Evden Eve Nakliyat

Kurumsal Web Paketi Limber v 2.0

Umre Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Angular İletişim Sayfası Tasarımı

Minimal Kayıt Formu Şablonu

Cread advertorial reklam pazar yeri ilk 4 gününde 135 yayıncı ve reklam verene ulaştı

Teknoloji Haberleri 29 Aralık 2015
87 Görüntülenme

Cread, reklam veren ve yayıncıları bir araya getiren online bir pazar yeri. Advertorial’lara odaklanan platformunu bu hafta yayına alan Cread, ilk dört gününde 135 yayıncı ve reklam verene ulaştı. Bugün 258 adet aktif web sitesinin listelendiği Cread, kullanım kolaylığıyla öncelikle küçük ve orta ölçekteki yayıncılar için kullanışlı bir araç sunuyor.

Cihan Caner ve Ömer Faruk Caner‘in ortak projesi olarak geliştirilen Cread, altı aydan uzun bir hazırlık sürecinin ürünü. Cread, Türkiye’de aktif reklam alıp veren 300 bin civarında aktif internet web sitesinin, doğal reklam yayını için bugüne kadar ağırlıkla forumlar ya da irtibatlar yoluyla sağlandığı sorununa odaklanıyor. Bunun için tüm yayıncılara ve reklam verenlere açık bir platform sunan Cread, kullanımı oldukça kolay bir sistemle yayın sürecini oldukça kısaltıyor.

Bir yayıncıysanız, Cread’e üye olarak, reklam almak istediğiniz web sitesinin adresini, advertorial’lar için birim fiyatınızı girerek platformu kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Girdiğiniz websitesi Cread ekibi tarafından  kontrol ediliyor ve uygunsa onaylanıyor.Cread sisteme eklenen siteleri Cread Rank adını verdiği bir puanlamaya göre sıralıyor. Siteleri 100 puan üzerinden değerlendiren Cread Rank, sitelerin domain otoritesi, alınan backlinkleri, site indeksi, link çıkışları gibi yüzlerce verinin değerlendirilmesi sonucu hesaplanıyor.

Cread Rank, tek başına tam anlamıyla güvenilir bir referans olmasa da, listelenen siteler arasında değerlendirme yaparken size siteyle ilgili fikir verebiliyor. Cread Rank hesaplamalarda domain otoritesi değerleri kullanılması bazı sitelerin değerlerinin beklendiğinden yüksek çıkmasına sebep olabildiği için, listelenen siteler arasından subdomain’leri çıkararak filtreleme yapmanız bu nedenle tavsiye ediliyor. Reklam verenler ilgilendikleri yayıncıları listeden seçerek, satın alma işlemini doğrudan Cread üzerinden gerçekleştirebiliyor. Cread üzerinden yapılan işlemler için yüzde 10 komisyon alarak gelir sağlıyor.

cread3

Cread, dijital reklam pazarının spesifik bir segmentine odaklanarak, önemli bir ihtiyaca basit bir çözüm getiriyor. Ürün doğru yolda olsa da henüz yolun başındaki girişimin, kullanıcı odaklı olarak iyileştirmeler yapması gerekiyor. Öncelikle Cread arayüzünün iyileştirilmesi, Cread Rank’te listelenen sitelerin advertorial erişimlerinin de baz alınması, listelenen sitelerin advertorial örneklerinin ön izlemesinin eklenmesi gibi geliştirmeler yapılabilir. Halihazırda kullanım kolaylığı mobilde de bir adım öne çıkmasını sağlayabilir. Ancak belirttiğimiz gibi girişim henüz yolun başında ve zaman içinde tüm bunları doğru şekilde geliştirebilirse Türkiye’de önemli bir boşluğu doldurabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Türkiye’de E Sporun Yetenekleri Aranıyor

Türkiye’de E Sporun Yetenekleri Aranıyor

23 Nisan 2016
67 Görüntülenme
iOS 9 beta 2 yayınlandı

iOS 9 beta 2 yayınlandı

23 Haziran 2015
59 Görüntülenme
Mercedes Actros Nasıl Üretilir? [Video]

Mercedes Actros Nasıl Üretilir? [Video]

1 Şubat 2016
71 Görüntülenme
Kahraman Şoför Kadını Kurtardı [Video]

Kahraman Şoför Kadını Kurtardı [Video]

6 Kasım 2015
75 Görüntülenme
Solotürk F-16ya Zeybek Oynattı [Video]

Solotürk F-16ya Zeybek Oynattı [Video]

29 Ekim 2015
62 Görüntülenme
Çinliler yine erken davrandı!

Çinliler yine erken davrandı!

30 Nisan 2016
66 Görüntülenme
MobİETT Artık Windows Phone’da

MobİETT Artık Windows Phone’da

16 Şubat 2015
55 Görüntülenme