Evden Eve Nakliyat

Milli Takımların Sloganları

PHP ile Twitter API Kullanarak Tweet Atma

Kağıt Poşet İle Farkınız Olsun!

E-Ticarette Kazanmanın Sırları!

Apple, iPhoneda kullandığı ekran teknolojisini Samsungun isteğiyle değiştiriyor

Mobil 28 Kasım 2015
98 Görüntülenme

Akıllı telefon pazarının küresel lideri Apple, iPhone‘larda kullandığı ekran teknolojisini Samsung’un “isteğiyle” değiştirmeye hazırlanıyor. Bilindiği gibi iPhone’ların mevcut ekran teknolojisi LCD.

Samsung akıllı telefon ve tablet pazarında Apple’ın bir numaralı rakibi olsa da aynı zamanda Apple‘a en büyük parça üretimi ve satışı yapan şirketlerden biri. Bu ilginç ilişki sarmalında Samsung’un ekran bölümünün Apple’dan OLED teknolojisine geçmesine istediğine dair dedikodular ve raporlar son birkaç haftadır konuşuluyordu. BGR’nin iddiasına göre Apple, Samsung’un bu talebini kabul etti ve iPhone’larda OLED ekranlar kullanacağını söyledi.

Ancak rapora göre yeni iPhone ’larda hemen OLED ekranları görmeyeceğiz. iPhone 7‘nin yine LCD teknolojisi kullanması beklenirken 2018 yılında çıkması beklenen iPhone 8‘lerde OLED ekranlarda olacak. Daha net bir ifade ile söylememiz gerekirse Apple, iPhone’larda 2018 yılından itibaren OLED ekranlara geçiyor. Samsung şüphesiz bu anlaşmanın en fazla kâr elde eden tarafı. Apple bugüne kadar LCD ekranın maliyetlerinin daha uygun olmasından dolayı tercih ediyordu ancak OLED ekranlar LCD ekranlara göre enerji verimliliğini daha iyi sağlıyor, gelişmiş kontrast deneyimi sunuyor ve daha doygun renklerde keskin görüntüler sunuyor.

Tüm bu iddiaların ardından yakın zamanda Apple’ın veya Samsung’un bir açıklama yapmasını beklemek çok doğru olmaz çünkü Apple bilindiği yeni ürünleri hakkındaki bilgileri sır gibi saklıyor. Ancak Apple Watch ile OLED teknolojisini deneyen Apple, bu teknolojiye o kadar da uzak bir şirket değil.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Geleceği en iyi öngören 10 bilimkurgu yazarı

Geleceği en iyi öngören 10 bilimkurgu yazarı

28 Mart 2016
90 Görüntülenme
Kamerasını Üstünde Taşıyabilen Drone

Kamerasını Üstünde Taşıyabilen Drone

16 Nisan 2015
49 Görüntülenme