Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Bir milyon kullanıcıyı geçen Scorpun Android uygulamasına video yüklemek artık mümkün

Girişimler 9 Kasım 2015
182 Görüntülenme

1 milyon kullanıcıya ulaştım diyordu Scorp.

Türkiye’den çıkan en popüler sosyal ağ haline gelme yönünde bir eşiği geride bırakan Scorp‘un 1 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurduğu anlamına geliyor bu. Takipçileri için bir diğer iyi haber Scorp’un Android uygulamasına çok beklenen video yükleme özelliğinin eklenmesi.

Scorp, geçtiğimiz Şubat ayında iOS’te ilk uygulamasını yayınlanmasından yaklaşık beş ay sonra ilk Android uygulamasını Temmuz ayında yayınlamıştı. Gelişme Scorp’un kullanıcı sayısı açısından büyümesini hızlandırmış, ve yaklaşık bir ayda 200 bin yeni kullanıcı kazanmasını sağlamıştı. Ancak Scorp’un Android’de yalnızca içerik tüketmeye odaklanması uygulamayı son sürat kullanmak isteyen kullanıcılarından olumsuz geri dönüşler almasına neden olmuştu. Scorp’un Google Play Store’daki son güncellemesi bu şikayetlere bir son verebilir.

Webrazzi Summit 15’te “Türkiye’den dünyaya gözünü diken girişimler” oturumuna katılan Scorp kurucu ortakları, uygulamaya günde 15-20 bin arasında video yüklendiğini söylüyorlardı. Bunun bugüne kadar yalnızca iOS uygulamasından yapıldığı düşünüldüğünde, Scorp’ta son güncellemeyle birlikte bu yönde de ciddi bir hızlanma görmeye başlayabiliriz.

Hey Scorper, @okanbayulgen sana sesleniyor👂 Napıyorsun bize Scorp’ta göster, Dada’da yayınlansın📺 NOT: Scorp’larınızı ” Napıyo rsun? Bana Göster! ” başlığına gönderiyorsunuz, @okanbayulgen i Scorp’ta takip ederek başlığı bulabilirsiniz👍

A video posted by Scorp (@scorpapp) on Nov 7, 2015 at 1:19am PST

Android güncellemesinin ardından Scorp, içerik ortaklıklarını hızlandırmaya devam ediyor. Scorp, 15 saniyelik videolarını bu kez Okan Bayülgen ve Beyazıt Öztürk ile birlikte TV’ye getiriyor. Bayülgen’in geçtiğimiz hafta sonu sezon açılışını yaptığı yeni stand up programı Dada’da Scorp videolarına özel bölümler ayrılacağını Bayülgen, Instagram hesabından ve elbette Scorp’tan duyurdu. Halihazırda kullanıcı yaş ortalamasının 21 olduğunu söyleyen Scorp’un gençler arasında popüler bu iki programla daha geniş kitlelere ulaşması kuvvetle muhtemel.

Bir süredir yurt dışına açılmak için çalışmalarını sürdüren Scorp, öncelikli pazarları Almanya ve ABD olarak belirlemiş. Scorp’un Genel Koordinatörü Batu Uğrasız, yakın zamanda bu iki pazara açılmayı planladıklarını da aktarıyor.

Scorp, Webrazzi Summit’in ikinci günü konuklarından biriydi. Videolar yüklenmişken Türkiye’den dünyaya gözünü diken girişimler oturumunu bağlantıyı takip ederek izleyebilir ve uygulamayla ilgili daha fazla detayı kurucularından dinleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Bu Neyin Sesi? – Yarışmacı Sizsiniz

Bu Neyin Sesi? – Yarışmacı Sizsiniz

16 Nisan 2016
211 Görüntülenme
Android Oyun Hileleri

Android Oyun Hileleri

24 Mart 2016
239 Görüntülenme
WordPress Milliyet Haber Botu

WordPress Milliyet Haber Botu

25 Nisan 2015
1.525 Görüntülenme
Bebek 2. Kattan Düştü [Video]

Bebek 2. Kattan Düştü [Video]

19 Ocak 2016
208 Görüntülenme
Birbirinden Tuhaf 35 Saç Modeli

Birbirinden Tuhaf 35 Saç Modeli

28 Nisan 2016
183 Görüntülenme