NASA açıkladı: Üçü yaşanabilir 7 yeni gezegen keşfedildi

Turkcell ve Yandex, Yerli Arama Motoru ‘Yaani’ İçin Ortak Oldular

Hindistan’da Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satılacağı İddiaları Yalanlandı

Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

Apple TVdeki uygulama sayısı şimdiden 2600ü geçti

Teknoloji Haberleri 11 Aralık 2015
169 Görüntülenme

Yenilenen Apple TV, Apple’ın geliştirdiği yeni işletim sistemi tvOS sayesinde bambaşka bir ekosistem varlığının ortaya çıkmasına vesile oldu.

Apple’ın tvOS platformunu geliştiricilere açmasıyla birlikte ekosisteme de ilgi beklendiği gibi yoğun oldu. Kasım ayında piyasaya çıkan yeni Apple TV için şu anda geliştirilen ve hali hazırda Apple TV’nize indirebileceğiniz 2 bin 624 adet uygulama bulunuyor.

AppFigures verilerine göre, Apple TV AppStore’a her hafta ortalama 447 yeni uygulama yükleniy or. Kısacası Apple TV uygulamalarına ilgi bu şekilde sürerse, 2016 ilk çeyrekte tvOS‘de çalışan uygulama sayısı 10 bini aşacak. Hemen aşağıdaki tablo ise, Apple TV’deki uygulama sayısının yükselişini grafiksel olarak ortaya koyuyor.

Apple-TV-Growth

Uygulamaların yüzde 38’i oyun

Daha önce sizler için incelediğimiz Apple TV, yeni nesil kumandasıyla en çok oyuncuların ve oyun yapımcılarının ilgisini çekmişti. Tamamen bir eğlence sistemine dönmeyi başaran yeni Apple TV’deki uygulamaların yüzde 38’inin oyun olması da not düşülmesi gereken bir veri.

Uygulamaların yarıdan fazlası ücretsiz

Apple TV‘deki uygulamaların yüzde 61‘i ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ücretli uygulamaların yüzde 85’i ise 0.99 dolar ile 2.99 dolar arasında uygun fiyatlarla müşteriyle buluşuyor. Apple TV’nin AppStore’unda başı çeken kategoriler eğlence, eğitim ve oyun. Oyun geliştiriciliği, eğlence platformu ve içerik sağlayan bir uygulamaya (Netflix, HBO gibi) nazaran daha kolay olduğundan şimdilik eğlence odaklı uygulamalar kısıtlı, fakat Apple TV kullanıcılarının favorisi şimdilik içerik sağlayan bu eğlence kategorisindeki uygulamalardan oluşuyor. En iyi 50 uygulamanın 28 tanesi eğlence kategorisinden. İlk 50 listesine giren oyun sayısı ise sadece 8 adetle sınırlı kalmış durumda.

AppFigures adlı web sitenin paylaştığı verilerin ardından, Apple‘ın üst düzey yöneticilerinden Eddy Cue da verdiği bir başka röportajda Apple TV’deki uygulama sayısının 2000’i geçtiğini doğruladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Çocukluklarına Dönen Yaşlı Çift [Video]

Çocukluklarına Dönen Yaşlı Çift [Video]

8 Kasım 2015
156 Görüntülenme
Android N’in Gece Modu Özelliği Görüntülendi

Android N’in Gece Modu Özelliği Görüntülendi

30 Kasım -0001
138 Görüntülenme