Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Canlı yayında kahve falı izletebilen Canlı Kahve Falı, 2 ayda 100 binden fazla fal yorumladı

Girişimler 12 Nisan 2016
167 Görüntülenme

Mobil uygulama mağazalarında her daim kullanıcısı bulunan kategorilerden birisi de kuşkusuz kahve falı uygulamaları. Her gün on binlerce aktif kullanıcısı bulunan kahve falı uygulamaları aynı zamanda geliştiriciler için ciddi bir gelir potansiyeli taşıyor.

Bu yazımızda sizlere tanıtacağımız Canlı Kahve Falı uygulaması Şubat ayında App Store’da yayınlanmış. Yaklaşık 2 ayda 25 bin kullanıcıya ulaşan uygulama üzerinde 100 binden fazla fal yorumlanmış. Canlı Kahve Falı uygulamasında gerçekleşen canlı fal yorumu sayısıysa 600 civarındaymış.

Geçmişte farklı alanlarda internet girişimlerine imza atan Murat Turan tarafından hayata geçirilen uygulamanın yukarıdaki rakamlara bakarak pazarda yeni olsa da kendine yavaş yavaş bir yer edinmeye başladığını söyleyebiliriz.

Canlı Kahve Falı uygulaması, söylemeye gerek bile yok ama, en çok kullanıcılarına sunduğu ‘canlı’ kahve falı izletme özelliğiyle öne çıkıyor. Murat Turan tarafından geliştirilen ve operasyonu yürütülen uygulamanın bir tane tam zamanlı ve 6 tane de yarı zamanlı falcısı bulunuyor. Kullanıcıların 10:00 – 23:00 saatleri arasında olmak kaydıyla diledikleri zaman kahve fallarını canlı olarak izleyebildiği uygulamada tüm falcılar evlerinden ya da o an bulundukları lokasyondan çalışabiliyor.

“Mobilde kahve falı pazarının 500 bin civarında kullanıcısı var”

Hem yayınladığı uygulama hem de mobil uygulama mağazalarındaki kahve falı pazarı hakkında konuştuğumuz Murat Turan, tahminlerine göre mobil platformlarda kahve falı uygulamalarının aylık 500 bin civarında aktif kullanıcısı olduğunu söylüyor. Murat Turan’ın paylaştığı bir diğer pazar bilgisi de App Store’da eğlence kategorisinde yer alan ve en fazla gelir elde eden 10 uygulamadan 3’ünün kahve falı uygulaması oluşu.

Canlı Kahve Falı uygulamasının gelir modeli tahmin edebileceğiniz gibi uygulama içi satın almalar ve abonelik üzerine kurulu. Kullanıcılar uygulamaya abone olduklarında hem daha hızlı hem de daha detaylı bir şekilde fal yorumlarını edinebiliyor. Canlı Kahve Falı ve benzeri mobil odaklı iş fikirlerini sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bu arada son olarak Canlı Kahve Falı ve diğer fal uygulamalarının aslında birer eğlence aracı olduğunu hatırlatalım. Yani kullanıcılar bu uygulamaları eğlenceli şekilde vakit geçirmek için kullanmalı ve gelen yorumları çok da dikkate almalalı. Bir anlamda; fala inanma falsız da kalma.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
iOS 9.3 Yayınlandı! İşte Tüm Yenilikler

iOS 9.3 Yayınlandı! İşte Tüm Yenilikler

22 Mart 2016
154 Görüntülenme
Karşınızda HTC One M10 (ya da HTC 10)

Karşınızda HTC One M10 (ya da HTC 10)

5 Mart 2016
147 Görüntülenme
Çift SIM kartlı Galaxy S6 Duos geliyor!

Çift SIM kartlı Galaxy S6 Duos geliyor!

23 Mart 2015
111 Görüntülenme
Leica MD Typ 262 Sızdırıldı

Leica MD Typ 262 Sızdırıldı

2 Mayıs 2016
151 Görüntülenme
Genlerle Oynayarak ‘Süper İnsan’ Üretecekler

Genlerle Oynayarak ‘Süper İnsan’ Üretecekler

10 Haziran 2016
161 Görüntülenme
Samsung Galaxy S6 Mini Benchmark Testte Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S6 Mini Benchmark Testte Ortaya Çıktı

29 Mayıs 2015
147 Görüntülenme