Evden Eve Nakliyat

Bootstrap Giriş Sayfası Tasarımı

Kayıt Sayfası Form Tasarımı

Yatay Mailchimp Kayıt Formu

Google Hesap Giriş Sayfası Benzeri Tasarım

Çevreci teknolojilere odaklı pazaryeri Greenoscopea Keiretsu Forumdan 40 bin Euro yatırım geldi

Yatırımlar 24 Ağustos 2015
48 Görüntülenme

2014 yılında kurulan B2B pazaryeri VerimliBinalar.com‘un kurucu şirketi Greenoscope’a, Keiretsu Forum yatırımcılarından 40 bin euro (135 bin TL) yatırım geldi.

Sizlere 2014 sonunda tanıttığımız Greenoscope, çevreci binalara odaklanan B2B modelinde bir e-ticaret şirketi. Çevreci bina projeleri ile çevreci projelere odaklanan oyuncuları (mimarlar, yatırımcılar, müteahhitler vb.) bir araya getiren girişim 426 milyar dolarlık bir pazardan pay almak için yola çıkmıştı.

Bugün aldığımız bilgiye göre Keiretsu Forum yatırımcılarından Erdem İpekçi, Selcan Yılmaz, Sinan Bora ve Tolga Telli de Greenescop’un potansiyeline inanarak girişimin büyümesini hızlandırmak için toplamda 40 bin Euro yatırım yapmış.

Kuluçka aşamasında Sabancı Üniversitesi SuCool Ön-Kuluçka Merkezi‘nden destek alan Verimlibinalar.com, hali hazırda 3 dilde (Türkçe, İngilizce, Fransızca) yapıyor. Dolayısıyla hem yurt içine hem de yurt dışına hitap ediyor ki öğrendiğimiz kadarıyla Greenoscope kullanıcılarının yaklaşık yüzde 90’ı yurt dışından geliyor.

Greenoscope, çevreci teknolojilerle (cleantech) e-ticareti bir araya getirerek dikeyde güçlü bir ağ kurmak istiyor. Bunun için kullanıcılar sitede, yapı malzemesi üreticileri, yapı malzemelerini tüm ürün özellikleriyle birlikte listeleyebiliyor, ürün görsellerini, üretim konumlarını girebiliyor, şirket sertifikalarını ekleyebiliyor. Satış tarafında da geniş bir yelpazeye hizmet veriliyor.

Şu anda 15 kurumsal tedarikçinin ürünleri satışa sunulduğu Verimlibinalar.com’da bina yetkililerinin, yer aldıkları projelerde kendilerini etiketleyebilmelerine de izin veriliyor. Bu özellik sayesinde projeye dahil olan kişiler kendilerini referanslarıyla daha iyi bir şekilde tanıtabiliyor.

Çevreci teknolojiler (cleantech) dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durgunluk döneminde dahi en hızlı büyüyen sektörlerden biri konumunda. Dolayısıyla üretim odaklı olmasa da Greenoscope’un bu alanda başarıyla yoluna devam etmesi ve üreticileri tetiklemesi mümkün.

Son olarak hatırlatmak gerekirse; Greenoscope, Ali Can Akdeniz‘in öncülüğünde Garaj Yazılım, Sabancı Üniversitesi SuCool ön-kuluçka merkezi, Y. Mimar Gözde Doğramacılar ve e-bebek.com Genel Müdürü Halil Erdoğmuş’un ortaklıklarıyla kurulmuştu. Keiretsu Forum da son olarak 3 boyutlu yazıcı girişimi Zaxe’ye yatırım yapmıştı.

Görsel Kaynak: Shutterstock

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Zorluğuyla Sinir Eden 3 Oyunu İnceledik

Zorluğuyla Sinir Eden 3 Oyunu İnceledik

22 Nisan 2016
79 Görüntülenme
IŞİD Üyelerinin Bilgileri Sızdırıldı!

IŞİD Üyelerinin Bilgileri Sızdırıldı!

12 Mart 2016
82 Görüntülenme
Whatsapp’ın bu özelliğini çok seveceksiniz

Whatsapp’ın bu özelliğini çok seveceksiniz

10 Mayıs 2016
68 Görüntülenme
Motosikletli Sarhoşlar Kornayı Duyunca [Video]

Motosikletli Sarhoşlar Kornayı Duyunca [Video]

1 Ocak 2016
65 Görüntülenme
Çok Tuhaf Alışkanlıkları Olan 14 İnsan

Çok Tuhaf Alışkanlıkları Olan 14 İnsan

28 Nisan 2016
65 Görüntülenme
Saatler ne zaman ileri alınıyor?

Saatler ne zaman ileri alınıyor?

26 Mart 2016
67 Görüntülenme
İlk Defa Bebek Gören Kediler [Video]

İlk Defa Bebek Gören Kediler [Video]

20 Ocak 2016
77 Görüntülenme
Microsoft Yaz Okulu için başvuru zamanı!

Microsoft Yaz Okulu için başvuru zamanı!

21 Nisan 2015
54 Görüntülenme