Nice Paper Web Site Tasarımı

Localize Web Site Tasarımı

Green Community Web Site Tasarımı

Flan Web Site Tasarımı

Bukombin.com, SBK Holding bünyesine katıldı

E-Ticaret Haberleri Salı Ağustos 4th, 2015
357 Görüntülenme

2013 yılında kurulan moda odaklı girişimlerden Bukombin.com, SBK Holding tarafından satın alındı. Bugün.com.tr‘de çıkan habere göre SBK Holding, şirkete iki yıl içinde 50 milyon dolar yatırım yapacak. Söz konusu yatırım, geçtiğimiz aylarda İngiliz fonu AIM’in Türkiye’ye getireceği 600 milyon dolarlık fondan yapılacak.

Madencilikten teknolojiye kadar farklı sektörlerde yatırımları olan SBK Holding’in mali krize giren şirketler satın almak konusunda bilinirliğinden bahsediliyor ancak söz konusu haberde Bukombin.com için böyle bir detaya yer verilmiyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse, Bukombin.com’da kullanıcılar moda ve dekorasyon ürünleriyle kombin yapabiliyor ve seçtiği ürünleri Bukombin.com yönlendirmesiyle ilgili e-ticaret sitelerinden satın alabiliyor. Bukombin bu satışlarda  yüzde 3-10 arasında bir komisyon alıyor.

Can Demirer (solda) – Sezgin Baran Korkmaz

Haber göre satın alma sonrasında kurucu ortaklardan Can Demirer, iş geliştirme direktörü olarak Bukombin’i yönetmeye devam edecek. Büyümek için sermaye yatırımına ihtiyaç duyduklarını belirten Demirer, daha önce Çin’li bir şirkete sattıkları altyapıyı (bir işbirliği olarak paylaşmıştık) daha da geliştireceklerini belirtiyor.

40 milyon TL ticaret hacmi

Geçen ayki ticaret hacmi 40 milyon TL düzeyinde olduğu belirtilen girişimin sosyal medya üzerinden kadınlar arasındaki viral etkisinin altı çiziliyor. SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Bukombin’in ticaret hacmini 3 katına çıkardıktan sonra siteyi satmayı planladıklarını ve 14’ü tam zamanlı istihdam edilen 250’ye yakın blog yazarının Bukombin için çalıştığını paylaşıyor. Toplam çalışan sayısı ise 160.

Bukombin otobüsleri yollara çıkacak

Sezgin Baran Korkmaz’ın paylaştığı bilgilere göre Bukombin için Maslak’ta 2 bin 500 metrekarelik yeni bir ofis tutulmuş. İflas eden bir otobüs şirketinden satın alınan 10 yolcu otobüsüyle kullanıcılar ürünleri deneyebilecek ve siparişi yine bukombin.com üzerinden verecek. Can Demirer de ziyaretçilerin çoğu İstanbul gibi büyük şehirlerden olsa da, satın alma payının Anadolu’da daha yüksek olduğunu belirtiyor. Anadolu’da fiziksel mağaza eksikliğinin bunda etkili olduğunu, Adana ve Diyarbakır’da çok iyi satış  yaptıklarını da ekliyor.

Bukombin’in Türkiye’de e-ticaret pazarı ortalamalarından daha hızlı bir büyüme gerçekleştirip gerçekleştirmediğini bilmiyoruz ancak bundan sonra daha etkili bir mecra haline geleceğini söyleyebiliriz. Can Demirer’den konuyla ilgili bir dönüş aldığımızda sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Ve Windows 10’un Yayınlanma Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Ve Windows 10’un Yayınlanma Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Pazartesi Haziran 1st, 2015
222 Görüntülenme
Dünyanın En Değerli 20 Markası

Dünyanın En Değerli 20 Markası

Çarşamba Mart 9th, 2016
296 Görüntülenme
Ekşi Sözlük Yönetimi Değişti

Ekşi Sözlük Yönetimi Değişti

Salı Mayıs 5th, 2015
204 Görüntülenme
Apple Beğenilmeye Doymuyor, 9. Kez En Beğenilen Şirket Seçildi!

Apple Beğenilmeye Doymuyor, 9. Kez En Beğenilen Şirket Seçildi!

Pazar Şubat 21st, 2016
216 Görüntülenme
İnsanlığın Geleceğine Dair Mükemmel Bir Kısa Film | Gezginler

İnsanlığın Geleceğine Dair Mükemmel Bir Kısa Film | Gezginler

Perşembe Mart 12th, 2015
201 Görüntülenme
ZTE’nin Nubia Z9 etkinlik davetini görünce şaşıracaksınız!

ZTE’nin Nubia Z9 etkinlik davetini görünce şaşıracaksınız!

Cumartesi Mayıs 2nd, 2015
219 Görüntülenme