Evden Eve Nakliyat

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

PHP ile Twitter API Kullanarak Tweet Atma

Kağıt Poşet İle Farkınız Olsun!

Cyanogen, Hey Cortana diyecek

Mobil 7 Ocak 2016
90 Görüntülenme

Android’i kendine has biçimde açıklayan Cyanogen, yeni sürümünde Microsoft’un akıllı asistanı Cortana ile güçleniyor. Bu yenilik hem klasik Android sürümleri hem de Microsoft açısından ehemmiyetli bir gelişme.

Cyanogen’in resmi blogunda yaptığı izaha göre 12.1.1 aktüellemesiyle Cortana, Cyanogen üzerinde kullanılabilecek. Üstelik Cortana’nın önceden yayınlanan test sürümünde kullanılamayan ‘Hey Cortana’ seslenişine de cevap verecek.

Biraz geç de olsa yeni sürümünü yayınlayan Cyanogen, bu aktüellemenin yalnızca AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’deki OnePlus One kullanıcıları için geçerli olduğunu ilave ediyor. Nisan 2015’te Cyanogen’i stratejik partner olarak desteklemeye başlayan Microsoft, Cortana yeniliğiyle Cyanogen’i özel bir yerde tuttuğunu da göstermiş oluyor.

Bu haliyle Siri‘ye karşı bir adım daha atan Microsoft, Cyanogen’e sunduğu ayrıcalıkla da Google’a üstü kapalı bir ileti göndermiş de oluyor. Bildiğiniz gibi Cortana da akıllı sesli asistan olarak hayatımıza girdi ve günlük işlerde teklifler yapıyor ve sualleri cevaplayabiliyor.

Diğer yandan Cyanogen CEO’su Kirk McMaster, Siri’nin aksine Spotify gibi 3. parti mobil uygulamalarla iletişim kurabileceklerini dile getiriyor. Bu özelliğin ne vakit kullanılacağı ve Cyanogen’e özel olup olmayacağı bilinmeyen fakat Cyanogen bu adımla Siri’ye karşı bir gol atacağa da benziyor.

Cortana’yı iOS için de yayınlamayı tasarılayan Microsoft, sene sonu rakamlarında Cortana‘ya toplam 2,5 milyar sual sorulduğunu da izah etmişti. Kendi mobil tarayıcısını geliştireceği bilinen Cyanogen ise operatör destekli ilk akıllı telefonu da İspanya’da satışa sunmuş ve yerinde saydığını göstermişti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
PHP ile ZİP’li Dosyaları Çıkartma

PHP ile ZİP’li Dosyaları Çıkartma

22 Aralık 2015
142 Görüntülenme
Element Keşiflerinin Ülke Tablosu

Element Keşiflerinin Ülke Tablosu

13 Mart 2015
76 Görüntülenme
Solotürk F-16ya Zeybek Oynattı [Video]

Solotürk F-16ya Zeybek Oynattı [Video]

29 Ekim 2015
77 Görüntülenme