Kurumsal Firma Scripti | Alkinoe

Kombi Bakım Servisi Scripti | Alkimedon

Tesisatçı Web Scripti | Alkestis

Spor Salonu Sitesi Scripti | Alkathoos

Büyük Beden Kadınlar Ne Giyip Ne Giyemeyeceklerini Söyleyen Moda Kurallarını Yıkıyor

Fotoğraf Galeri Pazar Mayıs 22nd, 2016
811 Görüntülenme

Yaz yaklaşıyor ve fazla kiloları olan herkes bundan dert yanıyor. Aslında bu durumun sebebi açık. Yazılı olmayan kurallar insanları bir kalıba sokmaya çalışıyor ve bu kalıplar içinde olamayan kadınlar kendilerini kötü hissediyorlar. Şimdi bu yazılı olmayan kurallar hakkında ne biliyorsanız unutun. Çünkü bu kuralları yerle bir etmeye hazırlanan bir akım başlıyor.

Kaynak: Addition Elle throws out rulebook for bikini season

Bir büyük beden giyim firması olan Addition Elle, düzenlediği yeni dijital pazarlama kampanyası ile dikkat çekiyor.

Kilolular çizgili, desenli, renkli giysiler giymemeli. Çok bol siyah giysiler giyerek gizlenmeliler. Hele ki mayo-bikinilerin yanından bile geçmemeliler. İşte Addition Elle, büyük beden müşterilerini bu yazısız kuralları yerle bir etmek konusunda yüreklendiriyor.

Kurallar kalkıyor.

Marka sosyal medyada #NoMoreRules (Daha Fazla Kural Yok) etiketi ile başlattığı kampanyada yeni sezon bikinilerini daha fazla kural istemeyen müşterilerine tanıtıyor.

Kampanyanın yüzü 19 yaşındaki büyük beden manken Barbie Ferreira.

Barbie Ferreira kampanyanın yüzü olarak karşımıza çıkıyor. Markanın yeni seri ürünlerini başarı ile taşıyan büyük beden modeli henüz 19 yaşında, 44 beden ve çok sempatik.

Barbie Ferreira’nın bu anlamda ilk işi değil.

Genç model bundan önce yine büyük beden ürünleri ile tanınan American Eagle Aerie iç çamaşırı markasının yüzü olmuştu. Markanın yüzü olan ilk 44 beden model olarak şöhrete kavuştu.

Kampanyanın reklam videosunda sözde kurallar yerle bir ediliyor.

Markanın katalog videosunda büyük beden kadınlar için yazılmış sözde moda kuralları yok ediliyor. Büyük beden ürünlerde kullanılması moda günahı olarak kabul edilen dikey çizgiler, kalın desenler, puantiyeler ve büyük beden kadınların giymesi nerede yasak olan bikiniler cesurca kullanılıyor.

Firmanın pazarlama müdürü bu moda ayıbını ortadan kaldırmak için harekete geçmiş.

Addition Elle’nin pazarlama müdürü Roslyn Griner, “Barbie Ferrera’yı bir önceki işi olan American Eagle Aerie ‘photoshop yok’ kampanyasında görmüştük ve onda gençliğin, tazeliğin olduğunu hissetmiştik. Ondaki samimiyetin #NoMoreRules kampanyamızı kusursuz taşıyacağını düşündük. Kampanyada bize yıllardır dayatılan kuralları biraz rahatsız ederek onlarla biraz eğlenmeye çalıştık. Bu kampanyada ‘ne seviyorsan ve ne istiyorsan onu giyinebilirsin’ cümlesi bize yolumuzu gösterdi.

Kampanya markanın çok önemli bir bildirisinden türedi.

Addition Elle aslında ilk kez bu kampanya ile bu sularda yüzmeye başlamış bir marka değil. Markanın bu kampanyayı da şekillendiren “Moda Demokrasisi” adında bir bildirisi mevcut. Bu bildiride modanın bedenlerle sınırlı olmadığı ve her kadının istediği şekilde giyinmesinin hakkı olduğu belirtiliyor.

Mayo ve bikini bu kısıtlamanın en fazla görüldüğü alan.

Griner, moda dünyasında genel bir kural olarak görülen bu durumun attıkları adımlar ile kırıldığını belirtirken; bu acımasızca kuralların en sık da mayo-bikini konusunda uygulandığını aktarıyor ve bu sebeple de bu konuya el attıklarını ekliyor.

Yeni bir dönem başladı.

“Geçtiğimiz birkaç yılda görüyoruz ki, büyük beden kadınlar vücutları ile barıştılar ve kendilerine daha çok güvenen kadınlar haline geldiler.” diyen Griner, hiç de haksız sayılmaz.

Sosyal medya desteği ile kampanya yayılıyor.

Kullanıcılar da kampanya etiketini kullanarak bu mayo ve bikiniler içinde fotoğraflarını paylaşıyorlar. Bu yolla hem kendilerine olan güvenlerini gösteriyor, hem de markadan hediye kartları kazanıyorlar. 

Markanın bu koleksiyon ile verdiği mesaj çok açık; herkesin giyimine kimse karışamaz. İsteyen istediği gibi giyinir. Kurallar yıkmak içindir. 

Kampanyanın reklam filmi:

Kampanyanın reklam filmi:Kampanyanın reklam filmi: