Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Ebeveynler Self Spy İle Çocuklarının Telefonunu İzlemeli

Apple, iPhoneda kullandığı ekran teknolojisini Samsungun isteğiyle değiştiriyor

Mobil 28 Kasım 2015
179 Görüntülenme

Akıllı telefon pazarının küresel lideri Apple, iPhone‘larda kullandığı ekran teknolojisini Samsung’un “isteğiyle” değiştirmeye hazırlanıyor. Bilindiği gibi iPhone’ların mevcut ekran teknolojisi LCD.

Samsung akıllı telefon ve tablet pazarında Apple’ın bir numaralı rakibi olsa da aynı zamanda Apple‘a en büyük parça üretimi ve satışı yapan şirketlerden biri. Bu ilginç ilişki sarmalında Samsung’un ekran bölümünün Apple’dan OLED teknolojisine geçmesine istediğine dair dedikodular ve raporlar son birkaç haftadır konuşuluyordu. BGR’nin iddiasına göre Apple, Samsung’un bu talebini kabul etti ve iPhone’larda OLED ekranlar kullanacağını söyledi.

Ancak rapora göre yeni iPhone ’larda hemen OLED ekranları görmeyeceğiz. iPhone 7‘nin yine LCD teknolojisi kullanması beklenirken 2018 yılında çıkması beklenen iPhone 8‘lerde OLED ekranlarda olacak. Daha net bir ifade ile söylememiz gerekirse Apple, iPhone’larda 2018 yılından itibaren OLED ekranlara geçiyor. Samsung şüphesiz bu anlaşmanın en fazla kâr elde eden tarafı. Apple bugüne kadar LCD ekranın maliyetlerinin daha uygun olmasından dolayı tercih ediyordu ancak OLED ekranlar LCD ekranlara göre enerji verimliliğini daha iyi sağlıyor, gelişmiş kontrast deneyimi sunuyor ve daha doygun renklerde keskin görüntüler sunuyor.

Tüm bu iddiaların ardından yakın zamanda Apple’ın veya Samsung’un bir açıklama yapmasını beklemek çok doğru olmaz çünkü Apple bilindiği yeni ürünleri hakkındaki bilgileri sır gibi saklıyor. Ancak Apple Watch ile OLED teknolojisini deneyen Apple, bu teknolojiye o kadar da uzak bir şirket değil.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Qualcomm Snapdragon 435 işlemci iyi midir ?

Qualcomm Snapdragon 435 işlemci iyi midir ?

25 Şubat 2016
152 Görüntülenme
Microsoft Nokia’yı sattı

Microsoft Nokia’yı sattı

18 Mayıs 2016
149 Görüntülenme
Spherodan Star Wars konseptli oyuncak

Spherodan Star Wars konseptli oyuncak

4 Eylül 2015
172 Görüntülenme
Nintendonun yeni konsolunda Virtual Reality olur mu?

Nintendonun yeni konsolunda Virtual Reality olur mu?

22 Haziran 2015
107 Görüntülenme