Samsung’un üst düzey telefon satışları %29’a düştü

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 1

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 2

LG G6 günlük 50 bin adet üretiliyor, güvenlik ilk sırada

Daily Mail de Yahoo’nun taliplileri arasına katılıyor

Girişimler 12 Nisan 2016
202 Görüntülenme

1994 yılında David Filo ve Jerry Yang tarafından kurulan Yahoo için Daily Mail‘in de teklif vermeye hazırlandığı açıklandı. Wall Street Journal‘ın aktardığına göre Daily Mail özel sermaye fonları üzerinden 2 farklı teklif vermeyi planlıyor.

WSJ’nin haberine göre Yahoo’nun temel web işi bir özel sermaye fonu tarafından satın alınacak ve Daily Mail, ya Yahoo’nun medya ve haber tarafını yönetecek ya da bu birimler Daily Mail ile birleştirilecek.

Yahoo’yu satın almakla ilgilenen şirket sayısının 40’ı bulduğu tahmin ediliyor ve bu şirketler arasında Google ve Verizon gibi devler de bulunuyor. Yahoo’nun haber tarafından güçlü bir portal olması Daily Mail için çekici gelse de İngiliz medya şirketinin işinin kolay olmadığını da söyleyebiliriz. Zira medya tarafında Time Inc. gibi önemli bir markanın da alıcı adayları arasında olduğu biliniyor.

Yahoo, 2015’in son çeyreğinde iş gücünü yüzde 15 azaltmak gibi stratejik planları olduğunu paylaşmıştı. Alibaba’nın hissesi olmayan bölümlerde yeni yapılanmaların yanısıra şirketin ana iş kolunu satışa çıkarılabileceği yine aynı dönemde gündeme gelmişti. Yahoo‘nun gelirleri 2015’in son çeyreğinde 1,27 milyar dolar olarak kayıtlara geçmiş ve bir önceki yılın aynı dönemiyle neredeyse aynı seviyede kalmıştı.

2000’li yılların başında Dotcom Patlaması’ndan sağ kurtulan nadide şirketlerden biri olan Yahoo, kötü gidişe bir dur demek için Google’ın başkan yardımcılarından Marissa Mayer‘i CEO’luk görevine getirmişti ancak Mayer tüm taktiklerine ve çeşitli satın almalara rağmen Yahoo’yu yeniden Google’a rakip bir şirket seviyesine taşıyamadı. 22 yıllık Yahoo hikayesinin nasıl bir sonla kapanacağını merakla bekliyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Su Değince Rengi Değişen Arabalar [Video]

Su Değince Rengi Değişen Arabalar [Video]

27 Aralık 2015
238 Görüntülenme
En Başarılı Ana Menü Müziklerine Sahip 20 Oyun

En Başarılı Ana Menü Müziklerine Sahip 20 Oyun

3 Mayıs 2016
182 Görüntülenme
JQuery ile Form Doğrulamalı Kayıt Formu

JQuery ile Form Doğrulamalı Kayıt Formu

22 Ekim 2016
246 Görüntülenme
Giriş ve Kayıt Sayfası

Giriş ve Kayıt Sayfası

22 Ekim 2016
281 Görüntülenme
Elektrikten Tasarruf Ettiren Çatı Sistemi [Video]

Elektrikten Tasarruf Ettiren Çatı Sistemi [Video]

14 Ocak 2016
232 Görüntülenme