Popup Resim Galeri Modülü Yapımı

Resimleri Popup Pencerede Gösterme

HTML & CSS ile Popup Pencere Yapımı

CSS ile Oluşturulmuş Takvim Şablonu

Canlı yayında kahve falı izletebilen Canlı Kahve Falı, 2 ayda 100 binden fazla fal yorumladı

Girişimler 12 Nisan 2016
98 Görüntülenme

Mobil uygulama mağazalarında her daim kullanıcısı bulunan kategorilerden birisi de kuşkusuz kahve falı uygulamaları. Her gün on binlerce aktif kullanıcısı bulunan kahve falı uygulamaları aynı zamanda geliştiriciler için ciddi bir gelir potansiyeli taşıyor.

Bu yazımızda sizlere tanıtacağımız Canlı Kahve Falı uygulaması Şubat ayında App Store’da yayınlanmış. Yaklaşık 2 ayda 25 bin kullanıcıya ulaşan uygulama üzerinde 100 binden fazla fal yorumlanmış. Canlı Kahve Falı uygulamasında gerçekleşen canlı fal yorumu sayısıysa 600 civarındaymış.

Geçmişte farklı alanlarda internet girişimlerine imza atan Murat Turan tarafından hayata geçirilen uygulamanın yukarıdaki rakamlara bakarak pazarda yeni olsa da kendine yavaş yavaş bir yer edinmeye başladığını söyleyebiliriz.

Canlı Kahve Falı uygulaması, söylemeye gerek bile yok ama, en çok kullanıcılarına sunduğu ‘canlı’ kahve falı izletme özelliğiyle öne çıkıyor. Murat Turan tarafından geliştirilen ve operasyonu yürütülen uygulamanın bir tane tam zamanlı ve 6 tane de yarı zamanlı falcısı bulunuyor. Kullanıcıların 10:00 – 23:00 saatleri arasında olmak kaydıyla diledikleri zaman kahve fallarını canlı olarak izleyebildiği uygulamada tüm falcılar evlerinden ya da o an bulundukları lokasyondan çalışabiliyor.

“Mobilde kahve falı pazarının 500 bin civarında kullanıcısı var”

Hem yayınladığı uygulama hem de mobil uygulama mağazalarındaki kahve falı pazarı hakkında konuştuğumuz Murat Turan, tahminlerine göre mobil platformlarda kahve falı uygulamalarının aylık 500 bin civarında aktif kullanıcısı olduğunu söylüyor. Murat Turan’ın paylaştığı bir diğer pazar bilgisi de App Store’da eğlence kategorisinde yer alan ve en fazla gelir elde eden 10 uygulamadan 3’ünün kahve falı uygulaması oluşu.

Canlı Kahve Falı uygulamasının gelir modeli tahmin edebileceğiniz gibi uygulama içi satın almalar ve abonelik üzerine kurulu. Kullanıcılar uygulamaya abone olduklarında hem daha hızlı hem de daha detaylı bir şekilde fal yorumlarını edinebiliyor. Canlı Kahve Falı ve benzeri mobil odaklı iş fikirlerini sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bu arada son olarak Canlı Kahve Falı ve diğer fal uygulamalarının aslında birer eğlence aracı olduğunu hatırlatalım. Yani kullanıcılar bu uygulamaları eğlenceli şekilde vakit geçirmek için kullanmalı ve gelen yorumları çok da dikkate almalalı. Bir anlamda; fala inanma falsız da kalma.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Google “Parmak Bilgisayar” Üretecek

Google “Parmak Bilgisayar” Üretecek

1 Nisan 2015
76 Görüntülenme
Huawei Ascend P8, iki farklı versiyon ile gelebilir!

Huawei Ascend P8, iki farklı versiyon ile gelebilir!

18 Şubat 2015
60 Görüntülenme
Spotify Kullanabileceğiniz En Küçük Cihaz: Mighty!

Spotify Kullanabileceğiniz En Küçük Cihaz: Mighty!

25 Şubat 2016
86 Görüntülenme
Doğal Güzellik Alaska Hakkında İlginç Bilgiler

Doğal Güzellik Alaska Hakkında İlginç Bilgiler

29 Mayıs 2016
94 Görüntülenme
Dünyanın En Basit Motoru [Video]

Dünyanın En Basit Motoru [Video]

6 Aralık 2015
67 Görüntülenme