Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Blablacar Türkiyenin ilk yıl rakamları yolunun açık olduğunu gösteriyor

Girişimler 5 Ekim 2015
150 Görüntülenme

Paylaşım ekonomisi alanında önde gelen girişimlerden biri olan Blablacar, 1 yıllık Türkiye macerasının istatistiklerini paylaştı. 2014 Eylül ayı sonunda Türkiye’ye giriş yaptığını duyurduğumuz girişimin 1 yıllık performansı bu kararının isabetli olduğunu gösteriyor.

Şu anda 19 ülkede 20 milyondan fazla üyeye sahip olan Paris merkezli (gittik, gördük, çektik) girişim, kendini dünyanın en büyük şehirler arası yolculuk paylaşım ağı olarak tanımlıyor. Aynı yöne giden sürücü ve yolcuları buluşturan BlaBlaCar‘ın 1 yıllık Türkiye istatistikleri şu şekilde;

Son 1 yılda BlaBlaCar Türkiye’nin aktif üyelerinin yüzde 60’ı yolculuklarını başkalarıyla paylaşmış. Üyelerin yüzde 47’si sistemi tasarruflu buldukları için, yüzde 46’sı ise sosyalleşmek için  tercih ediyor. BlaBlaCar Türkiye üyelerinin üyelerin yaş ortalaması ise 28.1 ve üyelerin yüzde 30’u 30 yaş ve üzerinde. Paylaşılan yolculuklar ortalama 415 km. En çok tercih edilen güz ergahlar İstanbul-Ankara, İstanbul-İzmir ve İstanbul-Antalya. Her 3 dakikada bir İstanbul’a doğru veya İstanbul’dan bir BlaBlaCar aracı yola çıkmış. Geçtiğimiz Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinde, Türkiye genelinde BlaBlaCar’la 160 bin boş koltuk ilanı verilmiş ama Blablacar bunların kaçının dolduğunu paylaşmıyor. Ortalama her araçta 3 koltuk olduğunu düşündüğümüzde ise 53 binden fazla aracın ilan verdiğini hesaplıyoruz ki bunun oldukça önemli potansiyel olduğunu söylemek gerek. Paylaşılan bir başka bilgiye göre 1 yılda paylaşılan tüm yolculuklardan elde edilen benzin tasarrufu ile dünyayı tam 1500 kez dolaşmak mümkünmüş.

BlaBlaCar_Turkiye

Milyar dolarlık girişim

Eylül ayında aldığı 200 milyon dolarlık yatırımla değerini 1.6 milyar dolara yükselten Paris merkezli girişimin bundan sonra Türkiye’de daha da aktif olacağını tahmin etmek zor değil. Bu alandaki yerli bir girişimin yükselmesinin de aynı oranda güçleşeceği de bir o kadar aşikâr.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Galaxy S7 Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Galaxy S7 Ne Zaman Satışa Sunulacak?

25 Ocak 2016
219 Görüntülenme
Rainbow Six Siege Bu Hafta Sonu İçin Bedava Oldu!

Rainbow Six Siege Bu Hafta Sonu İçin Bedava Oldu!

16 Nisan 2016
172 Görüntülenme
Kalpleri Sımsıcak Yapan 13 Bebek Hayvan Görüntüsü

Kalpleri Sımsıcak Yapan 13 Bebek Hayvan Görüntüsü

27 Mayıs 2016
155 Görüntülenme