Evden Eve Nakliyat

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

PHP ile Twitter API Kullanarak Tweet Atma

Kağıt Poşet İle Farkınız Olsun!

Bir milyon kullanıcıyı geçen Scorpun Android uygulamasına video yüklemek artık mümkün

Girişimler 9 Kasım 2015
73 Görüntülenme

1 milyon kullanıcıya ulaştım diyordu Scorp.

Türkiye’den çıkan en popüler sosyal ağ haline gelme yönünde bir eşiği geride bırakan Scorp‘un 1 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurduğu anlamına geliyor bu. Takipçileri için bir diğer iyi haber Scorp’un Android uygulamasına çok beklenen video yükleme özelliğinin eklenmesi.

Scorp, geçtiğimiz Şubat ayında iOS’te ilk uygulamasını yayınlanmasından yaklaşık beş ay sonra ilk Android uygulamasını Temmuz ayında yayınlamıştı. Gelişme Scorp’un kullanıcı sayısı açısından büyümesini hızlandırmış, ve yaklaşık bir ayda 200 bin yeni kullanıcı kazanmasını sağlamıştı. Ancak Scorp’un Android’de yalnızca içerik tüketmeye odaklanması uygulamayı son sürat kullanmak isteyen kullanıcılarından olumsuz geri dönüşler almasına neden olmuştu. Scorp’un Google Play Store’daki son güncellemesi bu şikayetlere bir son verebilir.

Webrazzi Summit 15’te “Türkiye’den dünyaya gözünü diken girişimler” oturumuna katılan Scorp kurucu ortakları, uygulamaya günde 15-20 bin arasında video yüklendiğini söylüyorlardı. Bunun bugüne kadar yalnızca iOS uygulamasından yapıldığı düşünüldüğünde, Scorp’ta son güncellemeyle birlikte bu yönde de ciddi bir hızlanma görmeye başlayabiliriz.

Hey Scorper, @okanbayulgen sana sesleniyor👂 Napıyorsun bize Scorp’ta göster, Dada’da yayınlansın📺 NOT: Scorp’larınızı ” Napıyo rsun? Bana Göster! ” başlığına gönderiyorsunuz, @okanbayulgen i Scorp’ta takip ederek başlığı bulabilirsiniz👍

A video posted by Scorp (@scorpapp) on Nov 7, 2015 at 1:19am PST

Android güncellemesinin ardından Scorp, içerik ortaklıklarını hızlandırmaya devam ediyor. Scorp, 15 saniyelik videolarını bu kez Okan Bayülgen ve Beyazıt Öztürk ile birlikte TV’ye getiriyor. Bayülgen’in geçtiğimiz hafta sonu sezon açılışını yaptığı yeni stand up programı Dada’da Scorp videolarına özel bölümler ayrılacağını Bayülgen, Instagram hesabından ve elbette Scorp’tan duyurdu. Halihazırda kullanıcı yaş ortalamasının 21 olduğunu söyleyen Scorp’un gençler arasında popüler bu iki programla daha geniş kitlelere ulaşması kuvvetle muhtemel.

Bir süredir yurt dışına açılmak için çalışmalarını sürdüren Scorp, öncelikli pazarları Almanya ve ABD olarak belirlemiş. Scorp’un Genel Koordinatörü Batu Uğrasız, yakın zamanda bu iki pazara açılmayı planladıklarını da aktarıyor.

Scorp, Webrazzi Summit’in ikinci günü konuklarından biriydi. Videolar yüklenmişken Türkiye’den dünyaya gözünü diken girişimler oturumunu bağlantıyı takip ederek izleyebilir ve uygulamayla ilgili daha fazla detayı kurucularından dinleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kendi Etti Kendi Buldu [Video]

Kendi Etti Kendi Buldu [Video]

12 Şubat 2016
81 Görüntülenme
Ginkgo Bioworks, 45 milyon dolar yatırım aldı

Ginkgo Bioworks, 45 milyon dolar yatırım aldı

26 Temmuz 2015
70 Görüntülenme
Harddiskin Bilgisayar Hızına Etkisi [Video]

Harddiskin Bilgisayar Hızına Etkisi [Video]

30 Aralık 2015
90 Görüntülenme