Evden Eve Nakliyat

Milli Takımların Sloganları

PHP ile Twitter API Kullanarak Tweet Atma

Kağıt Poşet İle Farkınız Olsun!

E-Ticarette Kazanmanın Sırları!

BilgiTivi.com: Bilgi odaklı video yayıncılığında yeni bir girişim

Girişimler 11 Ağustos 2015
75 Görüntülenme

Profesyonel video yayıncılığı son yıllarda Youtube‘un da etkisiyle Türkiye’ye de yükselme gösteriyor. Bu yönelime ayak uyduran Bilgitivi.com ise arkasındaki deneyimli prodüksiyon ajansıyla dikkat çekiyor.

Kısa bilgi videoları üreten ve yayınlayan bir içerik platformu olarak kendini özetleyen Bilgitivi, Şubat 2015’te yayına başlamış. Ancak Bilgitivi’nin arkasındaki Elapro, 2008’den bu yana önemli kurumsal firmaların video içeriklerini üreten bir prodüksiyon ajansı. Yedi yıllık ajans, ürettiği içerikleri hem Bilgitivi.com’da hem de Bilgitivi Youtube kanalında kullanıcılarla buluşturuyor.

Şimdilik 200 video, yıl sonuna kadar 1000 video hedefi

Serdal Taşkın tarafından kurulan Elapro, şimdiye kadar 10 bini aşkın video üretmenin yanında stok video arşivi (elastock) ve seslendirme (elavoice) gibi hizmetleriyle de benzerlerinden farklılaşıyor. Bilgitivi projesinin yöneticisi Kaan Gökgöz‘den aldığımız bilgiye göre sitede şu anda 200 video yer alıyor ve 2016’ya kadar 1000, 5 yıl içinde de 50 bin videoya ulaşılması hedefleniyor.

Bilgi içerikli video üretiminde köşe başı kapmak isteyen Bilgitivi, aldığımız bilgilere göre şimdiye kadar tüm kanallarda 200 bin izlenmeye ulaşmış. Bu izlenme sayısının 6 aylık hedeflerinin üzerinde olduğunu söyeleyen  Kaan Gökgöz, ana hedeflerinin çok izlenme sayıları değil, iş ortaklarıyla beraber yaptığımız hedef kitleye kısa, doğru, etkili içeriklerle ulaşmak olduğunu söylüyor.

Şu anda video başında, üzerinde veya sonunda reklam göstermeyen Bilgitivi, iş alanında kısa eğitim videoları da sunuyor. Bilgitivi’nin video çekimleri Elapro’nun sunduğu geniş teknik olanaklarla yüksek kalitede gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla web üzerinden şifreli/şifresiz canlı yayın ve 3 boyutlu videolar da Bilgitivi’nin içerik yelpazesine giriyor.

Profesyonel video yayıncılığı büyüyor

Bilgitivi elbette büyümesine paralel olarak reklam türü gelir kanallarına kapılarını açacak. Bunun yanında kapalı devre ücretli eğitim videolarının ve bilgi odaklı firmalarla dijital içerik projeleri üretmek de Bilgitivi’nin gelir modelleri arasında olduğunu öğreniyoruz.

Türkiye’de Uzmantv ile başladığını söyleyebileceğimiz çevrimiçi profesyonel video yayıncılığının önümüzdeki dönemde yeni oyunculara da yer açacağına şüphe yok. Ancak çeşitlenen içerik havuzunda tüketicilerin nasıl bir yönelim göstereceğini henüz tam olarak bilmiyoruz. Youtube söz konusu olduğu sürece her zaman asıl kazananın Google olduğu ise profesyonel video yayıncılığının diğer bir yüzü.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Vine Videolarını Paylaşmak Artık Daha Kolay

Vine Videolarını Paylaşmak Artık Daha Kolay

22 Nisan 2015
84 Görüntülenme
Minecraft Yapımcısından Yeni Ücretsiz Oyun!

Minecraft Yapımcısından Yeni Ücretsiz Oyun!

26 Nisan 2016
111 Görüntülenme
RapidSSL Nedir? Rapid SSL ve Rapid SSL Checker

RapidSSL Nedir? Rapid SSL ve Rapid SSL Checker

20 Mayıs 2016
94 Görüntülenme
LG G4 ve LG G3’e ilk bakış

LG G4 ve LG G3’e ilk bakış

28 Nisan 2015
86 Görüntülenme
Super Mario Bros 30 yaşında!

Super Mario Bros 30 yaşında!

14 Eylül 2015
99 Görüntülenme