Lüks Ve Konforlu Araçlar İle Yolculuğun Tadını Çıkarın

PHP ile Excel Dosyaları Okuma ve Oluşturma

OnePlus 5 Oreo güncellemesi ile Face Lock kilidini getiriyor

PHP Toplu Mail Gönderme

Apple Drone Üretse Nasıl Olurdu?

Teknoloji Haberleri Perşembe Mart 19th, 2015
549 Görüntülenme
Apple Drone Üretse Nasıl Olurdu?

Apple‘ın teknolojileri tam anlamıyla kullanışlı hale getirmeden kullanıcılara sunmadığı bilinen bir gerçek. Örneğin yıllardır kullanılan NFC teknolojisini kullanmak için Apple Pay’i duyurmayı beklemişti. Aynı şekilde akıllı saat pazarına da daha iyi bir ürün sunabilmek adına gecikmeli girmeyi tercih etmişti. Peki şimdilerde popüler olan drone pazarına Apple da sonradan dahil olsa nasıl olurdu?

Apple Drone Üretse Nasıl Olurdu?

Quadrocopter isimli internet sitesinde görülen bir konsept çalışması, Apple’ın olası bir drone modelinin nasıl görüneceğini ortaya koyuyor. Fütüristik bir görünüme sahip bu drone’da 60 FPS‘te 4K video kaydedebilen 4 farklı kamera yer alıyor. Panaroma modu bulunan kameralar aracılığıyla 100 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekilebiliyor ve otomatik pozlama sayesinde kaliteli görseller elde ediliyor. Işık hızındaki interneti sayesinde drone’dan alınan görüntüler gerçek zamanlı olarak iOS ve OS X üzerinden izlenebiliyor. Ayrıca yine bu görüntüler istenirse YouTube‘a yükleniyor veya arkadaşlarla paylaşılabiliyor.

Apple Drone Üretse Nasıl Olurdu?

Her özelliğiyle hayranlık uyandıran konseptin gerçeğe dönüşme ihtimali şimdilik yok. Ancak yine de heyecan verici bir çalışma olduğunu göz ardı edemeyiz. Şu sıralar Apple Watch ve geliştirilme sürecinde olan Apple imzalı otomobil projeleriyle meşgul olan Cupertino’lu şirketin drone üretmesi zor gibi görünüyor. Önümüzdeki dönemlerde bu konuda bir hamle yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor.

Log

Apple Drone Üretse Nasıl Olurdu?

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler