Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Aslında evden mi çalışmalısınız?

Sosyal Medya 22 Ocak 2016
142 Görüntülenme

Bu başlığın altında “evet evden çalışmalısınız” ya da “hayır kesinlikle ofiste çalışmalısınız” gibi bir sonuç bekmeyin. Bunun cevabı tamamen kişinin kendi özel durumuyla ilgili. Ben sadece evde çalışmanın artılarını ve eksiklerini kendimce tanımlayacağım. Sorunun cevabını vermekte size kalacak. Eğer hala karar veremediyseniz de sizlere bir alternatif sunacağım.

Artılar

Öcelikle evinizin çalışmanıza uygun olup olmadığını inceleyin. Çalışırken dikkatinizi dağıtacak veya sizi düzensizliğe itecek etkenler varsa bunları atlatıp atlatamayacağınızı düşünün. Ev hayatında bir rutininiz varsa ve çok fazla sürprizle karşılaşmıyorsanız eviniz sizin için güzel bir çalışma alanı olabilir.

Evinizde çalışmak ofis için ödeyeceğiniz miktarın cebinizde kalması demek olacak. Ayrıca evcil hayvan veya bakmakla yükümlü olduğunuz birileri varsa gözünüzün önünde olacak. Kısacası işin maddi boyutunda sizi baya rahatlatacak.

Eksiler

Evinizde çocukların olması dikkatinizin dağılmasına neden olacak. Bir de evde çalışmanın en büyük eksikliği size vereceği yalnızlık hissidir. Ofis ortamında çalışma arkadaşlarınız bir nebze de olsa yalnızlığını kapatacaktır.

Müşterilerinizle görüşmeniz gereken noktalarda onlarla ofis yerine evde toplantı yapmanız halinde de profesyonellikten biraz ödün vermiş oluyorsunuz.

Bir diğer eksi de çalışma zamanlarınız ile aile zamanlarınızı ayarlayamamak olacaktır.

Asıl Sorulması Gereken Sorular

Bir ofise neden ihtiyacım olsun?

Artılar ve eksileri göz önüne aldığınızda hangisi kazanıyor?

Eksiler çoğunlukta ise bunları çözebilir miyim? Örneğin; müşterilerinizle görüşmeniz gerektiğinde evde görüşmeniz eksidir. Bunu cafe veya restoran gibi bir yerde görüşerek kapatabilirsiniz. Ya da yalnızlık bir eksidir. Günün belli saatlerinde kalabalık bir ortamda bulunarak bu açığı da kapatabilirsiniz.

Tabi bir de ofise vereceğim para gerçekten değecek mi?

Alternatif

Yukarıdaki açıklamaların sonucunda paramız var ise ofis ortamının daha mantıklı olduğunu görmüşüzdür. Aynı şekilde evimiz uygunsa evde çalışmanın da yararlı olabileceğini gördük. Ya hem paramız yok hem de evde çalışmayorsak. Son yıllarda Türkiye’de de sayıları artan ortak çalışma alanları (co-working space) tam da bu işe yarıyor. Maliyet açısından uygun ve ofis havası var. Ayrıca böyle ortamlarda kendi sosyal çevrenizi oluşturmanız da daha kolay olacaktır.

Artılarınızı ve eksilerinizi tartmanıza yardımcı olmaya çalıştım, bir de alternatif bir yol paylaştım. Bundan sonraki karar sizin. Kendiniz için doğru olanı yapacağınızdan eminim.

Sizin çalışma ortamınız neresi? Ev, ofis, co-working space? Yorum olarak bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Her Yere Sığan Elektrikli Scooter

Her Yere Sığan Elektrikli Scooter

30 Ağustos 2015
166 Görüntülenme
Güney Kore Polisi Şikeci Oyuncuları Tutukladı!

Güney Kore Polisi Şikeci Oyuncuları Tutukladı!

25 Nisan 2016
178 Görüntülenme
Tampondan Bir Bu Çıkmamıştı [Video]

Tampondan Bir Bu Çıkmamıştı [Video]

10 Şubat 2016
160 Görüntülenme
Facebook Messenger’da satranç sürprizi

Facebook Messenger’da satranç sürprizi

6 Şubat 2016
180 Görüntülenme
Toy Engine ile iPad Üzerinden Kendi Oyununuzu Yapın

Toy Engine ile iPad Üzerinden Kendi Oyununuzu Yapın

6 Haziran 2015
183 Görüntülenme