Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

ClickBus, online bilet satış platformu NeredenNereye.com ile birleşti

E-Ticaret 16 Eylül 2015
183 Görüntülenme

Rocket Internet’in Türkiye’de aktif olan dört girişiminden biri olan ClickBus, Türkiye pazarında 1999 yılında bu yana faaliyet gösteren ve online bilet satışı girişimi NeredenNereye ile birleştiğini duyurdu. Birleşmenin ardından bir süre öncesine kadar Türkiye’de Tikobus markasıyla faaliyet gösteren ClickBus.com.tr ve NeredenNereye.com platformları, bağımsız bir şekilde operasyonlarına devam edecek.

ClickBus’tan farklı olarak otobüsle birlikte havayolu biletlerine de odaklanan NeredenNereye’nin ortaklığı ikilinin bilet satış pazarında hedef büyütmesini sağlayabilir. Zira, şirketler tarafından yapılan açıklamada, ClickBus ve NeredenNereye’nin 2016 yılında toplam 25 milyon euro’luk bilet satışı gerçekleştirmeyi hedefledikleri belirtiliyor. İki şirketin 2017 yılı hedefleriyse bilet satışında 3 milyon eşiğini geçmek.

Kıyas için, ClickBus’ın Türkiye Genel Müdürü Ömer Küçükdere, geçtiğimiz Eylül ayında 2014 yılı sonunda dünya çapında toplam 1 milyon otobüs bileti satmayı hedeflediğini söylüyordu Webrazzi’ye. Aynı dönemde 10 milyon dolar yatırım alan ClickBus’ın Türkiye’de 65’ten fazla otobüs firması üzerinden 3 bin 500’den fazla güzergaha bilet satışı yaptığı belirtiliyordu.

Online bilet satışını 2009 yılında başlatan NeredenNereye kurucusu Erol Demirtaş ise bugün 106 farklı firmanın online bilet satışını gerçekleştirdiklerini söylüyor. Aynı verelere göre, 2014 yılında 20 milyon ziyaretçiye ulaşan NeredenNereye’nin halihazırda Türkiye ile birlikte dört pazarda aktif olan ClickBus’ın Türkiye’deki varlığını güçlendirmesi bekleniyor. Birliktelik NeredenNereye’nin bilet satışını arttırması ve ürün ve hizmetlerini iyileştirmesine destek olabilir.

Türkiye dışında Brezilya, Meksika, ve Kolombiya‘da hizmet veren ClickBus bir süre önce iOS ve Android uygulamalarını yayınlayarak mobile açılmıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
3 İlginç Cep Telefonu Ürününü İnceledik

3 İlginç Cep Telefonu Ürününü İnceledik

22 Nisan 2016
144 Görüntülenme
Görme Engelliye İkramiye Çıkarsa

Görme Engelliye İkramiye Çıkarsa

20 Mart 2016
164 Görüntülenme
iPhone 6, Galaxy S6, HTC One M9 ve Nexus 6  hız testi

iPhone 6, Galaxy S6, HTC One M9 ve Nexus 6 hız testi

22 Nisan 2015
158 Görüntülenme
Tribünlerden Işık Dalgası Gösterisi [Video]

Tribünlerden Işık Dalgası Gösterisi [Video]

23 Kasım 2015
164 Görüntülenme
Katil Balina, Foku Göğe Gönderdi [Video]

Katil Balina, Foku Göğe Gönderdi [Video]

30 Ekim 2015
167 Görüntülenme