Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

CloudFlare, Google ve Microsoftun katıldığı turda 110 milyon dolar yatırım aldı

Girişimler 22 Eylül 2015
150 Görüntülenme

Dünyanın önde gelen içerik dağıtım ağı (CDN) ve online güvenlik servislerinden CloudFlare teknoloji devlerinden 110 milyon dolar tutarında dördüncü tur yatırımı aldığını açıkladı.

Fidelity Investments liderliğindeki stratejik yatırım turunun diğer katılımcıları altı yaşındaki girişimle halihazırda yakından çalışan Google Capital, Microsoft Ventures, Baidu ve Qualcomm Ventures.

İnternet sitelerine CDN servisi sağlayan CloudFlare, bu sitelerin küresel olarak her zaman erişilebilir olmaları ve hızlı açılabilmeleri için güvenlik hizmeti de sağlıyor. Şirketin sağladığı güvenlik hizmetlerinin arasında DoS ataklarını ve bazı diğer siber saldırıları önleyen bir güvenlik duvarı (Firewall) da bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Çin’in en büyük arama moturu Baidu ile ortaklık anlaşması imzalayan şirket aynı zamanda Google Cloud Platform ile de işbirliği yapıyordu. CloudFlare son olarak Qualcomm ile birlikte ortak bir çalışma yürüttüğünü ve bu çalışma kapsamında Qualcomm çipleri kullanan cihazların CloudFlare ağıyla daha kolay bir şekilde iletişim kurmasını sağlamayı hedeflediklerini açıklamıştı.

Bugün 4 milyon müşterisi bulunduğunu söyleyen CloudFlare’in müşterileri arasında Cisco, Nasdaq, Reddit, World Economic Forum, WikiLeaks gibi tanınmış kurum ve kuruluşlar var. 2015 yılı sonunda 100 milyon dolar gelir elde etmeyi hedefleyen şirket, 2017 yılında borsaya açılmayı planlıyor.

CDN pazarında Amazon Web Services, Akamai, Fastly, Instart Logic, MaxCDN ve EdgeCast gibi rakipleri bulunan CloudFlare, yeni yatırımla birlikte yeni pazarlara odaklanmaya başlayacak. Girişim, yatırım turuna dahil olan şirketlerle yeni işbirlikleri yapmaya da devam edecek.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Çamaşır Makinesine Ağırlık Atılınca [Video]

Çamaşır Makinesine Ağırlık Atılınca [Video]

8 Ocak 2016
141 Görüntülenme
Filo Kiralayacaksanız Adresiniz Drd

Filo Kiralayacaksanız Adresiniz Drd

18 Mart 2016
173 Görüntülenme
Pokémon GO Geliyor

Pokémon GO Geliyor

19 Eylül 2015
147 Görüntülenme
Twitter’da Atılan En Komik 51 Tweet

Twitter’da Atılan En Komik 51 Tweet

27 Nisan 2016
218 Görüntülenme