Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Araç kiralama’ya VİVİ geldi

Teknoloji Haberleri 17 Aralık 2015
229 Görüntülenme

2011 yılından beri mobil uygulama geliştiren UGR Teknoloji, Zil Sesleri uygulaması ve I’m Jack mobil oyunundan sonra web üzerinden geliştirdiği son projesi Vivi markası ile büyük yankı uyandırmaya devam ediyor. 2015 yılı mart ayında aktif olarak faaliyet gösteren www.vivi.com.tr, online araç kiralama portalı olarak hizmet veriyor.

Sistem üzerinden 4 adımda araç kiralamak mümkün;
Öncelikle aracı kiralamak istediğiniz lokasyonu ve tarihi seçiyorsunuz. Arama sonunda karşınıza hızlı bir şekilde çıkan uygun araçlar içerisinden seçiminizi yapıyorusunuz. Daha sonra sürücü bilgilerinizi girip, ön ödeme yaparak aracı rezerve edebiliyorsunuz. Rezervasyon yaptığınız taktirde, rezervasyon formunda size aracı teslim edecek müşteri temsilciniz ve iletişim detaylarına erişiyorsunuz.

Vivi’nin çalışma şekli ise şöyle;
Vivi’nin anlaşmalı olduğu rent a car firmalarının tüm fiyatlandırma politikası, çalışma şartları, araç teslimat noktaları, teslimat saatleri, araçları ve araç müsaitlikleri sistemde gerek api servisleri gerek yetkilileri tarafından kontrol altına alınıyor. Bu sayede, siteye araç kiralamak için giren kullanıcı arama yaptığında karşısında en uygun ve müsait aracları görüyor.

Sistemin önemli avantajları;

 • Araç kiralama sitelerini tek tek gezmektense, tek bir site üzerinden güvenli rent a car firmalarına tek tıkla ulaşabilir, fiyatlarını ve araçlarını karşılaştırabilirsiniz.
 • Tedarikçi firmalar arasındaki rekabet size daha uyguna araç kiralama imkanı sunmakta, firmaların liste fiyatlarınında altında araç kiralamak mümkün.
 • Her oto kiralama firmasının farklı kiralama şartları olmasına rağmen, Vivi kendi tedarikçileri ile arasında sözleşme yaptığı için; Kasko-Sigorta koşulları, Araç depozito bedeli, ehliyet süresi, sürücü yaşı gibi önemli kriterlerin yanı sıra başınıza gelebilecek tüm durumlar için müşterilerine standart bir kiralama koşulu sunmayı başarmış.
 • Rezervasyon değişikliği ve iptali her şey tek tık ile kontrol altında. Telefon ile aramak, mail atmak Vivi ile mazide kaldı.
 • Her ne kadar tedarikçi firmanın arabasını kiralasınızda, vivi her türlü sorunda yakından sizi takip ediyor. Kiralamanız bittiğinizde size gelen anket ile firmaya puan verebiliyorsunuz. Ve bu puanlar arama sonuçlarına doğrudan etkilediği için tedarikçi firmalar tarafından müşteri memnuniyeti daima ön planda oluyor.
 • Kiralama ofisinize gitmenize gerek yok, aracı adresinize mi istiyorsunuz? Hiç sorun değil, aracı kapanıza kadar getiriyorlar ve araç teslim formunu kapıda imzalayabiliyorsunuz.
 • Tüm yaptığınız işlemde hem firma temsilcisi hemde siz sms ve mail ile bilgilendiriliyorsunuz. Bu sayede olabilecek hata payı en aza inmiş oluyor.
 • Ekonomik, Orta, Üst, Lüks, Premium gibi tüm araç gruplarında ve neredeyse tüm illerde online araç kiralama hizmetini almak mümkün.

Vivi’den gelen rapora göre;

 • 2014 yılında acılmasına rağmen, 2015 başında Alexa Türkiye’de ilk 100.000 de değilken, 1 sene içinde ilk 10.000’e girmeyi başardı.
 • 2015 yılında 4000’ün üzerinde rezervasyon ile 30.000 günün üzerinde araç kiralama işlemi gerçekleştirildi.En çok Hyundai i20, Opel Corsa, Renault Symbol, Fluence ve Fiat Linea aracına talep oldu.
 • Araç teslimatlarının %50’si havalimanında, %30’u adres tesliminde ve %20’si kiralama ofisinde gerçekleşti.
 • Sistemdeki tedarikçi firmalarının puan ortalaması 8.2/10.
 • %20’si yabancı turist iken, %40’unun yerli turist, %40 oranında yerel halk araç kiraladı.
 • Sezona göre değişen il yoğunluğu hiç bir zaman İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nın tahtını sallayamadı.
 • 2016 nisan ayında android ve apple store mağazalarında vivi uygulamasını bulmanız mümkün olacak.

vivi-homepage

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

Ali Han 8 Haziran 2016

Bayramda araba lazım, bu siteden daha önce kiralamış olan var mı ? 80 TL ye dizel korsa buldum, güvenilir mi. acil yanıt lütfen, teşk

Antalya Araç Kiralama 2 Aralık 2016

Araç kiralama firması olarak Antalya tatillerimde Yüce Rent a Car ‘ı tek geçerim, samimi ve profesyoneller.

Ayşenur 9 Şubat 2017

Yaz için şimden rezervasyon yaptık bakalım inş sıkıntı yaşamayız

Bunlar da var!
Play Store Oyunları İçin androidciyiz.net

Play Store Oyunları İçin androidciyiz.net

6 Mayıs 2016
200 Görüntülenme
iOS 9 beta 4le birlikte neler değişti?

iOS 9 beta 4le birlikte neler değişti?

22 Temmuz 2015
146 Görüntülenme
İkiz Gibiler Ama İkiz Değiller [Video]

İkiz Gibiler Ama İkiz Değiller [Video]

21 Aralık 2015
163 Görüntülenme
Devekuşu ile Yarışan Çılgın Sporcu [Video]

Devekuşu ile Yarışan Çılgın Sporcu [Video]

15 Ekim 2015
162 Görüntülenme