Kurumsal Firma Scripti | Alkinoe

Kombi Bakım Servisi Scripti | Alkimedon

Tesisatçı Web Scripti | Alkestis

Spor Salonu Sitesi Scripti | Alkathoos

Başarılı Olacak İnsanları Kehanet Gücünde Belirleyen 9 Özellik

Fotoğraf Galeri Cumartesi Mayıs 7th, 2016
780 Görüntülenme

Başarının dar bir reçetesi, sihirli bir formülü olmadığını biliyoruz.  Bu yüzden size, “şahsi formülünüzü” oluşturmakta yardım etmek istiyoruz.

Her alandaki başarılı insanların farklı özellikleri olsa da hepsinin buluştuğu müşterek noktalar var. Peki, siz onlarla ne dek müşterek özellik paylaşıyorsunuz?

Kaynak: http://www.businessinsider.com/signs-you…

9. Başkalarının başarısından mutlu olabiliyorsunuz.

“Zirvedekiler yalnızdır” diyenler olabilir. Ama zirveye çıkmak ekip çalışması gerektirir. Yalnızca birbirinin mutluluğu için fedakarlık yapmaya istekli üyeleri olan bir ekip üyelerini sıradışı bir başarıya taşıyabilir. Tüm başarılı liderler başkalarının mutluluğu için paldır küldür fedakarlık yapabileceklerini söylüyor. Peki siz başkalarının başarısını benimseyip onlar için mutlu olabiliyor musunuz? Cevabı bizim bilmemize gerek değil lakin cevap evetse çoktan en başarılı liderlerle asgari bir iki taraflı özelliğiniz var demektir.

8. Yeni deneyimler arkasında koşmaktan asla sıkılmıyorsunuz.

Başkalarına biraz “hoppa” gelebilirsiniz. Kimi konularda maymun iştahlılık yapabilirsiniz. Kesintisiz benzer işi gerçekleştirmek sizin için işkencedir ve bu yüzden sıkıcı olan her şeyden kaçış yolu ararsınız.

Bu özellikler çocukken “yaramaz” olarak nitelendirilen insanların özellikleri gibi gelebilir. Ama Amerikalı Psikiyatrist Robert Cloninger ’in araştırmalarına göre kesintisiz icat arayışında almak mutlu ve sağlıklı bir gelişimin belirtisi. bir de bu özelliğinizi maceracılık ve merakla birleştiriyorsanız, inanın yaratıcılığınızın önüne kimse geçemez!

7. Hayatınızla işinizi eşitleme ardındaki değilsiniz, yalnızca en iyi şekilde yaşamayı hedefliyorsunuz!

Hayatınızın sadece yarısında yaşayıp diğer yarısında iş yapmayı mı istersiniz, yoksa yalnızca yaşamayı mı? İşle sosyal hayatınız, aileniz ve hobileriniz arasında tercih yapmaya kastetmek olması gerektiğinden çok daha zorlayıcı. Başarılı insanlarsa hepsini bir arada yapma yollarını bulmakta sanatçı. Eminiz oysa bu yolları bulmak, tüm zamanınızı ideal bir biçimde parçalamaya çalışmaktan fazla daha basit olacaktır. Yapabileceklerinizi bir daha gözden geçirin ve yaşama ara vermemenin yollarını bulun.

6. Empati yeteneğinize güveniyorsunuz.

En iyi fikirler başkalarının ihtiyaçlarını karşılayacak, sorunlarını giderecek becerikli yollar bulmaktan geçiyor. Yani başkalarını anlamadan aydınlık bir fikre imzalamak imkansız. Kendinizi başkasının yerine koyup onunla empati kurabiliyorsanız, en başarılı insanlarla bir ortak özelliğiniz daha var demektir!

5. Kendinizi ispatlamaya çalıştığınız bir kişi var, o da kendinizsiniz!

Başkalarıyla hiç işiniz olmaz. Diğer tüm başarılı halk gibi sadece kendinizi aşmaya bakarsınız. Dökme suyla değirmen dönmeyeceği gibi dürüst gelmeyen motivasyonla da başarıya ulaşılamaz. Lakin kendi motivasyonunuzu kendiniz yaratıyorsanız, bu rekabette başarısız olma şansınız yoktur!

4. “Fazla kastetmek verimi azaltır” yalanına inanmıyorsunuz.

“Araştırmalara tarafından haftada 40 saatten pozitif niyetlenmek verimliliği azaltıyor.”

Ast. 

40 saat baştan başa bilgisayar başında oturup hiçbir şey yapmadığınız sürece 50. saatte de bir şey yapmamanız fazla mümkün. Galibiyet, çalışma saatleriyle değil verimliliğiyle ölçülür. Başarılı insanlarsa zamanını verimli kullanıp az zamanda çok meslek yapmanın yollarını bulur. 

Bir hafta sürecek bir işi 5 dakikada yapmanın yolunu bulabilirler, ama bunu bulmak için haftada 60 saat kafa yorabilecek dek motivasyonları yüksektir.

3. Parayı ödül olarak değil vasıta olarak görüyorsunuz.

Pahalı arabalar, lüks seyahatler ve onlara bile yersiz gelecek kadar yüksek meblağlı harcamalar gerçekleştirmek başarılı insanların özelliği gibi yansıtılabilir. Lakin gerçekten başarılı olan millet paralarının büyük çoğunluğunu yatırıma ayırır, onların hakiki lüksü paralarının uçup gitmesindense ayrıca kendi hem başkalarının hayatlarına değer kazandırarak çoğalmasıdır.

2. Özel olduğunuzu düşünmüyorsunuz.

Reklam sektörünün ve halkla ilişkiler ajanslarının yardımıyla hiçbir şey yapmadan dahi fazla özel bir insanmışsınız gibi gözükebilirsiniz. Hatta ve hatta buna milyonlarca insanı da inandırabilirsiniz. Ama gerçekten başarılı olan millet diğerlerinden bir farkları olduğunu düşünmez. Onların tek farkı daha tutarlı ve daha hırslı bir biçimde düzenli çalışmalarıdır. Başarılarında başkalarının da desteği olduğunun farkındadırlar ve bu yüzden onlara takviye olan insanların görüşlerine siklet verip onlara saygı duyarlar.

1. Galibiyet gelip geçici olabilir ama hürmet ve özgüven kalıcı olduğunu mükemmel biliyorsunuz!

Hiçbir maaş güvenilir bir insan olmaktan daha tatmin edici değildir. Bunu haberdar olan bir patronla çalıştıysanız şanslısınız. Ama bu bahsedilen özelliklerden çoğuna sahipseniz, siz de sıradışı başarıları kucaklayabilirsiniz!  Derhal tek yapmanız gereken alkışlara ve tezahüratlara hazırlanmak… İyi şanslar!

9 özelliği de bundan böyle biliyorsunuz. Peki sizde bunlardan kaçı var?

2-3 tane var
Çoğu var
Ohoo, tümü var
Hiçbiri değil :((

Bu özelliklerden birkaçına dahi sahipseniz, kendinizi daha da mümkün! Hepsine sahipseniz, şimdiden eşe dosta haber verin. Size ona kadar davransınlar 🙂

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler