Abscond Web Site Tasarımı

Swift Web Site Tasarımı

Sunflower Web Site Tasarımı

Rose-Kist Web Site Tasarımı

Boyner.com.tr, Amazon Prime benzeri abonelik modelini test ediyor

E-Ticaret Haberleri Salı Ağustos 18th, 2015
252 Görüntülenme

Boyner’in e-ticaret mağazası Boyner.com.tr, abonelik modelini uygulamaya başlıyor. E-ticaret sayfasında gezinirken tespit ettiğimiz yenilikle birlikte Boyner.com.tr’ye aylık belirli bir ücret karşılığında abone olmak ve bunun karşılığında size sunulan ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanmak mümkün hale geliyor.

Bugüne kadar Amazon Prime ile özdeşleşen abonelik modelini uyarlamaya hazırlanan Boyner.com.tr, şu aşamada servisle ilgili suları test ediyor. Boyner.com.tr, alışveriş sırasında açılan bir pop-up pencerede müşterilerin aylık 9 TL’den sunulacak bu tip bir özel üyelik servisiyle ilgilenip ilgilenmeyeceğine dair geri dönüş alıyor. Burada servisle ilgili sağlananlar arasında, ücretsiz kargo, indirimlerden önceden haberdar olma, üyelere özel indirimler, özel müşteri temsilcisi gibi avantajlar listeleniyor.

Söylediğimiz gibi abonelik modelinin dünya çapında en bilindik örneği Amazon’un 2005 yılında sunmaya başladığı Prime servisi. O dönemde yıllık 79 dolardan hızlı ve/veya indirimli teslimat gibi tekliflerle başlayan Prime zaman içinde müşterilerine Kindle özel kütüphanesine erişme, Amazon’un müzik, TV ve video servislerini ücretsiz kullanma gibi ayrıcalıklar sunmaya başlamıştı. Bugün yıllık 99 dolardan sunulan Prime, geçtiğimiz yıl sonunda, tatil sezonunun açılmasıyla 10 milyon yeni müşteri kazandığını duyurmuştu. Şirket sene başında Prime servisinin 20 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını söylüyordu.

Fiyat rekabetinin dışına çıkarak bağlı bir müşteri kitlesi oluşturmayı sağlayan abonelik modelinin Boyner’in perakende çizgisine uygun olduğunu söyleyebiliriz. Zira iş ortakları sayesinde Boyner.com.tr’nin ilerleyen dönemlerde farklı kampanya, hizmet ya a ürünlerle abonelik modelini müşteriler için daha cazip hale getirmesi mümkün olabilir. Bununla birlikte model, Boyner.com.tr satış kanalının çok daha karlı hale gelmesini sağlayabilecek bir yenilik olabilir.

Konuyla ilgili Boyner.com.tr tarafından bize iletilen resmi bir açıklama yok; yeni bilgiler ulaştıkça haberimizi güncelleyeceğiz.

Güncelleme: Haberimiz üzerine Boyner Grup’tan bize gelen açıklamada uygulamanın henüz test aşamasında olduğu ve müşterilerden alınana geri dönüşlere göre hayata geçirilip geçirilmeyeceğine karar verileceği belirtiliyor. Açıklamanın tamamı şu şekilde:

Boyner Büyük Mağazacılık’ın e-ticaret mağazası boyner.com.tr için yeni bir abonelik modeli üzerinde çalışmaktayız. Ancak her kararımızda olduğu gibi bu modelin uygulama aşaması öncesinde de müşterilerimizin önerilerini ve fikirlerini almaya özen gösteriyoruz. Yeni başlatmayı planladığımız bu proje için de bir anket ile müşterilerimizin beklentilerini sorgulamayı hedefledik. Gelen geri dönüşlere göre hizmeti mükemmelleştirerek müşterilerimiz ile buluşturmayı planlıyoruz ancak henüz şirketimizce alınmış net bir karar bulunmamaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Facebook, 10 yıl sonra ilk kez logosunu güncelledi

Facebook, 10 yıl sonra ilk kez logosunu güncelledi

Perşembe Temmuz 2nd, 2015
231 Görüntülenme
36,000 Çocuktan Gösteri [Video]

36,000 Çocuktan Gösteri [Video]

Cumartesi Kasım 21st, 2015
198 Görüntülenme
Asus’tan 10 Gün Pil Ömrü Sunan Fitness Odaklı Akıllı Saat

Asus’tan 10 Gün Pil Ömrü Sunan Fitness Odaklı Akıllı Saat

Pazartesi Nisan 13th, 2015
217 Görüntülenme
Farklı ihtiyaçlara hitap eden en iyi 10 stylus kalem

Farklı ihtiyaçlara hitap eden en iyi 10 stylus kalem

Çarşamba Nisan 13th, 2016
211 Görüntülenme
Mini Roket Yapımı

Mini Roket Yapımı

Cumartesi Mart 19th, 2016
306 Görüntülenme
WhatsApp şifrelemeyi tüm servisleri için standart hale getirdi!

WhatsApp şifrelemeyi tüm servisleri için standart hale getirdi!

Perşembe Nisan 7th, 2016
279 Görüntülenme
Uçan Otomobil TF-X 2018’de Havalanıyor!

Uçan Otomobil TF-X 2018’de Havalanıyor!

Salı Mart 1st, 2016
253 Görüntülenme