Kurumsal Firma Scripti | Alkinoe

Kombi Bakım Servisi Scripti | Alkimedon

Tesisatçı Web Scripti | Alkestis

Spor Salonu Sitesi Scripti | Alkathoos

Bermuda Şeytan Üçgeninin Gizemli Olayları!

Fotoğraf Galeri Çarşamba Mayıs 25th, 2016
800 Görüntülenme

Bermuda şeytan üçgeni, filmlere bile konu olan, esrarengiz  olayların ve kayıpların verildiği, teknolojinin etkisiz kaldığı gizemli bölge.

Bölge hakkında günümüze dek ortaya atılan bir çok komplo teorisi bulunmaktadır. Kaybolan gemiler, düşen uçaklar, haber alınamayan denizaltılar, elektronik cihazların çalışmaması, bölgede görüldüğüne dair iddialar olan uçan daireler, kimilerine göre uzaylılar, kimilerine lanetli bölge. 

1. Ellen Austin kazası

Ellen Austin kazası

Ellen Austin gemisi, 1881 yılında New York’a olan yolculuğunda mürettebatsız başıboş bir gemi bulur. Terk edilmiş gemiye mürettebattan 4 adam geçerek gemiyi beraberlerinde götürmek üzere Ellen Austin gemisine bağlarlar. İki gemi birbirlerine bağlı halde yolculuklarına devam ederken kısa süre sonra gizemli gemi, Ellen Austin’den koparak kaybolur ve çok geçmeden bulunur. Fakat bulunduğunda içindeki 4 adamın da kaybolduğu görülür.

2. USS Cyclops kazası

USS Cyclops kazası

Amerikan donanmasının tarihinde, tek seferde en çok can kaybı bu olayda yaşanmıştır. 309 kişilik mürettebata sahip gemi 1918 yılında arkasında hiçbir iz bırakmadan kaybolur.

3. Carroll A. Deering

Carroll A. Deering

31 Ocak 1921 tarihinde Bermuda Şeytan Üçgeni bölgesinde tüm mürettebatı kayıp şekilde bulunur.

4. Uçuş 19

Uçuş 19

Uçuş 19 bir Amerikan Hava Kuvvetleri talim uçuşudur. 5 uçağın yaptığı bu talim uçuşu sonunda hiçbir uçak üsse geri dönmez. Telsiz konuşmalarında yönlerini bulamadıklarını ifade eden pilotlar sonunda yakıtları tükendiği için denize düşerler. Onları kurtarmak için yola çıkan bir arama kurtarma uçağı da sırra kıdem basar.

5. BSAA Star Tiger ve BSAA Star Ariel’in Kayboluşu

BSAA Star Tiger ve BSAA Star Ariel’in Kayboluşu

İngiliz ve Güney Afrika Havayolları’na ait 2 yolcu uçağı neredeyse bir yıl arayla (30 Ocak 1948 – 17 Ocak 1949) Bermuda Şeytan Üçgeni semalarında yok olurlar. Uçaklardan biriyle iletişim henüz Bermuda Şeytan Üçgeni’ne girmeden kaybedilir.

6. DC 3 olayı

DC 3 olayı

27 Aralık 1948´de Porto Rico, San Juan’dan, Miami Florida’ya giden ticari uçak tamamiyle yüklü olarak uçuşa geçmiştir. Pilot Yüzbaşı Robert Lindquist, Miami Kulesi’ne 50 mil kala telsizle arayarak, iniş koşullarını sorduktan sonra, kule cevap için geri dönüş yaptığında, uçaktan geri dönüş yapılmadı ve DC 3 ile ilgili bir daha bağlantı kurulamadı. Uçaktan bağlantı kopmadan önce keyifli Noel şarkıları sesleri telsizin diğer ucuna kadar ulaşıyordu fakat yaklaşık on dakika sonra bir daha haber alınamamak üzere kaybolmuştur. Uçakta herhangi bir telsiz sorunu yoktu ve üstelik pilot kaybolmadan hemen önce Miami’yi de gözle görmüştü. Hava açık ve durgundu, pilot ve yardımcısı yıllardır uçuyorlardı ve kimse bir uçak kazası görmedi. Uçağın bulunduğu yerde yani üzerinde uçtuğu denizin derinliği sadece 6 metreydi. Hala uçağa ne olduğu tam olarak bilinmemektedir.

7. Mary Celeste olayı

Mary Celeste olayı

Mary Celeste yaklaşık 300 metre boyunda, 282 ton ağırlığında Brigade tipinde bir şilepti. Bulunduğunda tamamen boş olarak yüzüyordu, 4 Aralık 1872’de Dei Gratia’dan yükünü almış ve gelecek ay New York’a ulaşmak için yola çıkmıştı. 7 Kasım’da Cenova limanındaydı, bir hafta sonra da Cebelitarık Boğazı’nı aşmış, onu Dei Gratia’da ilk görenler geminin yüzüşünde bir gariplik olduğunu söylemişlerdi. Ama daha sonra boş olarak bulunduğunda geminin mükemmel durumda olduğu anlaşıldı, gemide sadece filikaları yoktu. Mary Celeste’nin içindekilerin kaybolmasıyla ilgili sayısız öykü vardır, kaptanın tüm yolcuları ve mürettebatı birer birer öldürüp kanını içtikten sonra yeraltı dünyasına gittiği gibi hikayeler bile bulunmaktadır. Fakat Gemi Kaptanı ve mürettebatı hakkında günümüzde ne olduğuna dair net bilgi hala bulunamamaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler