geçişi bu oranın hızla değişebileceğini gösteriyor.

2016 yılında e-ticarete açılan perakende firmalarımızı ilgiyle takip edeceğiz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Qualcomm Snapdragon 820nin arkasında Samsung mu var?

Qualcomm Snapdragon 820nin arkasında Samsung mu var?

26 Haziran 2015
208 Görüntülenme
Ddos’tan korunma sanatı

Ddos’tan korunma sanatı

28 Aralık 2015
166 Görüntülenme
Qualify: Mobil odaklı test otomasyonu girişimi

Qualify: Mobil odaklı test otomasyonu girişimi

4 Haziran 2015
229 Görüntülenme
Dünyanın en iyi seyahat ceketi

Dünyanın en iyi seyahat ceketi

26 Temmuz 2015
175 Görüntülenme
Talihsiz Paraşütçü Havada Asılı Kaldı [Video]

Talihsiz Paraşütçü Havada Asılı Kaldı [Video]

3 Kasım 2015
199 Görüntülenme