SESLENDİRME SANATÇILARI VOİCEBROS’TA TOPLANDI!

Android Yazılım Uzmanlığı

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

Boeing sıradışı bir teknolojinin patentini aldı! Video

Teknoloji Haberleri Pazartesi Mart 23rd, 2015
723 Görüntülenme

Dünyanın en büyük uçak üreticilerinden olan ve uzun zamandır uzay projeleri ile adından söz ettiren Boeing firması sıradışı bir patent başvurusunda bulundu. Şirket savunma ve güvenlik alanlarında kullanılacağı belirtilen vebilim kurgu filmlerinde gördüğümüz enerji kalkanı teknolojisininpatentini aldı.

USPTO’nun web sitesinde ortaya çıkan Boeing firmasının başvuruda bulunduğu patent, Star Wars ve bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz saldırıları önlemek için kullanılan enerji kalkanına dayalı. Patent, bir sensör kullanarak saldırıda hedef ile patlama arasında şok dalgasıyla plazma alanı oluşturarak küçük bir bölgeyi iyonize ediyor. Teknoloji, elektrik ve mikrodalgalar kullanarak bir güvenlik kalkanı oluşturuyor. Yani bu teknoloji patlamanın hedefe zarar vermesini engelleyerek patlama ile obje arasında bir tampon bölge oluşturacak.

1427138871_img20150323212855.jpg

Ancak patent, büyük saldırıları önlemek için değilde genel olarakbelirli ufak boyutlu hedefleri korumaya yönelikalınmış durumda.Aslında bu teknolojinin kullanılması teknik olarak mümkün görünmüyor. Çürkü böyle bir teknolojiyi üretecek bir firma dünyada bulunmuyor. Tabii söz konusu teknolojinin gelecekte gerçekleşmeyeceği anlamına gelmiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler