SESLENDİRME SANATÇILARI VOİCEBROS’TA TOPLANDI!

Android Yazılım Uzmanlığı

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

Android İçin Geliştirilen Uygulamalar Önce Denetimden Geçecek

Teknoloji Haberleri Çarşamba Mart 18th, 2015
758 Görüntülenme
Android İçin Geliştirilen Uygulamalar Önce Denetimden Geçecek

Android için geliştirilen uygulamalar, artık kullanıma sunulmadan önce denetimden geçecek. Amaç, uygulamalar arasındaki zararlı yazılımların önüne geçmek.

Google tarafından geliştirilen ve mobil cihazlarda kullanılan işletim sistemi Android ile ilgili en büyük eleştirilerden biri uygulamaları arasında bulunan zararlı yazılımlardı. Bugüne kadar işletim sisteminin uygulama mağazası olan Google Play üzerinden birçok zararlı yazılım yayılmıştı. Bunun önüne geçmek isteyen Google, en büyük rakibi Apple’da olduğu gibi, insanlar tarafından yapılan ön kontrol sistemini devreye soktu.

Google yaptığı açıklama ile birkaç aydır, uygulamaların onaylanmadan önce yazılım mühendislerinden oluşan bir ekip tarafından incelendiğini belirtti. Google Play Ürün Müdürü Eunice Kim tarafından yapılan açıklamaya göre yapılan kontrol ile uygulamanın zararlı bir yönü olup olmadığı denetleniyor.

Yeni yöntemin Google Play üzerinden yayılan zararlı, kurallara uygun olmayan ya da kötü niyetli yazılım içeren uygulamaların önüne geçeceği düşünülüyor. Apple’ın uygulama mağazası App Store’da bu yöntem 2008 yılından bu yana uygulanıyordu. Android marketine yazılım yüklemek için bugüne kadar böyle bir onay mekanizması bulunmuyordu.

Kaynak: Google ve Al Jazeera

Haberin Tamamı İçin: http://aljazeera.com.tr/haber/android-uy…

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler