Evden Eve Nakliyat

İnsanlık Tarihin En Etkili 10 Buluşu

PHP ile Twitter API Kullanarak Uygulamaya Bağlanma

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Teknolojinin Zararlarını Biliyor musunuz ?

Barack Obama’nın BlackBerry Yerine Kullandığı Akıllı Telefon Belli Oldu!

İnternet 16 Haziran 2016
98 Görüntülenme

Obama’nın yıllardan beri BlackBerry kullandığını ve bu telefona özel bir tutkuyla bağlı olduğu biliniyor. Artık küresel dünyaya ayak uyduran ve akıllı telefona geçiş yaptığı açıklanan Başkan Obama’nın BlackBerry yerine hangi telefonu seçtiği ortaya çıktı.

Haberi ilk duyduğunuzda ‘kesin iPhone 6s ya da Galaxy S7 falan almıştır’ diye düşünmüş olabilirsiniz fakat yanılıyorsunuz: Başkanın tercih ettiği telefon Galaxy S4. Jimmy Fallon Şov’a konuk olan Obama telefonun hangi marka olduğundan bahsetmiş olmasa da SamMobile’a göre başkan, DISA’nın DMCC-S programıyla desteklenmiş ve hacklenmesi neredeyse imkansız hale getirilmiş Galaxy S4 modelini kullanıyor.

Disa’nın Mobil Uygulama Mağazası’nda, kullanıcı tarafından yapılan ayarlarla kameranın erişime kapatılması ve ek güvenlik gibi katmanlar yer alıyor. Muhtemelen bu  özelliklerin entegre edildiği Galaxy S4, aslında tam olarak bir akıllı telefon işlevi görmüyor. Zaten Başkan’a korumaları, güvenlik nedeniyle telefonun fotoğraf çekme, müzik dinleme ya da mesaj atma gibi fonksiyonlardan yararlanamayacağını belirtmişti

Başkan olmak böyle bir şey işte. Eğer gezegenin en önemli ülkelerinden bir tanesinin başkanlığını yapıyorsanız, bu tarz fedakarlıklara katlanmak zorunda kalabiliyorsunuz. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Liseler Arası Bilişim Kampı Nisan’da başlıyor

Liseler Arası Bilişim Kampı Nisan’da başlıyor

22 Mart 2016
111 Görüntülenme
iOS 9 beta 4le birlikte neler değişti?

iOS 9 beta 4le birlikte neler değişti?

22 Temmuz 2015
68 Görüntülenme
Facebook Lite resmen yayında

Facebook Lite resmen yayında

5 Haziran 2015
73 Görüntülenme
Kişisel haber okuma uygulaması Zite, kapanıyor

Kişisel haber okuma uygulaması Zite, kapanıyor

20 Kasım 2015
95 Görüntülenme