Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Daily Mail de Yahoo’nun taliplileri arasına katılıyor

Girişimler 12 Nisan 2016
143 Görüntülenme

1994 yılında David Filo ve Jerry Yang tarafından kurulan Yahoo için Daily Mail‘in de teklif vermeye hazırlandığı açıklandı. Wall Street Journal‘ın aktardığına göre Daily Mail özel sermaye fonları üzerinden 2 farklı teklif vermeyi planlıyor.

WSJ’nin haberine göre Yahoo’nun temel web işi bir özel sermaye fonu tarafından satın alınacak ve Daily Mail, ya Yahoo’nun medya ve haber tarafını yönetecek ya da bu birimler Daily Mail ile birleştirilecek.

Yahoo’yu satın almakla ilgilenen şirket sayısının 40’ı bulduğu tahmin ediliyor ve bu şirketler arasında Google ve Verizon gibi devler de bulunuyor. Yahoo’nun haber tarafından güçlü bir portal olması Daily Mail için çekici gelse de İngiliz medya şirketinin işinin kolay olmadığını da söyleyebiliriz. Zira medya tarafında Time Inc. gibi önemli bir markanın da alıcı adayları arasında olduğu biliniyor.

Yahoo, 2015’in son çeyreğinde iş gücünü yüzde 15 azaltmak gibi stratejik planları olduğunu paylaşmıştı. Alibaba’nın hissesi olmayan bölümlerde yeni yapılanmaların yanısıra şirketin ana iş kolunu satışa çıkarılabileceği yine aynı dönemde gündeme gelmişti. Yahoo‘nun gelirleri 2015’in son çeyreğinde 1,27 milyar dolar olarak kayıtlara geçmiş ve bir önceki yılın aynı dönemiyle neredeyse aynı seviyede kalmıştı.

2000’li yılların başında Dotcom Patlaması’ndan sağ kurtulan nadide şirketlerden biri olan Yahoo, kötü gidişe bir dur demek için Google’ın başkan yardımcılarından Marissa Mayer‘i CEO’luk görevine getirmişti ancak Mayer tüm taktiklerine ve çeşitli satın almalara rağmen Yahoo’yu yeniden Google’a rakip bir şirket seviyesine taşıyamadı. 22 yıllık Yahoo hikayesinin nasıl bir sonla kapanacağını merakla bekliyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
ShiftDelete.Net Adrazzi yayıncıları arasına katıldı

ShiftDelete.Net Adrazzi yayıncıları arasına katıldı

3 Ağustos 2015
148 Görüntülenme
Instagram, Boomerang uygulamasını yayınladı

Instagram, Boomerang uygulamasını yayınladı

23 Ekim 2015
162 Görüntülenme
Steamde ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı

Steamde ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı

27 Temmuz 2015
127 Görüntülenme
Intel Core i7 6950X Cep Yakacak!

Intel Core i7 6950X Cep Yakacak!

15 Ocak 2016
118 Görüntülenme