Daisy Cutter Web Site Tasarımı

Bladed Web Site Tasarımı

Architectural Web Site Tasarımı

SweetBuzz Web Site Tasarımı

ClickBus, online bilet satış platformu NeredenNereye.com ile birleşti

E-Ticaret Haberleri Çarşamba Eylül 16th, 2015
282 Görüntülenme

Rocket Internet’in Türkiye’de aktif olan dört girişiminden biri olan ClickBus, Türkiye pazarında 1999 yılında bu yana faaliyet gösteren ve online bilet satışı girişimi NeredenNereye ile birleştiğini duyurdu. Birleşmenin ardından bir süre öncesine kadar Türkiye’de Tikobus markasıyla faaliyet gösteren ClickBus.com.tr ve NeredenNereye.com platformları, bağımsız bir şekilde operasyonlarına devam edecek.

ClickBus’tan farklı olarak otobüsle birlikte havayolu biletlerine de odaklanan NeredenNereye’nin ortaklığı ikilinin bilet satış pazarında hedef büyütmesini sağlayabilir. Zira, şirketler tarafından yapılan açıklamada, ClickBus ve NeredenNereye’nin 2016 yılında toplam 25 milyon euro’luk bilet satışı gerçekleştirmeyi hedefledikleri belirtiliyor. İki şirketin 2017 yılı hedefleriyse bilet satışında 3 milyon eşiğini geçmek.

Kıyas için, ClickBus’ın Türkiye Genel Müdürü Ömer Küçükdere, geçtiğimiz Eylül ayında 2014 yılı sonunda dünya çapında toplam 1 milyon otobüs bileti satmayı hedeflediğini söylüyordu Webrazzi’ye. Aynı dönemde 10 milyon dolar yatırım alan ClickBus’ın Türkiye’de 65’ten fazla otobüs firması üzerinden 3 bin 500’den fazla güzergaha bilet satışı yaptığı belirtiliyordu.

Online bilet satışını 2009 yılında başlatan NeredenNereye kurucusu Erol Demirtaş ise bugün 106 farklı firmanın online bilet satışını gerçekleştirdiklerini söylüyor. Aynı verelere göre, 2014 yılında 20 milyon ziyaretçiye ulaşan NeredenNereye’nin halihazırda Türkiye ile birlikte dört pazarda aktif olan ClickBus’ın Türkiye’deki varlığını güçlendirmesi bekleniyor. Birliktelik NeredenNereye’nin bilet satışını arttırması ve ürün ve hizmetlerini iyileştirmesine destek olabilir.

Türkiye dışında Brezilya, Meksika, ve Kolombiya‘da hizmet veren ClickBus bir süre önce iOS ve Android uygulamalarını yayınlayarak mobile açılmıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Yamaha motor sürebilen insansı robotu Motobotu tanıttı

Yamaha motor sürebilen insansı robotu Motobotu tanıttı

Pazartesi Kasım 2nd, 2015
176 Görüntülenme
Angry Birds Filminden Son Derece Eğlenceli Yeni Fragman

Angry Birds Filminden Son Derece Eğlenceli Yeni Fragman

Perşembe Ocak 28th, 2016
240 Görüntülenme
Alibaba yeni servisiyle Çinin Netflixi olmak istiyor

Alibaba yeni servisiyle Çinin Netflixi olmak istiyor

Çarşamba Eylül 2nd, 2015
209 Görüntülenme
2015in en popüler 15 TED Konuşması

2015in en popüler 15 TED Konuşması

Pazartesi Aralık 28th, 2015
246 Görüntülenme
Google’dan 1 Nisan sürprizi Chrome Selfie: Tepkini paylaş!

Google’dan 1 Nisan sürprizi Chrome Selfie: Tepkini paylaş!

Çarşamba Nisan 1st, 2015
202 Görüntülenme
Dünyanın ilk kayak alanı olan apartmanı

Dünyanın ilk kayak alanı olan apartmanı

Çarşamba Ocak 27th, 2016
226 Görüntülenme