Samsung’un üst düzey telefon satışları %29’a düştü

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 1

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 2

LG G6 günlük 50 bin adet üretiliyor, güvenlik ilk sırada

Anlatsin.com: Video içerikle öne çıkan online kariyer platformu

Girişimler 13 Nisan 2016
222 Görüntülenme

UniversiteliAnlatsin.com‘dan 14 ay önce pivot edilerek ortaya çıkan Anlatsin.com, şirketlerin bir işveren olarak potansiyel çalışanlarına ulaşmalarını sağlıyor. 18-30 yaş arasını hedefleyen bir kariyer platformu olan Anlatsin.com’da çalışanlar, şirketler ve sektörler odağındaki video içerikler öne çıkıyor.

Anlatsin.com gelir modelini şimdilik platformda yer alan şirketlerden aldığı yıllık abonelik ücretine dayandırıyor. Girişimin yaklaşık bir yıl içinde 32 şirketi platforma dahil ettiğini, aylık 250 bin tekil kullanıcıya ulaştığını ve 2016’ın ilk çeyreğinde 100 bin TL’nin üzerinde ciro yaptığını hemen belirtelim.

UniversiteliAnlatsin.com döneminde GBA’dan tohum yatırım alan ve yoluna bu yatırımla devam eden Anlatsin.com, en başta da belirttiğimiz gibi temel olarak şirketlerin bir işveren olarak reklam yapabilmelerini sağlıyor. Anlatsin.com ziyaretçileri de platformda bulunan hem şirketler hem de sektörler hakkındaki kaliteli içeriklerle kariyer yolculuklarına yön vermeye çalışıyor.

Kısa vadede iş ilanı yayınlamaya başlayacak olan Anlatsin.com, daha sonra ise yurtdışına açılmayı planlıyor

Anlatsin.com’da işleyiş kısaca şöyle. Platformda yer alan şirketler için özel bir alt sayfa oluşturan girişim, sonrasında farklı departmanlardan şirketin belirlediği isimlerle röportajlar yapıyor. Ziyaretçilerinin hem söz konusu şirket ve iş akışları hakkında bilgi sahibi olduğu bu içerikler, aynı zamanda şirket için de bir pazarlama kanalı oluyor ve uzun vadede insan kaynakları departmanının farklı farklı noktalarda (genç yeteneklerin keşfi ya da çalışan sirkülasyonunun önüne geçme gibi) işine yarıyor.

Eril Gün Ezerel, Tuğberk Kılıç ve Sargın Erdoğan kurucu ortaklığında ortaya çıkan Anlatsin.com’u girişimcilerle konuştuğumuzda gelecek hedefleri arasında iş ilanı ve online mülakat yayınlama gibi özelliklerle gelir modellerini güçlendirmek olduğunu öğrendik.

Girişimin uzun vadedeki hedefiyse yurtdışına açılmak, bu konuda hakkında kurucu ortaklardan Eril’in cümleleri de tam olarak şöyle: “Anlatsin.com konseptinin global ölçekte tek bir site olarak başarılı olacağını düşünmüyoruz; ancak, ülkelere göre yerel versiyonlarının çalışacağına inanıyoruz. 2016’nın sonuna doğru ilk yurtdışı versiyonunu açmayı planlıyoruz, bunun için de şimdiden işveren markası üzerine global ölçekte çalışan bir şirket ile işbirliği denemeleri yapmaya başladık.”

Online insan kaynakları pazarında kısa sürede yakaladığı etkileyici rakamlarla dikkatleri üzerine çeken girişim; özellikle iş ilanı yayınlama gibi yeni özelliklerle şirketler için daha da vazgeçilmez bir hale gelebilir. Geniş kapsamlı bir operasyonla yürüyen ve bir yandan da 18-30 yaş arası gençler için adeta ‘komünite’ inşaa eden girişim hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bu arada Webrazzi Summit 2015 bünyesinde düzenlenen Startup Lounge’da da yer alan Anlatsin.com‘un Startup Lounge sahnesindeki girişim sunumuna dilerseniz hemen şimdi göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Video Siteleri için HTML Tasarım

Video Siteleri için HTML Tasarım

3 Aralık 2015
307 Görüntülenme
Facebook, Meerkat’ı Satın Alabilir

Facebook, Meerkat’ı Satın Alabilir

2 Mayıs 2015
194 Görüntülenme
PHP ile Sosyal Paylaşım Sayılarını Çekme

PHP ile Sosyal Paylaşım Sayılarını Çekme

18 Kasım 2015
410 Görüntülenme
Diriliş ‘Ertuğrul’ 58.Bölüm Tanıtımı

Diriliş ‘Ertuğrul’ 58.Bölüm Tanıtımı

7 Mayıs 2016
170 Görüntülenme
WordPress Gigi Film Botu

WordPress Gigi Film Botu

10 Ekim 2015
2.011 Görüntülenme
43 Saatte Yenilenen Köprü [Video]

43 Saatte Yenilenen Köprü [Video]

22 Kasım 2015
206 Görüntülenme