NASA açıkladı: Üçü yaşanabilir 7 yeni gezegen keşfedildi

Turkcell ve Yandex, Yerli Arama Motoru ‘Yaani’ İçin Ortak Oldular

Hindistan’da Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satılacağı İddiaları Yalanlandı

Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

Bilkent Üniversitesi Mobil Günler 2016 İçin Geri Sayım Başladı

Etkinlik 21 Ocak 2016
197 Görüntülenme

Mobil teknolojiler, mobil yazılım gibi tamamen mobil dünyayı baz alacak olan ve Bilkent Üniversitesi‘nde IEEE Öğrenci Kolu tarafından her yıl düzenli olarak yapılan Mobil Günler etkinliğinin 2016 ayağı yaklaşıyor. Birbirinden değerli katılımcılar ile 19-20 Şubat 2016 tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi Mühendislik Bölümü Mithat Çoruh Amfisi‘nde gerçekleşecek etkinlite 2 gün boyunca Android, iOS, RubyMotion, Project Tango, Swift ve giyilebilir teknolojiler gibi konularda gelişmeler aktarılacak.

Buradaki adresten  tüm detaylarını öğrenebileceğiniz etkinlikğe Webtekno, medya sponsoru olarak destek vermekte. katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte katılacak bazı konuşmacıları aşağıdaki listemizden görebilirsiniz. Etkinliğe ise buradaki bağlantıdan kayıt yaptırabilirsiniz.

   Bilkent Üni Mobil Günler 2016 Konuşmacıları
Mark Villacampa: Mark, RubyMotion’ın öncü geliştiricilerinden birisi. İlk yayımlandığı gün RubyMotion’ı satın aldı ve o zamandan bu yana projenin her kısmında çalıştı. İlk ticari RubyMotion uygulamalarından biri Cabify’ı geliştirdi. Madrid’de yaşıyor ve elektronik aletlerden, özellikle 3D yazıcılardan, çok hoşlanıyor.

Aykut Bal: Aykut’un uzmanlık alanları ödeme endüstrisinde startuplar, hackerlar, makerlar – ve tabi ki mobil uygulamalar. Demode olmuş alışkanlıkları söküp atacak kullanıcı deneyimleri yaratma üzerine çalışıyor. Medium’daki blogunda genelde Türk startup ekosistemini anlatıyor. Microsoft’ta, ölü startup’ı Jukela’da ve BKM Express’te çalıştı. 
 
Markiyan Matsekh: Markiyan giyilebilir teknolojilere yoğunlaşmış bir uygulama geliştirici. Pek çok şirkete giyilebilir teknoloji stratejileri hakkında danışmanlık yaptı. Ayrıca “Tesla Apple Watch App”i, yani otomotif sektörünü giyilebilir teknolojiler ile buluşturan ilk uygulamalardan birini yapmış olmanın gururunu yaşıyor. 

Andreu Ibanez: Andreu bir Google uzmanı. Google’ın pek çok projesinde yer almış; GDG Lleida’nın kurucusu ve GDG İspanya’nın üyesi. Çalışma alanları sanal gerçeklik ve Project Tango için Google’ın yetkili konuşmacı. Cardboard VR projeleri üzerinde de çalışmakta.
 
Alexey Demedetskiy: Alexey bir iOS mühendisi. Özellikle B2B (business to business) uygulamaları ve girişimcilik üzerinde uzmanlaşmış. Kısa geri dönüt döngüleri ve mümkün olan en düşük fiyatta değişiklik yapmak özellikle önem verdiği noktalar. 

Burak Yiğit Kaya: Burak Yiğit Kaya front-end teknolojileri üzerinde çalışıyor. FEOps (front-end ops) ve DevOps’a yoğunlaşmış durumda. Dil işleme ve analiz etme araçları (ESLint, BabelJS…) ilgi alanlarının arasında. Kahve ve Python onun için vazgeçilmezlerden. 

Semih Energin:  Microsoft’ta yazılım mühendisi, Seattle’da çalışıyor. Holo Lens üzerinde çalışıyor.
 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dünyanın En Değerli 40 Markası

Dünyanın En Değerli 40 Markası

5 Eylül 2015
160 Görüntülenme
SEO ile Para Kazanmaya Başla!

SEO ile Para Kazanmaya Başla!

8 Ocak 2016
167 Görüntülenme
LG de mobil ödemeye adım attı: LG Pay

LG de mobil ödemeye adım attı: LG Pay

19 Kasım 2015
171 Görüntülenme