Samsung’un üst düzey telefon satışları %29’a düştü

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 1

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 2

LG G6 günlük 50 bin adet üretiliyor, güvenlik ilk sırada

Barack Obama’nın BlackBerry Yerine Kullandığı Akıllı Telefon Belli Oldu!

İnternet 16 Haziran 2016
254 Görüntülenme

Obama’nın yıllardan beri BlackBerry kullandığını ve bu telefona özel bir tutkuyla bağlı olduğu biliniyor. Artık küresel dünyaya ayak uyduran ve akıllı telefona geçiş yaptığı açıklanan Başkan Obama’nın BlackBerry yerine hangi telefonu seçtiği ortaya çıktı.

Haberi ilk duyduğunuzda ‘kesin iPhone 6s ya da Galaxy S7 falan almıştır’ diye düşünmüş olabilirsiniz fakat yanılıyorsunuz: Başkanın tercih ettiği telefon Galaxy S4. Jimmy Fallon Şov’a konuk olan Obama telefonun hangi marka olduğundan bahsetmiş olmasa da SamMobile’a göre başkan, DISA’nın DMCC-S programıyla desteklenmiş ve hacklenmesi neredeyse imkansız hale getirilmiş Galaxy S4 modelini kullanıyor.

Disa’nın Mobil Uygulama Mağazası’nda, kullanıcı tarafından yapılan ayarlarla kameranın erişime kapatılması ve ek güvenlik gibi katmanlar yer alıyor. Muhtemelen bu  özelliklerin entegre edildiği Galaxy S4, aslında tam olarak bir akıllı telefon işlevi görmüyor. Zaten Başkan’a korumaları, güvenlik nedeniyle telefonun fotoğraf çekme, müzik dinleme ya da mesaj atma gibi fonksiyonlardan yararlanamayacağını belirtmişti

Başkan olmak böyle bir şey işte. Eğer gezegenin en önemli ülkelerinden bir tanesinin başkanlığını yapıyorsanız, bu tarz fedakarlıklara katlanmak zorunda kalabiliyorsunuz. 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Stan Lee ve Jim Hensondan Rap Savaşı

Stan Lee ve Jim Hensondan Rap Savaşı

5 Ağustos 2015
238 Görüntülenme
İçinde Ne Var? – Sizi Yarıştırıyoruz!

İçinde Ne Var? – Sizi Yarıştırıyoruz!

19 Nisan 2016
213 Görüntülenme
WatchOS 2nin yeni beta sürümü yayınlandı

WatchOS 2nin yeni beta sürümü yayınlandı

22 Temmuz 2015
167 Görüntülenme
Pro Veteriner Web Sitesi Paketi v1

Pro Veteriner Web Sitesi Paketi v1

14 Ağustos 2016
527 Görüntülenme