SESLENDİRME SANATÇILARI VOİCEBROS’TA TOPLANDI!

Android Yazılım Uzmanlığı

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

Autodesk Sanal Gerçeklik Yakalama Yazılımını Kullanıma Sundu

Teknoloji Haberleri Pazartesi Mart 23rd, 2015
753 Görüntülenme

Autodesk, fiziki objeleri yüksek çözünürlüklü ve üç boyutlu olarak sanal ortama taşıyan Memento adlı yazılımını kullanıma sundu. Sanal gerçeklik kavramına yepyeni bir boyut kazandıran Memento, kolay kullanırlığı ve ücretsiz beta sürümü ile gerçeklik yakalama teknolojisini geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.

Resim veya tarama gibi herhangi bir gerçeklik yakalama verisini yüksek kaliteli üç boyutlu sanal modellere dönüştüren Memento, lazer tarayıcılar ya da dijital kameralar aracılığıyla fiziki obje ve uzam bilgilerini toplayıp 3D bilgiye dönüştürüyor. 3D yazıcı gibi fiziksel baskılama yöntemleri ve web tabanlı üç boyutlu interaktif deneyimlerde kullanılmak üzere temizlenebilen, tamir edilip zaman içinde kıyaslama yapılabilen Memento, iki milyarın üzerinde poligon işleyebiliyor.

Memento’nun ücretsiz beta sürümü ile kullanıcılar internet sitesi üzerinden öğretici içeriklere ve kullanım senaryolarına erişebiliyor. Ayrıca, yakın gelecekte kullanıcılara üç boyutlu dijital modellerin görülüp paylaşılabileceği bir çevrimiçi kütüphane de sunulması planlanıyor. Dijital sanatçıların sanal modellerin dokusunu daha iyi kontrol etmelerini sağlayan kameralarla FBX dosyalarını dışa aktarma, üç boyutlu alanda fotoğrafın kamera açılarını görüntüleme, daha dayanıklı fotoğraf işleme kapasitesi gibi pek çok yeni özellik de kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Şimdilik Windows platformu üzerinden bulut tabanlı masaüstü uygulaması olarak erişebilen Memento’nun OSX sürümü, önümüzdeki günlerde kullanımda olacak. Yazılımın beta sürümünumemento.autodesk.comadresinden indirebilirsiniz.

LOG

Haberin Tamamı İçin: http://www.log.com.tr/autodesk-sanal-ger…

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler