Turkcell ve Yandex, Yerli Arama Motoru ‘Yaani’ İçin Ortak Oldular

Hindistan’da Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satılacağı İddiaları Yalanlandı

Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

Microsoft, Windows 10’un ikinci büyük güncellemesinin de 2017 yılında geleceğini doğruladı

Apple News bütün yayıncılara açıldı

Mobil 17 Mart 2016
132 Görüntülenme

Apple, geçen Eylül’de tanıttığı ve haberlerin dağıtımında yeni bir kırılım yaratması beklenen uygulaması News’i tüm yayıncılara açtı. Bugüne kadar servisi CNN, Wired, The Atlantic gibi büyük iş ortaklarına kullandıran Apple, yeni duyurduğu araçlarla (teoride) dileyen herkesin News uygulamasında yer almasını sağlıyor.

Apple’ın uygulama ve diğer platformlarında izlediği standart ve kriter yaklaşımı News uygulaması için de geçerli. Yeni başvuran tüm yayıncıların, en azından bir süre daha Apple tarafından onaylanması gerekiyor. Onaylanan yayıncılar için de Apple News Format’ı duyuran Apple kendi haber formatıyla dağıtım kanalı içinde bir tutarlılık oluşturmaya çalışıyor. Önümüzdeki dönemde yayınlanacak olan Apple News Format tahmin edebileceğiniz gibi yayıncıların haber içeriğindeki görsel ve yazıları biçimlendirmesi/kişiselleştirmesini sağlıyor.

Apple News’e doğal reklamlar ekleniyor

Apple News sayfasında belirtildiği gibi uygulama içinde yer alan yayıncılar iAd reklamlarıyla ile gelir yaratıyor. Ancak Apple’ın reklam satış işinden tamamen çekilip, iAd’i otomotize ederek kontrolün tamamen yayıncıda olduğu bir platform haline getirmesi bekleniyor. Buna ek olarak Apple News’e makale görünümlü doğal reklamların ekleneceği çok kısa süre önce gündeme gelen haberler arasındaydı.

Mobil haber okuma alışkanlığı geleneksel yöntemlerin yerini alırken, Apple, Facebook ve Google gibi erişimi en yüksek teknoloji şirketleri aynı zamanda en büyük dağıtımcılar haline geliyor. Yayıncılık bir kez daha oldukça radikal bir dönüşümün eşiğinde.

Apple News yayıncılar sayfası için bağlantıyı takip edin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Makine ile Çekmiş Gibi Resim Çizimi [Video]

Makine ile Çekmiş Gibi Resim Çizimi [Video]

8 Aralık 2015
157 Görüntülenme
Galaxy Note 5 S Pene ait görseller ortaya çıktı

Galaxy Note 5 S Pene ait görseller ortaya çıktı

20 Temmuz 2015
152 Görüntülenme
Filmleri Aratmayan Kovalamaca [Video]

Filmleri Aratmayan Kovalamaca [Video]

14 Aralık 2015
145 Görüntülenme