Evden Eve Nakliyat

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Teknolojinin Zararlarını Biliyor musunuz ?

Steve Jobs’tan 13 İlham Verici Söz

Ülkelere Ait Sloganlar | Video 1

Bir Bilene Sor kullanıcıları uygulamanın ilk dört ayında 168 bin soru çözdü

Mobil 9 Aralık 2015
96 Görüntülenme

20 kişilik bir WhatsApp öğrenci grubunun ihtiyacını karşılamak için yayınlanan Bir Bilene Sor, yapımcısının da beklemediği bir şekilde, bugün eğitim kategorisinin en hızlı büyüyen mobil uygulamalarından biri. Öğrencileri çözemedikleri sorular için kitle kaynaklı mobil uygulamasına yönlendiren uygulama üzerinden bugüne kadar 226 bin soru paylaşıldı. Bu soruların 168 bini diğer kullanıcılar tarafından çözüldü.

Bir Bilene Sor’un yapımcısı Gökhan Alpaslan, uygulamayı tek başına geliştirip, ilk kez geçtiğimiz Nisan ayında prototip olarak yayınladığını anlatıyor. Haziran ayına kadar bu kullanıcıların davranışlarını analiz edip gerekli geliştirmeleri yapmayı planlayan Gökhan, uygulamanın yazın daha fazla ilgi görmesi üzerine yeni sürümü on gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak Temmuz başında yayınlamak zorunda kaldığını söylüyor. Okulların açıldığı 28 Eylül tarihine kadar günde 50 kez indirilem uygulama, 28 Eylülde’de 1,500 yeni kişiye ulaşmış. Bugün günlük ortalama 300 kez indirilen Bir Bilene Sor’un iOS ve Android’deki toplam indirilme sayısı 40 bine ulaşmış durumda.

birbilenesor

Pazara agresif hedeflerden uzak girmesine karşın Bir Bilene Sor’un elde ettiği başarı, eğitim kategorisinde odaklı mobil uygulamalar açısından Türkiye’de hala ciddi bir boşluk olduğuna işaret ediyor. Akla ilk gelen rakibi Eödev, yeni adıyla Brainly‘nin paylaştığı son rakamlar da bu ön görüyü doğruluyor. Türkiye’de 2013 ve 2014 yılları arasında yüzde 100’den fazla büyüme gösteren Brainly’nin geçtiğimiz yıl sonunda platformunda günlük 15 bin ila 19 bin arasında sorunun paylaşıldığını ve  mobil uygulamalarının toplam 206 bin kez indirildiğini söylüyordu.

İşe mobilden başlayan Bir Bilene Sor’u, benzer uygulama ve platformlardan ayıran özelliklerin başında rehberlik hizmeti geliyor. Sınavlara hazırlanan öğrencilerin sorunlarını iletebilmeleri için Rehber Hoca hesabı henüz profesyonel bir şekilde yönetilmiyor ancak fikir olarak uygulamayı bir adım ileri taşıyabilecek nitelikte. Buna ek olarak Bir Bilene Sor’da öğrencilerin profillerine kazanmak istedikleri üniversite bölümünü yazabilecekleri bir alan sunmasının da, kullanıcıları memnun ve motive ettiğini söylüyor Gökhan.

Bir Bilene Sor, soruların soruların çözümünü bugün rozet sistemiyle teşvik ediyor. Tamamen ücretsiz sunulan uygulama henüz gelir yaratmıyor. Ancak spesifik bir kitleye hitap etmesi bu alanda faaliyet gösteren yayıncı ve markaların ilgisini çekmeyi sağlayabilir. Bir Bilene Sor’un bu yöndeki ilk adımı, ödüllü soru modülünü açmak olacak. Sistem, hafta sonları sponsor desteğiyle sunulan sorulara ilk doğru yanıt veren öğrencinin ödüllendirilmesini sağlıyor.

Bir Bilene Sor’u incelemek isterseniz iOS ve Android bağlantılarını takip edin.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
iPhoneun gözünden yaşamı ve ölümü

iPhoneun gözünden yaşamı ve ölümü

23 Haziran 2015
69 Görüntülenme
Swarm’a Özel Mesajlaşma Özelliği Geldi

Swarm’a Özel Mesajlaşma Özelliği Geldi

13 Mart 2015
83 Görüntülenme
Düdüklü Tencere Böyle Patladı [Video]

Düdüklü Tencere Böyle Patladı [Video]

24 Ocak 2016
72 Görüntülenme
Artist Hayvanlar – Thug Life [Video]

Artist Hayvanlar – Thug Life [Video]

12 Aralık 2015
78 Görüntülenme
Siyahlara özel dating sitesi: Bae

Siyahlara özel dating sitesi: Bae

28 Mart 2016
104 Görüntülenme