Evden Eve Nakliyat

İnsanlık Tarihin En Etkili 10 Buluşu

PHP ile Twitter API Kullanarak Uygulamaya Bağlanma

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Teknolojinin Zararlarını Biliyor musunuz ?

Audi araç kiralama girişimi Silvercara 28 milyon dolar yatırım yaptı

Yatırımlar 6 Ocak 2016
94 Görüntülenme

Alman otomobil üreticisi Audi, havalimanlarında araç kiralama deneyimini değiştirmeye soyunan girişim Silvercar‘a tam 28 milyon dolar yatırım yaptı. 

Audi‘den Seri C yatırımını alan Silvercar, daha önce girişimindeki tüm araç filosunu Audi marka otomobillerden oluşturuyordu. Audi ile tanışıklığı da buradan gelen girişimin önceki turlardaki yatırımcıları ise Austin Ventures ve Facebook kurucu ortaklarından Eduardo Saverin‘di. Austin Ventures ve Eduardo Saverin’in tekrar dahil olduğu 28 milyon dolarlık bu son turla birlikte toplam yatırım miktarı ise 60 milyon doları aştı.

Silvercar’ın getirdiği en büyük yenilik, tüm araç kiralama deneyimini mobil ortama taşıyor olması. Kullanıcılar Silvercar’ın mobil uygulaması üstünden rezervasyonlarını gerçekleştiriyor, ardından araçlarının başına giderek QR kod aracılığıyla aracı otomatik açarak teslim alıyor. Bu sırada hiçbir imza süreci ya da şirketin insan gücüne ihtiyaç duyacağı işlem olmuyor. Araçla işi biten kullanıcılar aracı gelip geri bırakıyor ve faturaları e-posta yoluyla anında kullanıcılara iletiliyor.

Silvercar şimdilik New York, Orlando ve Florida’daki havalimanlarında kullanılabiliyor. Bununla birlikte CES 2016 öncesi Las Vegas’da da faaliyet başlayan şirket, 2015 yılında 3 kat büyümeyi başarmış. Aldığı yatırımla birlikte şimdi farklı havalimanlarında da yer almayı hedefleyecek gibi gözüküyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Facebook’tan süper yeni özellik

Facebook’tan süper yeni özellik

10 Mayıs 2016
79 Görüntülenme
Bu Makineye Orman Dayanmaz [Video]

Bu Makineye Orman Dayanmaz [Video]

21 Şubat 2016
102 Görüntülenme
51. Bölge’de Uzaylılar Gerçekten Var mı?

51. Bölge’de Uzaylılar Gerçekten Var mı?

10 Haziran 2016
148 Görüntülenme