PHP ile Excel Dosyaları Okuma ve Oluşturma

OnePlus 5 Oreo güncellemesi ile Face Lock kilidini getiriyor

PHP Toplu Mail Gönderme

Apple iPhone X şu anda 14 yeni ülkede satışa sunuluyor

Apple, VirnetX ile Olan Davasını Kaybetti

Teknoloji Haberleri, Yazılım Haberleri Salı Ekim 17th, 2017
309 Görüntülenme

2013’te Apple, VirnetX patentlerini ihlal etmekten suçlu bulundu ve 368 milyon dolar ödemek zorunda kaldı. Şirket daha sonra lisansı geri satın almadı, bu yüzden VirnetX başka bir dava ile vurdu. Bugün ABD Mahkemesi, Apple’ın FaceTime ve diğer iOS uygulamalarında kullanılan aynı patentler için yaklaşık 440 milyon dolar ödemesi gerektiğine karar verdi.

Mahkeme, VirnetX’in “kasıtlı ihlal ve kasıtlı süre zarfında telif ücretinin arttırılması” yönündeki taleplerini onayladı. Kararda 302.4 milyon dolar ceza, “telif ihlali” nedeniyle 41 milyon dolar ceza ve avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere dava masrafları mevcut. VirnetX, ayrıca iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’ler de dahil olmak üzere ihlal edilen cihaz başına 1,80 dolara borçlu bulundu.

VirnetX, güvenli LTE iletişimi için patentli teknolojilere sahiptir. Teknik olarak, şirket hiçbir şey yapmıyor, sadece 80’in üzerinde İnternet güvenlik patentine sahip ve diğer şirketlere dava açarak para kazanıyor.

Bloomberg’e göre, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, patentlerin dördünün geçersiz olduğuna karar verdi. Patent savaşı devam ediyor, ancak tamamen bitene kadar Apple’ın bunları kullanmasına izin verilmektedir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler