Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

2019’da kripto yatırımları güvende tutacak 5 öneri

Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

Borsaya açılmaktan vazgeçen Deezer 100 milyon euro yatırım aldı

Mobil Haberler Perşembe Ocak 21st, 2016
716 Görüntülenme

Avrupa’nın en önemli girişimlerinden biri olan Deezer, borsaya açılma kararından vazgeçtikten sonra önemli bir yatırım turuyla geri dönüş yaptı. Paris merkezli müzik dinleme uygulaması, 100 milyon euro yatırım aldı.

Deezer’ın açıkladığı yeni yatırım, borsa açılımıyla kazanılması beklenen gücün yerini dolduracak gibi görünüyor. Zira 100 milyon euro tutarındaki yatırıma Warner Music Group‘un çatı şirketi Access Industries var ki Access Deezer’ın mevcut yatırımcılarından biriydi. Fransız telekom devi Orange ise yatırıma katılan bir diğer önemli şirket.

Deezer CEO’su Holger Albrecht, yatırımın operasyon ve işi büyütmek için kullanılacağını paylaşıyor. Diğer yandan yatırım alma kararının mevcut hissedarların tamamı tarafından desteklendiğini ekliyor. halka arz planının seçenek olarak bir kenarda tutulduğunu da ekliyor.

Şu anda 180 ülkede kullanılabilen ve 2015 Ekim verilerine göre 6,3 milyon ücretli abonesi olan Deezer, veritabanını 40 milyon parçaya genişlettiğini de duyurdu ve 30 milyon parça dinleten Spotify‘ın önüne geçmiş oldu. Spotify’ın ücretli kullanıcı sayısı ise bu ay içinde 26 milyon olarak tahmin edilmişti.

Deezer, 2015 sonunda borsa açılma planlarını Ekim ayına çekmiş ancak daha sonra bu planından vazgeçmişti. Deezer’ın şimdiya kadar aldığı yatırım tutarı 285 milyon euro’ya ulaşmış oldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler