Kurumsal Firma Scripti | Alkinoe

Kombi Bakım Servisi Scripti | Alkimedon

Tesisatçı Web Scripti | Alkestis

Spor Salonu Sitesi Scripti | Alkathoos

Bu Işi Mutfağına Girmeden Öğrenemeyeceğimizin Kanıtı 12 Gastronomi Okulu

Fotoğraf Galeri Cuma Mayıs 6th, 2016
763 Görüntülenme

Son zamanların en büyük patlamasını gastronomi okulları yaptı. Yakın zaman içinde Türkiye’nin hemen hemen her yerinde gastronomi ve yemek alanında eğitimler çoğalmaya başladı. Siz de bu hobinizi profesyonelliğe dönüştürmek ya da en azından “workshoplarla kendim için üç beş şey öğrenirim” derseniz aşağıdaki okullardan biri tam da aradığınız yer olacaktır!

1. Mutfak Sanatları Akademisi (MSA)

İstanbul’un en bilinen gastronomi okulu diyebiliriz. Uzun süredir bu mesleğe binlerce insan kazandıran bu okul Maslakta eğitim veriyor. Hem Klasik hem de Pasta-Ekmekçilik okuyabiliyorsunuz. Eğitiminiz sonrası stajlı ya da stajsız bir çalışma süresi de seçebiliyorsunuz.

_http://www.msa.com.tr_

Maslak Mahallesi, Maslak Meydan Sokak Numara:1 Beybi Giz Plaza B Blok No: 123-134, 136 Sarıyer, Maslak 34398 İstanbul – Türkiye 

T: +90 212 290 35 50

2. Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi (USLA)

Yine sektörün en önlerinde olan bir okul olan USLA adından da belli olduğu gibi sadece lezzet üzerine değil aynı zamanda servis konusunda da öğrenciler yetiştiriyor. Profesyonel, yarı profesyonel ve workshoplar düzenleyen USLA size aynı zamanda yemek fotoğrafçılığı konusunda da yarım ediyor. 

_http://www.usla.com.tr_

Avni Dilligil Sok. No:12 PK. 34394
Mecidiyeköy, İstanbul / Türkiye
T: +90 212 211 8752

THREE. Le Sous-Chef-Özyeğin Üniversitesi

Bu konuyla daha ilgili olanlar bilirler, Le Sous-Chef dünyada en tanınan yemek okulları arasına giriyor. Paris’de başlayan LCB macerası, Julie Child’ın oradan mezun olması ile günümüzde büyük bir üne kavuştu. Yine kısa ve uzun vadeli programlar öneren Özyeğin-LCB ortaklığında profesyonel, pastacılık ya da hızlandırılmış ekmekcilik kursları alabilirsiniz.

_http://lecordonbleu.ozyegin.edu.tr_

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü
Nişantepe Mah. Orman Sokak No:13 Çekmeköy-İstanbul

T:444 4 698

FOUR. Chef’s Table

Serkan Bozkurt’un açtığı Chef’s Desk Profesyonel ve Workshop eğitimleri dışında yiyecek-içecek eğitimi de veren okullardan. Bunun yanında Chef-Proprietor adı altında kendi işletmesinin şefi olmak isteyenlere de yardımcı oluyor.

_http://chefstable.com.tr_

Maslak mh. 100. Yıl Sanayi Sitesi, 52.sk No:12 Maslak – Sarıyer / İstanbul

T: (0212) 258 8886

FIVE. Eyüp Kemal Sevinç Mutfak Akademisi (EKS)

Yine sektörün bilinen isimlerinden olan Eyüp Kemal Sevinç’in yemek okulu olan EKS, Anadolu yakasında oturan İstanbullular için bir alternatif. Daha butik olan bu mutfak okulu tüm bilinen programların yanında bir de Yurtdışında ücretli staj olanağı sağlıyor.

_http://www.eksmutfak.com.tr_

Validebağ Meydanı. Koşuyolu Mehmet Akman Sok. THREE-FIVE/2 Kadıköy, İstanbul

T:+NINETY 216 325 15 00:

6. İstanbul Culinary Institute (İCI)

Kadir Has Üniversitesi ile yollarını birleştiren İCI verdiği tüm profesyonel eğitimler dışında bir de Saros adlı çiftlikte yemekle ilgili öğrenebileceğiniz başka tecrübeleri fırsat olarak size sunuyor.

_http://www.khas.edu.tr/1523/chefschool_

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Caddesi, Cibali / İstanbul 34 083
T: 0212 533 57 65 

7. Murat Bozok’s Kitchen

Tartışmasız Türkiye’nin en avant-garde şeflerinden birtanesi. Yemekleri ve vizyonu gerçekten de dünya çapında olan Murat Bozok, yemek okuluyla gözleri dolduruyor. Hem profesyonel hem workshop vermenin yanı sıra restoran danışmanlığı hizmeti de veriyor.

_http://mbkistanbul.com_

Orjin Binası, No: 15 Kat: FIVE

Şişli/İstanbul

+90-212 252 64 NINETY NINE

EIGHT. Doors Akademi

Doğuş grubunun sahip olduğu Doors Akademi sadece amatör eğitimler veriyor. Bunun dışında Gastronomik turlar ve seminerler düzenleyerek sizi yemekle iç içe tutuyorlar.

_http://www.doorsakademi.com.tr_

Büyükhanlı Plaza

Dikilitaş Mahallesi. Üzengi Sokak. No:8 Beşiktaş/ İstanbul

T: 0212 304 14 00

9. Chef’s İstanbul Mutfak Atölyesi

Chef ’s İstanbul Mutfak Atölyesi Gazeteci-Yazar ve Yemek Danışmanı Gülhan Kara tarafından kuruldu. Yine yemek ve pastacılık eğitimleri veren bu akademide el yapımı çikolata kursları ise en ön plana çıkanlardan.

_http://chefsistanbul.com/Kurs_

İnönü Caddesi, Akar Palas Apt No:14 Giriş Kat Gümüşsuyu/Taksim İstanbul

T: 0212 244 76 94

10. İstanbul Kitchen’s Academy (İKA)

İKA’da okulda profesyonel aşçılık ve pastacılık eğitimlerinin yanı sıra piyasada çalışan profesyonel şeflere yönelik eğitimler de bulunuyor. Amatör hobi kursları, yemek kültürü dergisi, paneller, söyleşiler, kütüphane, teras restoranı ve café ’si sadece profesyonelleri değil aynı zamanda yemekle ilgilenen herkes için hizmete açık.

_http://istanbulkitchensacademy.com_

Boğazkesen Caddesi No: FORTY ONE Tophane – İstanbul

T: 0212 292 EIGHTY ONE 10

11. İzmir Mutfak Sanatları İnstitüsü (İMSE)

İstanbul’un dışına çıktığınızda İzmir’deki bu harika okulla karşılaşıyorsunuz. Bir çok gastronomi okulu gibi bu da Profesyoneller yetiştiren bir yemek okulu. Bunun dışında ise yine kurumsal şirketlere catering ve amatör workshop veriyor.

_http://imse.com.tr_

Korutürk, Mithatpaşa Cd. No:155, 35330

T:(0232) 259 8811

12. Aşçılık Akademisi

Ankara’da eğitim veren Aşçılık Akademisi dimension profesyonel aşçılık ve pastacılık konusunda fırsat sağlıyor. Bunun yanı sıra amatör eğitim almanız koşuluyla measurement Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) sertifikası onaylı Temel Aşçılık Eğitim Sertifikası veriyor. Aynı zamanda hobi için workshoplar da mevcut.

_http://ascilikakademisi.com_

Maltepe Mahallesi, Yayla Sk No:4/11, 06570 Çankaya/Ankara

T:+NINETY (312) 231 19 70

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler