Evden Eve Nakliyat

PHP ile Twitter API Kullanarak Uygulamaya Bağlanma

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Teknolojinin Zararlarını Biliyor musunuz ?

Steve Jobs’tan 13 İlham Verici Söz

Bu yaz Avrupada akıllı telefon alanların yüzde 27si Androidden iOSa geçti

Mobil 2 Eylül 2015
96 Görüntülenme

Kantar Worldpanel ComTech tarafından yayınlanan yeni bir rapor Avrupa’da Android‘den iOS‘a yani iPhone‘a geçişler konusunda önemli bilgiler veriyor. Avrupa’nın 5 büyük pazarında (Büyük Britanya, Almanya, Fransa, İtalya, İspanya) Android’in pazar payı azalmaya devam ediyor.

Söz konusu pazar araştırmasına göre ilk kez akıllı telefon alanların oranı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29’dan yüzde 25’e düşmüş. Bu durum Avrupa pazarındaki yeni akıllı telefon kullanıcı sayısının artışındaki azalmayı doğrulayan bir başka gösterge olma özelliğini taşıyor.

Avrupa’da Android’den iOS’a geçiş oranı ABD’dekinin 3 katı

Üreticilerin hali hazırda akıllı telefon sahiplerini kendilerine çekmek için giriştikleri mücadeleye bakıldığında ise Apple’ın Avrupa’da kazanan taraf olduğunu gösteriyor. Zira Kantar’ın araştırmasına göre 3 ay içinde Avrupa’da akıllı telefon alanların yüzde 27‘sini Android’den iOS’a geçiş yapan kullanıcılar oluşturuyor.

Bu oranın ABD’de yüzde 9‘da kalıyor. Yani Avrupa’da Android’den iOS’a geçiş oranı ABD’dekinin tam 3 katı.

Uzmanlar Apple’ın yeni iPhone modellerini (Bkz: iPhone 6S) tanıtmasıyla mevcut iPhone fiyatlarda yaşanacak indirimin Apple lehine değişimin devam edeceğini de öngörüyor ama Android’in halen Avrupa’da Apple’ı katlayan bir pazar payına sahip olduğunu hatırlamakta fayda var.

Büyük Britanya’da Android’in pazar payı yüzde 54,4 iken, iOS yüzde 32,7. Fransa’da Android’in pazar payı yüzde 70’e dayanıyor ve Almanya’da yüzde 70’i geçiyor. Kantar’ın ülkelere göre pazar payı grafiklerine şurada göz atabilirsiniz.

Kantar’ın Şubat ayında yayınladığımız raporunda ise Android’in Avrupa’daki pazar payının yüzde 3 azaldığını paylaşmıştık.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Levent Işıktekin Project

Levent Işıktekin Project

25 Nisan 2016
91 Görüntülenme
Microsoft 2015’e ait ilk mali raporunu açıkladı

Microsoft 2015’e ait ilk mali raporunu açıkladı

24 Nisan 2015
58 Görüntülenme
Fazla Merak İyi Olmadı [Video]

Fazla Merak İyi Olmadı [Video]

21 Şubat 2016
116 Görüntülenme
Aslında evden mi çalışmalısınız?

Aslında evden mi çalışmalısınız?

22 Ocak 2016
75 Görüntülenme