Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Boyner.com.tr, Amazon Prime benzeri abonelik modelini test ediyor

E-Ticaret 18 Ağustos 2015
203 Görüntülenme

Boyner’in e-ticaret mağazası Boyner.com.tr, abonelik modelini uygulamaya başlıyor. E-ticaret sayfasında gezinirken tespit ettiğimiz yenilikle birlikte Boyner.com.tr’ye aylık belirli bir ücret karşılığında abone olmak ve bunun karşılığında size sunulan ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanmak mümkün hale geliyor.

Bugüne kadar Amazon Prime ile özdeşleşen abonelik modelini uyarlamaya hazırlanan Boyner.com.tr, şu aşamada servisle ilgili suları test ediyor. Boyner.com.tr, alışveriş sırasında açılan bir pop-up pencerede müşterilerin aylık 9 TL’den sunulacak bu tip bir özel üyelik servisiyle ilgilenip ilgilenmeyeceğine dair geri dönüş alıyor. Burada servisle ilgili sağlananlar arasında, ücretsiz kargo, indirimlerden önceden haberdar olma, üyelere özel indirimler, özel müşteri temsilcisi gibi avantajlar listeleniyor.

Söylediğimiz gibi abonelik modelinin dünya çapında en bilindik örneği Amazon’un 2005 yılında sunmaya başladığı Prime servisi. O dönemde yıllık 79 dolardan hızlı ve/veya indirimli teslimat gibi tekliflerle başlayan Prime zaman içinde müşterilerine Kindle özel kütüphanesine erişme, Amazon’un müzik, TV ve video servislerini ücretsiz kullanma gibi ayrıcalıklar sunmaya başlamıştı. Bugün yıllık 99 dolardan sunulan Prime, geçtiğimiz yıl sonunda, tatil sezonunun açılmasıyla 10 milyon yeni müşteri kazandığını duyurmuştu. Şirket sene başında Prime servisinin 20 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını söylüyordu.

Fiyat rekabetinin dışına çıkarak bağlı bir müşteri kitlesi oluşturmayı sağlayan abonelik modelinin Boyner’in perakende çizgisine uygun olduğunu söyleyebiliriz. Zira iş ortakları sayesinde Boyner.com.tr’nin ilerleyen dönemlerde farklı kampanya, hizmet ya a ürünlerle abonelik modelini müşteriler için daha cazip hale getirmesi mümkün olabilir. Bununla birlikte model, Boyner.com.tr satış kanalının çok daha karlı hale gelmesini sağlayabilecek bir yenilik olabilir.

Konuyla ilgili Boyner.com.tr tarafından bize iletilen resmi bir açıklama yok; yeni bilgiler ulaştıkça haberimizi güncelleyeceğiz.

Güncelleme: Haberimiz üzerine Boyner Grup’tan bize gelen açıklamada uygulamanın henüz test aşamasında olduğu ve müşterilerden alınana geri dönüşlere göre hayata geçirilip geçirilmeyeceğine karar verileceği belirtiliyor. Açıklamanın tamamı şu şekilde:

Boyner Büyük Mağazacılık’ın e-ticaret mağazası boyner.com.tr için yeni bir abonelik modeli üzerinde çalışmaktayız. Ancak her kararımızda olduğu gibi bu modelin uygulama aşaması öncesinde de müşterilerimizin önerilerini ve fikirlerini almaya özen gösteriyoruz. Yeni başlatmayı planladığımız bu proje için de bir anket ile müşterilerimizin beklentilerini sorgulamayı hedefledik. Gelen geri dönüşlere göre hizmeti mükemmelleştirerek müşterilerimiz ile buluşturmayı planlıyoruz ancak henüz şirketimizce alınmış net bir karar bulunmamaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Pro Kurumsal Web Sitesi Firma Paketi v1

Pro Kurumsal Web Sitesi Firma Paketi v1

14 Ağustos 2016
520 Görüntülenme
Helikopter Nasıl Yapılır? [Video]

Helikopter Nasıl Yapılır? [Video]

21 Şubat 2016
213 Görüntülenme
SEO Nedir? – SEO Nasıl Yapılır?

SEO Nedir? – SEO Nasıl Yapılır?

13 Eylül 2015
219 Görüntülenme
Popup Resim Galeri Modülü Yapımı

Popup Resim Galeri Modülü Yapımı

10 Aralık 2016
562 Görüntülenme
Turkcell T60 Ön Sipariş Başladı

Turkcell T60 Ön Sipariş Başladı

18 Mayıs 2015
173 Görüntülenme
Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

2 Aralık 2016
267 Görüntülenme