Evden Eve Nakliyat

Giriş Formu CSS Doğrulama

Kurumsal Web Paketi Limber v 2.0

Umre Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Angular İletişim Sayfası Tasarımı

Apple News bütün yayıncılara açıldı

Mobil 17 Mart 2016
57 Görüntülenme

Apple, geçen Eylül’de tanıttığı ve haberlerin dağıtımında yeni bir kırılım yaratması beklenen uygulaması News’i tüm yayıncılara açtı. Bugüne kadar servisi CNN, Wired, The Atlantic gibi büyük iş ortaklarına kullandıran Apple, yeni duyurduğu araçlarla (teoride) dileyen herkesin News uygulamasında yer almasını sağlıyor.

Apple’ın uygulama ve diğer platformlarında izlediği standart ve kriter yaklaşımı News uygulaması için de geçerli. Yeni başvuran tüm yayıncıların, en azından bir süre daha Apple tarafından onaylanması gerekiyor. Onaylanan yayıncılar için de Apple News Format’ı duyuran Apple kendi haber formatıyla dağıtım kanalı içinde bir tutarlılık oluşturmaya çalışıyor. Önümüzdeki dönemde yayınlanacak olan Apple News Format tahmin edebileceğiniz gibi yayıncıların haber içeriğindeki görsel ve yazıları biçimlendirmesi/kişiselleştirmesini sağlıyor.

Apple News’e doğal reklamlar ekleniyor

Apple News sayfasında belirtildiği gibi uygulama içinde yer alan yayıncılar iAd reklamlarıyla ile gelir yaratıyor. Ancak Apple’ın reklam satış işinden tamamen çekilip, iAd’i otomotize ederek kontrolün tamamen yayıncıda olduğu bir platform haline getirmesi bekleniyor. Buna ek olarak Apple News’e makale görünümlü doğal reklamların ekleneceği çok kısa süre önce gündeme gelen haberler arasındaydı.

Mobil haber okuma alışkanlığı geleneksel yöntemlerin yerini alırken, Apple, Facebook ve Google gibi erişimi en yüksek teknoloji şirketleri aynı zamanda en büyük dağıtımcılar haline geliyor. Yayıncılık bir kez daha oldukça radikal bir dönüşümün eşiğinde.

Apple News yayıncılar sayfası için bağlantıyı takip edin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Cam Kaplı Sokak Tuvaleti [Video]

Cam Kaplı Sokak Tuvaleti [Video]

8 Aralık 2015
66 Görüntülenme
İşitme Testi [Video]

İşitme Testi [Video]

8 Aralık 2015
75 Görüntülenme
Hangisi Hacker? – İnsan Sarrafı

Hangisi Hacker? – İnsan Sarrafı

9 Mayıs 2016
59 Görüntülenme
Motosikletlinin Mucize Kurtuluşu

Motosikletlinin Mucize Kurtuluşu

28 Nisan 2016
60 Görüntülenme
Tek Yumurta İkizlerinin Muhabbeti [Video]

Tek Yumurta İkizlerinin Muhabbeti [Video]

22 Ekim 2015
66 Görüntülenme